in ,

Horimiya Yeni Sezonuyla Yayında!

Horimiya

Yayınlandığı yıl büyük bir hayran kitlesi yakalayan Horimiya, ilk sezonunda mangada anlatılan hikâyede atlanılan kısımların işleneceği yeni sezonuyla geri döndü! Adından da anlaşılacağı üzere, Horimiya: Missing Pieces, yani “kayıp parçalar”, bir devam sezonundan çok, hikâyede kopuklukların olduğu kısımların, yan karakterlerin ilişkilerinin ve ana karakterlerin animede olmayan sahnelerinin işleneceği bir sezon olacak. Animenin hayranları, bu yeni sezon için oldukça heyecanlı. Peki geçtiğimiz günlerde 1.bölümü yayınlanan yeni sezonda bizi neler bekliyor?

Horimiya Animeye Nasıl Uyarlandı

Başlangıçta 6 bölümlük kısa bir OVA’ya uyarlanan manganın, daha sonra CloverWorks tarafından 13 bölümlük kısa bir animesi daha yapıldı. Hori ve Miyamura adında iki lise öğrencisinin romantik ilişkisine odaklanan manga, çoğu romantik türde manganın yaptığı gibi sadece ana karakterlerin aşk hikayelerine odaklanmıyor, yan karakterler de seri de önemli bir rol teşkil etmekte. Yeni yayınlanan sezonla birlikte 13 bölümlük animede hikâyede atlanan kısımların işlenmesi planlanıyor. Mangasının hayranlarının ilk sezonla ilgili en büyük şikayetleri de buydu, hikâyede çok fazla kısım atlanmıştı ve belli konular havada kalmıştı.

Horimiya’nın Konusu Ne?

image 18

Kyoko Hori ve Izumi Miyamura sınıf arkadaşıdır ama pek konuşmazlar. Hori çok sayıda arkadaşı olan başarılı bir öğrenciyken, Miyamura neredeyse hiç konuşmayan, utangaç ve yalnız bir karakterdir. Bir gün okuldan sonra Miyamura, eve dönerken Hori’nin kardeşinin yere düştüğünü görür ve ona yardım eder. Daha sonra küçük kardeşiyle birlikte Hori’nin kapısında belirir. Hori ilk başta Miyamura’yı tanımaz bile. Hori okul dışında asla sosyalleşmeyen bir kızdır çünkü eve ve küçük kardeşine bakması gerekmektedir. Miyamura ise göründüğünden çok daha farklı biridir.

Gizli hayatları ve okulda istemeden taktıkları maskeler sayesinde birbirlerine bağlanırlar. Aralarındaki bağ hızla ve amansızca büyür ve çok geçmeden sürekli beraber vakit geçirmeye başlarlar. Birbirlerine yardım eder, birlikte film izler ve birbirlerine zaman geçtikçe daha çok alışırlar. Daha sonrasında bu alışkanlık, aşka dönüşür.

İlginizi Çekebilir:  Sırasıyla En İyi 12 Futbol Animesi ve Mangası

Gerçekten sevgili olmaları için biraz beklememiz gerekse de sonuçta izlediğimiz şey bir romantik anime. Aslında Horimiya’nın çekiciliğinin bir parçası da Hori ve Miyamura’nın ilişkisinin gençlik havasını iliklerinize kadar hissettiren tatlı temposu. Miyamura’nın itirafından sonra Hori, onunla sevgili olmayı kabul eder. Bu, başta ikisi için de garip ve yeni bir şey olur ancak daha sonra birbirlerinden bir saniye dahi ayrı kalamadıklarını keşfederler. Serinin sonunda evlenmeye ve birbirlerini mutlu etmeye söz verirler. Açık bir son, dokunaklı ve şaşırtıcı derecede gerçek.

Romantikliği Bir Kenara Bırakalım Peki Yan Karakterler?

image 19

Yine de Horimiya’yı tipik lise aşk animelerinden ayıran şey, arkadaş çevresini ve birbirleriyle olan ilişkilerini anlatırken gösterdiği özen. Toru Ishikawa ve Yuki Yoshikawa bunun en iyi örneği- sırasıyla Miyamura ve Hori’nin en yakın arkadaşları olarak, başrol erkek ve başrol kızın en yakın arkadaşları sırdaşlar, destekçiler ve yeri geldiğinde olası rakipler. Özellikle Toru, hayatında sürekli bir yer edinen Miyamura ile gelişen arkadaşlığı sayesinde Hori’ye olan aşkını aşar. Hori’ye karşı olan değişken duyguları yavaş yavaş kaybolur ve Yoshikawa ile yeni bir ilişkiye başlar. Her ikisi de aralarında gelişen bu yeni şey hakkında kafaları karışık ve heyecanlıdır.

Öte yandan, Sengoku ve Remi dizi başladığında zaten bir çifttir. Her ikisi de öğrenci konseyinin üyesi olan bu ikili, son derece farklı olmalarına rağmen edebiyat üzerine kurdukları bağın ardından bir araya gelmiştir. Sengoku zayıf ve korkaktır ancak Remi ile birlikte olmak kabuğundan çıkmasına yardımcı olur. Remi, onun ilgi ve şefkatinin tadını çıkarmak için biraz daha zayıf davranan güçlü kişidir – ancak herkes bunun farkındadır. Öğrenci konseyinin üçüncü üyesi olan Sakura, Remi’nin en iyi arkadaşıdır. Ishikawa’ya aniden aşık olur ancak Remi’nin Yoshikawa’ya olan duygularını öğrendiğinde vazgeçmek zorunda kalır. Ancak itirafı, güç ve güven kazanmasına yardımcı olur.

Dizi boyunca başka karakterler de ortaya çıkıyor: Shindo’nun ciddi ve şefkatli ağabeyi olan parlak ve neşeli sınıf arkadaşı Iura’dan, herkes ondan nefret ederken ona yakınlaşan Miyamura’nın ilk arkadaşına kadar. Hori’nin ailesi de hikâyede yer alıyor, onların Miyamura’yı kabul etmesi, sonunda gerçekten sevildiğini anlamasına yardımcı oluyor.

Horimiya: Kayıp Parçalar, sevilen karakterlerin hayatlarına ve ilişkilerine dair kesinlikle daha farklı bir bakış açısı sağlayacak. Ne de olsa Horimiya’yı bu kadar özel ve anime hayranları arasında bu kadar popüler yapan şey, animede muazzam bir şekilde işlenen romantizm, büyüme ve çatışma arasındaki o hassas denge.

Manhwa

MyAnimeList’e Göre En İyi 10 Manhwa

Oshi no Ko

Oshi no Ko’nun 2. Sezonu Onaylandı!