in ,

Manga Okurların Hoşuna Gidebilecek En İyi 15 Bilim Kurgu Manhwa Önerisi

Bilim Kurgu Manhwa

Bilim kurgu serileri genellikle ilerlemiş seviyede bilimi konu alır. Bu janrayı sevenler için en iyi bilim kurgu manhwa’ları derledik!

Korelilerin manhwa’sı genellikle Japonların mangası ile karıştırılıyor. Bazı anime severler bir kez manhwa okuduktan sonra animeden daha çok sevdiler. Manhwa’da çok çeşitli sayıda hikaye bulunuyor ve bilim kurgu severlerin hoşuna gidebilecekler de var.

Bilim kurgu serileri ya çok iyi oluyor ya da berbat oluyor, ortası yok. Genelde ilerlemiş bilim ile ilgilenen bu temalardaki serilerde zaman yolculuğu ve paralel evrenlere kadar her şey mevcut.

The Princess’ Spaceship

Bilim Kurgu Manhwa

The Princess’ Spaceship iki janrayı bir araya getiren bir bilim kurgu serisi ve hayranları kesinlikle topladı. Manhwa’da ana karakterin başka bir dünyaya ışınlandığı isekai teması hâlâ popüler ve The Princess’ Spaceship bu konuyu biraz ilerletiyor. Uzay askeri ana karakterimiz bir aristokratın kızı olan ve kellesinde ödül bulunan birinin vücudunda buluyor.

Ana karakterimiz bu karmaşanın içinden uzay gemisini bularak çıkmayı planlıyor. Uzayın olmadığı bir uzay bilim kurgu serisi The Princess’ Spaceship gerçekten çok enteresan şeyler sunabiliyor.

Nano Machine

Bilim Kurgu Manhwa

Nano Machin tatmin edici, aksiyon dolu ve harika bir hikaye anlatımına sahip bir shounen serisi, bilim kurgu yanı da cabası. Cheon Yeo-Woon tek başına kalmış bir öksüzdün ve hayatı boyunca istismara maruz kalmış ve acımasız bakıcıları yüzünden sürekli acı çekmiştir.

Cheon’un neslinden birisi gelecekten gelip Cheon’a dönüşüm teknolojisini verdiğinde Cheon’un hayatı inanılmaz derecede değişir. Cheon nano makinelerin kontrolüne sahip olmuştur ve bu sayede sibernetik doğa gücünün hükümdarına dönüşmesiyle beraber kendisini dövüş ustası olmaya adar.

Warble

Bilim Kurgu Manhwa

Gerilimin ve karmaşanın kaynağı olarak oyunları kullanan animeler mangalar manhwalar say say bitmez. Warble’da ise ana karakterimizin bir mobil oyunda aldığı güçlendirmeler gerçek hayattaki vücuduna yükleniyor.

Böylece oyunun oyuncuları sıradan hayatlarını istedikleri gibi şekillendirme gücüne sahip oluyorlar. Fakat gücün getirebildiği korkunç etkileri de işlemeyi unutmuyorlar. Kullanıcılardan biri gücü aşıya kaçırıp dünyanın ayarlarıyla oynayınca felaketler başlıyor. Wable’da çok kaliteli bilim kurgu ve fütüristik temalar mevcut.

The Riddle Of Eve

Bilim Kurgu Manhwa

The Riddle Of Eve inanılmaz test koşulları altında yarışan yüzlerce çocuğun bilim kurgu ve aksiyon dolu korkunç hikayesini anlatıyor. Eve, 667 çocuğun gelişmek için sürekli antrenman yapması ve güçlerini geliştirip C sınıfına geçme çabasını anlatıyor.

Fakat, C sınıfına çıkamayan öğrenciler direkt olarak öldürülüyor. Bu ölüm kalım oyunu yapısı hem sınıf farklarını hem de sosyal konuları ön plana çıkararak bilim kurguda olması gereken bir konuyu başarıyla aktarmış oluyor. Bu testlerin zorlukları ve ölümcüllüğü insanı ekrana kilitliyor ve The Riddle Of Eve’in teması kesinlikle kendini ön plana çıkarıyor.

