in ,

Hunter x Hunter Mangası Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

Son manga bölümü üzerinden neredeyse dört yıl geçtikten sonra, Hunter x Hunter mangasının yazarı Yoshihiro Togashi popüler shounenimizin döneceğini söyledi.

Serinin yaratıcısı Yoshihiro Togashi uzun zamandır beklenen manganın dönüşünü twitterdan onayladı. Yu Yu Hakusho ile de bilinen Togashi, twitter üzerinden “Şimdilik dört bölüm daha.” yazan ve manga panelinin bir taslağına benzeyen bir görsel paylaştı. Togashi, bu bölümlerin ne zaman yayınlanacağını veya hikayeyle alakalı bir şey paylaşmadı.

Hunter x Hunter mangasının son bölümü Kasım 2018’de yayınlanmıştı. Weekly Shonen Jump’daki bu seri ilk olarak 1998’de başladı ve manganın sık sık verdiği uzun aralarla biliniyordu. Hatta çoğu okuyucu seriye Hiatus x Hiatus diyordu. Bunların çoğu Togashi’nin sırtındaki kronik rahatsızlık gibi sağlık problemlerinden dolayıydı. Togashi serinin çoğunu kendi başına asistan olmadan yazdı fakat Sailor Moon’un yazarı Naoko Takeuchi yani karısı serinin ilk cildinde ona yardımcı olmuştu.

Serinin sık sık verdiği aralar anime ve manga toplumunda meme haline gelmiş bulunmakta. Çoğu hayran Togashi’nin yaptığı paylaşıma inanmadı ve sahte bir hesaptan yapılmış olduğunuı düşündü. One-Punch Man’in yazarı Yusuke Murata twitter hesabının Togashi’nin olduğunu doğrulamasıyla şüpheler son buldu.

Hunter x Hunter atılgan ama arkadaş canlısı ve babasının Hunter Şirketinde çalıştığını öğrenen Gon Freecss’in hikayesini anlatıyor. Bu şirket yetenekli insanları işe alarak fantastik görevlerle onlara para kazandırıyor. Bunlardan bazıları mitolojik canavarları bulmak ganimet avına çıkmak ve aranan suçluları yakalamak gibi olabiliyor. Gon, babasının hâlâ hayatta olabileceğini öğrendiğinde kendisini Avcı olup babasını bulmaya adıyor.

Togashi’nin mangası iki animeye uyarlandı: orijinal seri 1999 ile 2001 arasında yayınlandı ve o zamana kadar yayınlanmış tüm bölümleri animeye adapte etti. İkincisi ise 2011de sıfırdan başladı. Elinde olan materyalleri daha iyi kullanıp daha iyi bir adaptasyona imza attı. Anime’nin dönüşü ile alakalı herhangi bir şey söylenmese de serinin onuncu yılına özel bir görsel 2021’de yayınlanmıştı.

Hunter x Hunter hakkında bilginizi test etmek için: Hunter x Hunter hakkında ne kadar bilgilisiniz testini çözebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling'den Sonra Okunabilecek İki Manhwa
İsekai Anime

2022 Bahar Sezonundaki En İyi İsekai Animeler

Manhwa

Bu Yıl Okumanız Gereken 15 Muhteşem Manhwa