in ,

Hunter x Hunter Hisoka Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 10 Şey

Hunter x Hunter tuhaf karakterlerle dolu ve Hisoka en tuhaflarından biri. İşte hayranların Hisoka hakkında gözden kaçırdığı on gerçek.

Yoshihiro Togashi’nin Hunter x Hunter’ı acayip karakterler için bir oyun sahası, ama hiçbiri Hisoka Morow kadar acayip değil. Hatta o kadar kafa karıştırıcı bir karakter ki kimse soyadının tam olarak nasıl yazıldığını bilmiyor. Gerçeği Morow mu, Morrow mu, Morou ya da Moro mu? Kesin bir cevap veremeyiz ama bu belirsizliğin sihirbazın kişiliğiyle paralel olduğu kesin. Gülünç kana susamışlık ve… yükselme… anları arasında izleyiciler ekranda gördüklerinden fazlasını ararken kendilerini kaybedebiliyor. Hunter x Hunter’ın Hisoka’sı hakkında bilmiyor olabileceğiniz on şeye bakalım:

Tek Rakibi Killua (Kıyafet Bakımından)

Hunter x Hunter

Hisoka birçok yeteneğe ve kostüme sahip. Dikkatli izleyiciler yıllardır bunun farkında fakat daha gelişigüzel izleyenler sihirbazın her olay örgüsünün başında görünüşünü değiştirdiğini fark etmemiş olabilir. Genel görünüşünün tutarlı olmasıyla birlikte kullandığı renkleri değiştiriyor ve bazen de görünüşüne birkaç tane aksesuar ekliyor.

Ayrıca kırk yılda bir saçlarını serbest bırakıyor. Bu konuda Hisoka’ya rakip olan tek karakter Killua Zoldyck. Genç suikastçı görünüşünü o kadar sık değiştiriyor ki internette biraz alay konusu oldu. Tüm anime karakterlerinin tek bir kıyafetle sınırlı olduğunu kim söylemiş?

Pariston Hill’in Seslendirme Sanatçısının Sesinin Kulağa Tanıdık Gelme Sebebi

Hunter x Hunter

Hisoka ve Pariston Hill’in, Hunter x Hunter’ın kendi olay örgüsüyle bir alakası olmasa da, bir ortak noktası var. 1999 serisinde palyaçonun ses sanatçısı olan Hiroki Takahashi, 2011 versiyonunda Pariston Hill’i seslendiriyor. Takahashi’nın aynı zamanda bir şarkıcı olduğu bahsetmeye değer, yani internette hızlı bir arama sizi 1999‘daki Hisoka tarafından söylenmiş şarkılara götürebilir. Sihirbazlık numarası ve müzik, daha ne isteyebilirdik ki?

Hisoka’nın Machi’ye Olan İlgisi Mangada Daha Bariz

Hunter x Hunter

Animede Hisoka, Kastro’yla olan kavgasından sonra Phantom Troupe’un bir üyesi olan Machi’den onunla yemek yemesini ister. Ansız bir hareketti ve bizi bu kadının kim olduğuna dair sorularla bıraktı, sonra da sihirbazın neden ona düşkünmüş gibi göründüğünü merak ettik.

Anlaşılan o ki HxH’ın mangası televizyon için yazılandan daha farklı bir senaryo ortaya koymuş. Mangada yiyip içme davetini tamamen atlayarak Hisoka, aslında Machi’den geceyi onunla geçirmesini istiyormuş.

Doğum Günü Hisoka’nın Beşinci Başkarakter Olduğunu İma Ediyor

Hunter x Hunter

Onaylanmış bir gerçekten çok hayranların teorisi olsa da bunu sadece bir tesadüfmüş gibi göz ardı etmek imkansız. Üstte görülen dört başkarakterin doğum günlerine dair merak uyandırıcı bir ortak noktası var. Leorio‘nun doğum günü 3 Mart (3/3), Kurapika’nın 4 Nisan (4/4), Gon’un 5 Mayıs (5/5) ve Killua’nınki 7 Haziran’da; yani bir seriyi tamamlar şekilde. Bu yüzden açıkgözlü hayranlar Soytarı’nın serinin gayriresmî beşinci başkarakteri olduğuna karar kılmış durumda.

Nen Güçlerini İsimlendirmesi

Hunter x Hunter

1999 versiyonundaki kısa fakat dikkat çeken görünümlerinden birinde Togashi, Hisoka’nın küçükken “Bungee Gum”ı sevdiğini belirtiyor. Fakat ailesinin maddi durumu el vermediğinden her zaman tadı kaçıncaya kadar çiğnermiş.

Bu kısım Hisoka’nın Bungee Gum’ı ve Doku Sürprizi’ni basitçe en sevdiği şeker ve sakız markalarının ardından isimlendirdiği mangadan ve 2011 adaptasyonundan biraz farklılık gösteriyor. Hisoka’nın ailesinin maddi durumunun yeterli olup olmadığı tartışılır ama Togashi’den hiçbir zaman net bir cevap alamayacakmışız gibi gözüküyor.