Denma

Bilim Kurgu Manhwa

Denma, Detective Conan’dan hafif esintiler ile süper kahraman janrasını bir öteye taşıyan bir yapıt. Ölümsüz Ölüm adlı Dike kötücül bir dehadır. Ayrıca süper güçlere sahip sayılı kişilerden,yani Quanx’lar’dan, biridir.

Quanx’ın kötücül günleri bir gün küçük bir çocuğun vücudunda uyandığında sona erer. Dike eski ve güçlü vücuduna dönmekte kararlıdır fakat yolda bazı zorluklarla karşılaşacaktır.

Builder

Bilim Kurgu Manhwa

Builder, Ha-Neul Moon tarafından yazılan ve Dong-Joon Lee tarafından çizilen bir manhwadır. Hikayemiz insanların son haline evrildiği ve istedikleri her şeyi yaratabildikleri bir zamanda geçmekte.

Bu hayali dünyadaki mükemmele yakın insanlara Builder denmektedir ve manhwa’mızın ana karakteri bu builder’lardan biri olmak istemektedir. İnanılmaz teknolojik aletlerle, harika fantastik dünya ve olağan üstü karakter gelişimi ile dolu Builders’ manhwası sizi hayal kırıklığına uğratmayacak

City Of Blank

Bilim Kurgu Manhwa

City Of Blank gizemli yazar 66 tarafından yazılan bir manhwa. Bu distopyada, Blank’ler adı verilen ve insanların suretini kopyalayabilen avcılar bulunmaktadır. Bu Blank’ler yüzünden tüm dünyayı korku sarmıştır.

Rec Kelman kardeşinin katilini ararken Blank’lere dokunabilme yeteneğine sahip olur. Bu güçle birlikte Rex, kayıp kardeşinin olayına bir son vermek için bir maceraya atılır. Rex gücü sayesinde Blanklere karşı avantajlı olsa da Blankler tarafından öldürülmeyeceğinin garantisi yoktur.

The Legendary Moonlight Sculptor

Bilim Kurgu Manhwa

The Legendary Moonlight Sculptor Do-geyong Lee ve Hui-seong Nam tarafından yazılan, Tae-Hyung Kim ve Grimza tarafından da çizilen bir manhwa. Hyun Lee büyükannesiyle beraber yaşayan biridir, fakat fakirlik içinde yaşadıklarından Hyun Lee’nin birden fazla işte çalışması gerekmektedir.

Hyun Lee Royal Road adındaki bir VR oyununa girer ve bu sayede heykeltraş yeteneklerini keşfeder. Artık elinde güzel para kazandıracak bir uğraş vardır ve bu uğraşla beraber hem ailesini yoksulluktan kurtarıp hem de Royal Road’un en iyi heykeltraşı olma yolunda ilerler.

I.M.

Bilim Kurgu Manhwa

Samimi manhwa I.M., Tim Hagiming’in hem yazdığı hem çizdiği bir seridir. I.M. serisinde Siyoon karakterimiz ailesi, arkadaşları, ve toplum tarafından değersiz görülen biridir. Siyoon gizemli bir robot olan A.I ile tanıştığında hayatı inanılmaz derecede değişir ve beraber yaşamaya başlarlar.

Siyoon ilk başta bu olaya olumsuz yaklaşsa da aralarındaki bağ güçlendikçe bu duruma alışır. Siyoon A.I ile ne kadar yakın olursa A.I’de o kadar insana benzemektedir. Hem insan hem de robot için tecrübe dolu bir arkadaşlıktır bu.

Duty After School

Bilim Kurgu Manhwa

Bazı güçlü hikayeler rahatsız edici hikayeleri, realizm ile beraber fantastik elementler sunarak okurlara aktarıyor. Pek çok anime ve mangada savaş konu alınmasına rağmen gençlerin optimist bakış açısı ile savaşın ağırlığı biraz hafifletiliyor. Duty After School’da da aynı teknik kullanılıyor.

Duty After School’da, okul dışı aktivite hobiler veya oyunlar yerine savaşa katılmaktır. Hikaye savaş konusuna geldiğinde genellikle gri tonları kullanılıyor fakat ideolojiler stiller vs. konusunda ikileme gelindiğinde renkler fırlıyor.

