in ,

Hak Ettiği Değeri Görmeyen 10 Manhwa

Manhwa

Manhwa, uzun zamandır beklenen klasik serilerden yeni çıkanlara, yüzlerce serinin Türkçe olarak yayınlandığı bir bolluk döneminden geçiyor. Bu ani çeviri dalgası nedeniyle, Lookism ve Solo Leveling gibi devasa hit seriler spot ışıklarının çoğunu alırken, birçok harika seri yığın içinde kayboldu.

Fakat farklı şeyler arayan hayranlar için popüler serilerin dışında pek çok duyulmamış fantastik manhwa var. Hayranların zevkleri ne olursa olsun, manhwa’da dokunaklı romantik hikayelerden heyecan verici aksiyon serilerine, hatta insan doğasının karanlık tarafına bakan modern gerilimlere kadar her okuyucunun ilgisini çekecek bir şeyler vardır.

The Stormy Inn

The Stormy Inn jpg

Düşmanları tarafından şeytan olarak bilinen Zhang Qilin Kırmızı ejder süvarilerinin lideri olarak 13 yıl boyunca savaşlara hükmetmiştir.

Stormy Inn, Şeytan lakabını kazanacak kadar yetenekli ve acımasız bir kılıç ustası olan Zhang Qilin’in hikayesini anlatıyor. Yıllarca Kızıl ejder süvarilerini komuta ettikten sonra Zhang Qilin emekli olmaya karar verir. Düzenli bir hayat yaşamak isteyerek, acilen tamire ihtiyacı olan eski bir taverna olan Fırtınalı Han’ı satın alır.

Zamanla burayı restore eder ve işletmesine yardımcı olması için bazı yerlileri işe alır, ancak diğer hanların kısa sürede Fırtınalı Han’ın başarısını kıskanmaya başlaması, Zhang Qilin’i eski yeteneklerini tekrar kullanmaya zorlar. Way Of The Househusband gibi dizilerin hayranları, sudan çıkmış balık konseptini alıp daha aksiyonlu bir hale getirdiği için The Stormy Inn’e bayılacaktır. Ayrıca Zhang Qilin ve ekibinin son derece sevilesi olması bu seriyi bir kez başladığınızda okumayı bırakmanızı zorlaştırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Okumanız Gereken En İyi 8 Bilim Kurgu Manhwa

The Legend Of The Northern Blade

The Legend Of The Northern Blade jpg

Northern Heavenly tarikatı’nın korkusuz savaşçıları Silent Night’ın kötü emellerine karşı uzun yıllardır dünyayı korumak için savaşmaktadır.

The Legend of the Northern Blade, şeytani bir grup olan Silent Night’ın dünyayı tehdit ettiği bir evreni anlatıyor. Northern Heavenly Tarikatı ise dünyayı korumak ve barışı sürdürmek için Silent Night  ile savaşmaktadır fakat, liderlerinin Silent Night ile çalışmakla suçlanması sonucu grup kaosa sürüklenir. Liderleri Moowon çocuğunu kurtarmak için grubu fesh eder ve kendini öldürür

Moowon, eski tarikat üyelerinin ona göz kulak olduğu sıkıcı bir hayat yaşar. Ancak Silent Night saldırdığında Moowon dağlara kaçar ve babasının intikamını almak ve Silent Night’ı yenmek umuduyla eğitime başlar. Mükemmel savaş sahneleriyle muhteşem bir fantastik macera olan Kuzey Kılıcı Efsanesi, yüksek macera ve zengin fantastik dünyaları seven hayranlar için mükemmel.

I Killed Him

I Killed Him jpg

Avukat Kim Mooil genellikle sadece basit telif hakkı davalarına bakan bir avukattır, bu yüzden ev sahibi ona gelip kiracılarından birini öldürdüğünü itiraf ettiğinde, bunun sonucu kesin ve hızlı bir dava olacağını düşünür.

“I Killed Him” çoğunlukla hızlıca biten basit telif davalarına bakarak geçinen bir avukat olan kim Mooil’in hikayesini anlatıyor. Ev sahibinin ofisine ziyaretine gelmesi ve bir adamı öldürdüğüne itiraf etmesiyle Kim’in hayatı altüst olur. Ancak Kim, iddiayı araştıramadan ev sahibinin kendi canına kıyması sonucunda davayı çok daha karmaşık hale getirir.

Kim olayı derinlemesine araştırdıkça, kendisini güçlü kişilerle dolu çok daha büyük bir suç ağının içinde bulur ve çok daha dikkatli hareket etmek zorunda kalır. I Killed Him, okuyucuların birçoğunun tahmin edemeyeceği tüm ters köşeleri ve sürprizleri nedeniyle türün uzun süredir takip eden hayranları memnun edecek fantastik bir suç gerilimidir. Bunun da ötesinde, Kim Mooil’in çok kişilikli harika bir ana karakter olması ona bağlanmayı keyifli hale getiriyor.