Hisoka’nın Avcılık Sınavındaki Takdimi İki Kere Düzenlenmiştir

Hunter x Hunter

2011’deki Hunter x Hunter animesi Hisoka’yı ve isimsiz bir karakteri içeren ilginç bir sahne barındırıyor. Sahne Avcılık Sınavı’nın ilk aşamasında yer alıyor. Kamera ikiliye odaklandığında Avcı özentisinin kolunun çiçek yapraklarına dönüşerek parçalandığına şahit oluyoruz.

Bu karşılaşma 1999 adaptasyonunda hiç gerçekleşmedi. Onun yerine Sihirbaz, avcı adayını köşeye sıkıştırmış fakat sonunda adayı rahat bırakmıştı. Olayın mangadaki orijinal sonu biraz daha şiddet içeriyor: Palyaço adamın kolunu acımasız bir şekilde kopararak intikamını almıştı.

Togashi’nin Cephanesindeki Tek Palyaço Hisoka Değil

Hunter x Hunter

Yoshihiro Togashi hem Yu Yu Hakusho’nun hem de Hunter x Hunter’ın yaratıcısı, o yüzden ikili arasında paralellik olması akla yatkın. Örneğin Hakusho’nun Suzuki’si arada sırada yüzüne hem küçük bir gözyaşı damlası hem de bir kalp boyanmış bir palyaço şeklini alır.

Fiziksel özellikleri bir yana, Suzuki de takdire değer kart atma becerilerinden yararlanıyor; bu da bize HxH’daki ahlaki olarak gri palyaçoyu hatırlatıyor. Bu iki karakterin The Joker’dan esinlenilip esinlenilmediği (başka bir hayran teorisi) hala onaylanmış değil.

Hisoka’nın En Popüler Seslendirme Sanatçısı Sevdiğiniz Tüm Diğer Animelerde Yer Almıştır

Hunter x Hunter

Hisoka’nın en önde gelen seslendirme sanatçısı Daisuke Namikawa, aynı zamanda başka bir Togashi eseri olan Level E’deki Prince Baka’nın arkasındaki ses. Her nasılsa bu ikonik seslendirme sanatçısı aklınıza gelebilecek bütün ünlü serilerde veya animelerde yer almıştır.

Namikawa’nın etkileyici özgeçmişine dahil olan serilerden bazıları: Naruto, Boruto, Bleach, One Piece, Demon Slayer, Jojo’s Bizarre Adventure… liste bitmek bilmiyor. 2019’da ödül kazanan oyun Sekiro: Shadows Die Twice’daki Sekiro’yu bile seslendirdi. Kısacası ne izlerseniz izleyin ya da oynarsanız oynayın, altyazılı olduğu sürece Hisoka’nın 2011 versiyonundaki sesini mutlaka duyacaksınız.

4 Sayısının Tekrarı Semboliktir

Hunter x Hunter

Hisoka’nın Avcılık Sınavı’ndaki yaka kartında 44 sayısı yazmaktadır. Ayrıca Phantom Trupe’a Omokage’yi yendikten sonra katılmasıyla otomatik olarak grubun dördüncü üyesi olmuş oldu. Eğer Japon batıl inançları göz önüne alınacak olursa bu sadece küçük bir tesadüf olmayabilir. Japonca’da “dört” anlamına gelen kelime, “ölüm” anlamına gelen başka bir kelimeye aşırı derecede benzediği için uğursuz sayılır. Öldürmek, Hisoka’nın en iyi yaptığı şeylerden biri olduğundan sayıyla olan alakası gerçekten uyumlu.

Hisoka’nın Geçmişi Tokyo Ghoul’un Yaratıcısı Tarafından Yazılmıştır

Hunter x Hunter

Hisoka’nın Geçmişi, adı çıkmış Sihirbaz ve onun Togashi’nin serisinden önceki hayatını konu alan bir ön bölümdür. Belki de en etkileyici kısmıysa tek-seferlik olan bölümün Tokyo Ghoul’ün yaratıcısı olan Sui Ishida tarafından yazılıp çizilmiş olmasıdır. Aslında 1 Nisan şakası olarak Twitter’da paylaşılmıştı fakat proje yine de yayımlandı.

Orijinal mangadan bir bölüm olmamasına rağmen Togashi Ishida’nın vizyonunun bir hayranı olduğunu kabul etmiş ve bölümü bir gün kendi hikayesiyle birleştirmek istediğinden bahsetmiştir. Bununla birlikte, HxH’ın bitmek bilmeyen ara ikileminden ötürü yakın tarihte gerçekleşecekmiş gibi gözükmüyor.

İlginizi Çekebilir:  Sırasıyla En İyi 12 Futbol Animesi ve Mangası
Kentaro Miura

Berserk Mangasının Yaratıcısı Kentaro Miura Vefat Etti

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen İzlemeden Önce Lanetli Ruhlar, Büyücüler ve Melezler Hakkında Bilmeniz Gerekenler