The Gamer

Bilim Kurgu Manhwa

Sanhg-Ah tarafından yazılan ve San-Young Sung tarafından çizilen bu seri, gerçek dünya ile sanal gerçekliği birleştirenlerden biri. Oyun bağımlısı Jee-Han tutkusunu bir öte seviyeye çıkarınca bu iki dünya birbirine giriyor. Jee-Han bir anda sanal gerçeklikteki güçlerini gerçek dünyaya gönderebilmeye başlamıştır.

Fakat, bu özelliğe sahip tek kişinin kendi olmadığını öğrendiğinde mutluluğu yarıda kesilir. Jee-Han inanılmaz bir güce sahiptir fakat artık dünyada hem canavarlar gezmektedir hem de Jee-Han gibi güçlere kavuşan insanlar keyfine güçlerini kullanmaktadır.

Under City

Bilim Kurgu Manhwa

Chobap’ın eseri Under City, oyuncuların sevdiği MMORPG ve sanal gerçeklik kavramlarını da işleyen muğlak bir bilim kurgu serisi. Under City, karakterlerin Hollow Man adında birisi tarafından kovalandığı zorlu bir oyundur. En tecrübeli Under City oyuncuları bile ona karşı hiçbir şey yapamamaktadır.

Hollow Man’in bu korkunç tarafı tahmin ettiğinizin aksine gerçek dünyaya yansımaz ve sadece oyun içinde kalır. Hollow Man’den sıkılan oyuncular ellerindeki her şeyi kullanarak ona bir savaş açar.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı

Bilim Kurgu Manhwa

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı‘nın yazarı Singsyong çizeri ise Sleepy-C’dir. Otaku dostlarımız kolaylıkla bu serinin ana karakteri endişeli Dokja Kim ile empati yapabilir.

Dokja apokaliptik bir dünyada geçen çok sevdiği manhwa gerçeğe dönüştüğünde sarsılır. Normalde eğlenmek için sık sık açıp okuduğu serinin şimdi ana karakteridir. Bir şeyin fazlasının her zaman zarar olduğunu da çok iyi anlamış olur.

Dusk Howler

Bilim Kurgu Manhwa

Dusk Howler’ın ana karakteri Jee-Ha Kim, çok iyi birisidir fakat olay okul mevzularına geldiğinde sürekli sorun yaşar. Jee-Ha Kim, kendi kaderini kontrol edemeyen içe dönük birisi olmaktan çok sıkılmıştır ve bu yüzden dışa dönüklük yeteneklerini geliştirmek için sanal gerçeklik oyunu Trikia’ya başlar.

Jee-Ha Kim’in Trikia’da geçirdiği hayatta da hâlâ öz güven konusunda bir boşluk vardır fakat bu dünyada tanıştığı avcılar bu dünyada kahraman olmak için ne gerektiğine ve kabuğundan nasıl çıkabileceğine dair ona yardım ederler. Jee-Ha Kim zorlu bir canavarı alt etmek zorunda kalabilir ama bundan önemlisi bu süreçte kendi kişiliğini bulmak zorundadır.

No Scope

Bilim Kurgu Manhwa

No Scope, Zoyang tarafından hem yazılan hem çizilen bu seri pek çok janranın birbirine karıştırıldığı bilim kurgu odaklı bir seridir. PSI BOND sadece Güney Korenin en havalı liselileri tarafından oynana çevrim içi bir oyundur. PSI BOND’un gergin dünyasında Suho Kang, yani oyunun büyük ustası, Doyoon Lee adında çaylak bir oyuncuyu koruması altına alır.

Kang ve Lee arasında bir samimiyet oluşur ve No Scope okurları bu seride kararları kimin verdiğine dair sürekli düşünür. Kang ve Lee’nin omuz omuza savaşmasından daha keyifli hiçbir şey yoktur, birbirlerine karşı savaşmaları hariç.

İlginizi Çekebilir:  Animeye Uyarlanmayı Hak eden En İyi 10 Webtoon
Tempest Fansub

Anime Fansub: Tempest Fansub [Röportaj]

Manhwa Önerisi

Solo Leveling’e Benzeyen En İyi 15 Manhwa Önerisi