in ,

Highschool of the Dead’in 2. Sezonu Olacak mı?

Manga olarak başlamış olsa da Highschool of the Dead animesi ile ünlendi. 2010’da çıktığı göze alınırsa on iki yıl sonra bile hala anime dünyasında epey biliniyor. Zombi türünün doruk noktasında çıkan bu anime hem kanlıydı hem de korku öğelerini korkusuzca barındırıyordu.

Zombi animelerinin son zamanlarda gündemden düşmüş olması göz önüne alınırsa Highschool of the Dead’in henüz ikinci sezonunun çıkmamış olması sürpriz değil. Şimdi serinin konusuna, ne kadar sürdüğüne ve ikinci sezonunun gelip gelemeyeceğine bir bakalım.

Highschool of the Dead’in Konusu

Highschool of the Dead
Highschool of the Dead

Highschool of the Dead Daisuke ve Shoji sato tarafından yazılan 2006dan 2013e kadar süren bir manganın adaptasyonuydu. 2006’da başlayan anime şu anda 16 yaşında. Animemiz, post apokaliptik bir Japonyada pandemi sebebiyle çoğu insanın zombiye dönüştüğü bir hikayeyi ele alıyor. Bir öğretmen ve eski öğrencilerinin çoğunluğunu oluşturduğu bir grubun bu dünyada hayatta kalmaya çalışmasını seyrediyoruz.

Bu grup, zombilerin yanı sıra diğer hayatta kalan insanlar ile de başa çıkmak zorundadır ve diğer insanlar onlar kadar nazik olmayacaktır. Umutsuzluk, hayatta kalma ve ölüm gibi kavramlarla baş başa kalınca karakterlerinin nasıl kökten değiştiğini de gözlemleyebiliyoruz.

Ünlü anime stüdyosu Madhouse anime adaptasyonunu yapan stüdyoydu. Seri 12 bölüm sürdü ve sonrasında 1 bölüm OVA yayınlandı. OVA’nın 2011’de yayınlandığı göz önüne alınırsa bu seriden 11 senedir ses çıkmadı.

Highschool of the Dead’in İkinci Sezonu Çıkacak mı?

Highschool of the Dead
Highschool of the Dead

Highschool of the Dead’in ikinci sezonunun önünde pek çok engel var. Mesela, manga bitmiş olsa da manganın yazarı Daisuke Sato 2017’de vefat etti. Bu olay bir bakıma serinin iptali anlamına geliyordu. Anime, manganın ilk 4 bölümünü adapte etti ve bu da geriye 3 bölüm bırakıyor. Bu da demek oluyorki yeni bir sezona zar zor yetecek derecede konu var. Ama yeni sezonun önünde başka engeller de bulunmakta.

Animenin orijinal yaratıcıları serinin devam etmesini istemediler. Bu yaratıcıların, yazar mı manga çizeri mi yoksa animeyi yapanlar mı olduğu bilinmiyor. Hangisi olursa olsun, eldeki konunun azlığı ve yazarın vefatı göze alındığında hem Madhouse hem de manganın çizeri seriyi bırakmış durumda. Bu da demek oluyor ki, Highschool of the Dead için hem ikinci sezon hem de yeni bir manga bölümü çıkmayacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Araba ve Yarış Animeleri, Sıralı
Yuri Anime

Kalbinize Dokunacak En İyi 10 Yuri Animesi

Shoujo Manga

Değeri Bilinmeyen En İyi 5 Shoujo Manga