My Blasted Reincarnated Life

My Blasted Reincarnated Life jpg

Savaşçı Hamel, yoldaşlarıyla birlikte İblis Kralları yenmek için bir maceraya atılır, ancak İblis Krallarla yapılacak son savaştan hemen önce ölür…

Hamel kendini iblis krallarıyla savaşmaya adamış kudretli bir savaşçıdır. Umutsuz bir savaş sırasında rakibi Bermut Lionmhart’ı kuratarmak için kendisini feda eder, ancak son nefesinde Bermut’a iblis kralı öldüreceğine dair söz verdirir. Hamel 300 yıl sonra reenkarne olur ve sadece iblis kralların hâlâ etrafta olduğunu değil, Bermut’un torunlarından biri olan Eugene Lionhart’ın bedeninde olduğunu fark eder.

Hamel, yeni bedeniyle başladığı işi bitirmeye yemin eder. My Blasted Reincarnated Life, harika bir ana karaktere ve pek çok heyecan verici ana sahip, eğlenceli ve ustaca kurgulanmış bir reenkarnasyon serisi. Ayrıca, seri zaten harika olan deneyimi daha da güzelleştiren unutulmaz bir çizim tarzına sahip.

The Remarried Empress

The Remarried Empress

Doğu Ulusunun İmparatoriçesi Navier Ellie Trovi, asalet ve zarafetle asil kadınlığın zirvesinde duruyor. O ve kocası İmparator Sovieshu, diğer çiftler kadar samimi olmasalar da birbirlerine olan güvenleri yıllar süren dostluklarıyla inşa edilmiş.

Doğu Ulusu Krallığında geçen The Remarried Empress İmparator Sovieshu’nun karısı İmparatoriçe Navier Ellie Trovi’nin hikayesini takip ediyor. Görünürde çift mutludur ve krallıkta işler yolunda gitmektedir. İmparator, bir cariye olan Rashta’yı eve getirdiğinde Navier ilişkilerinin raydan çıktığını anlar.  İmparator boşanmak istediğinde, Navier boşanmayı kabul eder ancak yeniden evlenmesine izin verilmesini talep eder ve başka bir İmparator olan Heinrey’e âşık olduğunu açıklayarak tüm krallığı şaşkınlığa uğratır.

The Skeleton Soldier Failed to Defend the Dungeon

The Skeleton Soldier Failed to Defend the Dungeon jpg

İskelet Şövalye’nin tek bir amacı vardır: sevgili hanımı Leydi Succubus’u her türlü tehlikeden korumak. Ne yazık ki, feci bir şekilde başarısız olur ve bir grup istilacı zindanlarını basıp ikisini de öldürür

The Skeleton Soldier Failed to Defend the Dungeon İskelet Şövalye’nin hikayesini anlatıyor. Hayatı boyunca Leydi Succubus’u korumaktan başka hiçbir şey istemeyen İskelet, bir grup yağmacının zindanlarını yağmalayıp ikisini de öldürmeleriyle büyük bir hüsran yaşar. Neyse ki, uyanır ve kendini 20 yıl geçmişte bulur, artık hatasını düzeltmek için bir şansı vardır.

Böylece İskelet, Leydi Succubus’u kurtarabilmek mümkün olduğu kadar güçlü olma arayışına girer. The Skeleton Soldier Failed to Defend the Dungeon, özünde iyi işlenmiş bir ölümden dönme fantezisi serisidir. Kahramanı bir İskelet yapma kararı, alışılagelmiş dinamiği alt üst ettiği ve son derece akılda kalıcı bir hikâyeye imkân verdiği için oldukça ilham vericidir.

Girls of the Wild’s

Girls of the Wilds jpg

Girls of the Wild’da Jaegu Song tamamen kızlardan oluşan bir dövüş sanatları okuluna katılır ve Ingui Yoon ile tanışır.

Girls of the Wild; tamamı kızlardan oluşan bir MMA okulu olan Wild’s High’da geçiyor. Ancak bu yıl okulda bazı şeyler değişmektedir. Öğrencilerin sosyalleşmesini sağlamak için okul, erkek öğrencilerin kaydolmasına izin verir ve Song Jae Gu bunu kabul eden ilk ve tek erkektir. Ancak Song Vahşi Lig turnuva şampiyonu Queen’in öfkesini de üzerine çekince. kısa sürede kendini boyunu aşan durumların içinde bulur.

Song, tekvando uzmanı Choi Dal Dal ve yeni hayatında ona yardımcı olmaya çalışan boksör Lee Moon Young ile arkadaş olduğu için her şey o kadar da kötü değildir. Girls of the Wild’s duygusal iniş çıkışlarla, gerilimlerle ve harika bir şekilde işlenmiş birçok karakterle dolu sürükleyici bir drama. bu seri duygusal, okul draması ve dövüş sporları için harika bir konumda.

Time Roulette

Time Roulette jpg

Yoksul hukuk fakültesi öğrencisi Jeonghun Han, babasının evinde yanlışlıkla bulduğu zaman ruleti makinesi aracılığıyla bir zaman kayması yaşar.

Jeonghun Han, iki yakasını bir araya getirmek için mücadele eden bir hukuk öğrencisidir. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bir türlü ilerleyememektedir. Ancak babasını ziyaret ettiğinde bir zaman ruleti makinesi bulur ve yanlışlıkla bir zaman kaymasına yakalanır. Kaymadan kurtulduktan sonra Han, bir şekilde Joseon Hanedanlığı’nda olduğunu fark eder.

 Jeonghun paniğe kapılma fırsatını bulamadan, bir haberci ona eve dönmesinin tek yolunun zaman ruleti görevini tamamlamak olduğunu söyler ve hayatta kalmak istiyorsa bu yeni dünyaya hızla uyum sağlamak zorunda olduğu gerçeğinin farkına varmasını sağlar. Time Roulette, isekai türü kalıbını alıyor ve onu öne çıkarmak için bazı sıra dışı eklemeler yapıyor. Bunu görkemli sanat tarzıyla birleştirince,  manhwa ve zaman yolculuğu hayranları için eğlenceli bir okuma haline geliyor.

The Ember Knight

The Ember Knight jpg

Nagyunn’un ikiz kardeşi Najin gözlerinin önünde öldürüldüğünde, Najin’in kimliğine bürünerek kardeşinin intikamını almaya yemin eder..

Nagyunn ve Najin birbirinin görsel ikizi olan ve birbirlerine çok değer veren iki kardeştir. Ancak Nagyunn, Najin’in öldürüldüğüne tanık olunca, huzurlu hayatını mahveden insanlardan intikam almaya yemin eder. İntikamını almak için Nagyunn, Najin’in kimliğine bürünür, ancak çok geçmeden bir sorunla karşılaşır, çünkü Najin güçlü ve yetenekli bir savaşçıyken, Nagyunn tüm bu becerilerden yoksundur bu yüzden yalanının fark edilmemesini istiyorsa çok sıkı çalışmak zorundadır.

The Ember Knight, benzersiz bir tersköşe ile mükemmel bir intikam hikayesi. Nagyunn’un kardeşi yerine geçme çabası, okuyucular birilerinin onun yalanını anlayıp anlamadığını öğrenmeyi beklerken pek çok heyecanlı ana ve gerilime yol açıyor. Bunların ötesinde, The Ember Knight dram ve acıyla dolu mükemmel bir şekilde işlenmiş bir intikam hikâyesi.

Death’s Game

Deaths Game jpg

Toplumsal baskılardan bunalan Yijae Choi, kendi canına kıymaya karar verir. Ölecek olmanın karşısındaki kayıtsız tavrından dolayı öfkelenen Ölüm, onu oyunuyla cezalandırmaya gelir: 13 farklı yaşamda ölümü tekrar tekrar tecrübe etmelidir.

Yijae Choi’nin hayatı iyi gitmiyor. İşi yoktur, eski sevgilisi hayatına devam etmesine rağmen o hâlâ aşıktır ve son parasını da bir Bitcoin dolandırıcılığında kaybetmiştir. Bir çıkış yolu göremeyen Yijae kendi canına kıyar. Ancak bunu yaparak Ölüm’ü kızdırır. Bu nedenle Ölüm, Yijae’yi cezalandırmaya karar verir ve genç adama her seferinde farklı bir bedende olmak üzere 13 kez daha ölümü deneyimleyeceğini söyler.

Ancak oyunda ilginç bir kural vardır: Yijae bu hayatların gidişatını değiştirebilir ve yaklaşan  kaderlerinden kaçınmalarına yardımcı olabilirse, hayatının geri kalanını o bedende yaşayacaktır. Varoluşçuluk ile Quantum Leap’i harmanlayan fantastik bir dizi olan Death’s Game, birçok büyüleyici konuya değinen heyecan ve gerilim dolu bir drama.

Ninja Anime

En İyi 10 Ninja Animesi (Naruto Hariç)

Akira Toriyama

Akira Toriyama, Dragon Ball’ın Yaratıcısı, 68 Yaşında Öldü!