in ,

In These Words En iyi BL Gerilim Mangası

Doujin grubu Guilt|Pleasure’ın uzun süredir devam eden dizisi In These Words, eşsiz bir BL manga oluşturmak için güzel sanatlarını ve çarpık bir suç gerilimini birleştiriyor.

Birçok mangaka doujinshi yaratıcıları olarak başlar – CLAMP bile bir doujin grubu olarak başlamıştı. Ticari yayıncılıkla karşılaştırıldığında, doujin yaratıcıları konular ve yayın programları açısından çok daha fazla esnekliğe sahiptir, ancak pazarları önemli ölçüde daha küçüktür, bu yüzden çalışmaları genellikle ana akım tarafından göz ardı edilir. ABD merkezli doujin grubu Guilt|Pleasure tarafından yayınlanan In These Words de, böyle bir çalışmadır.

Guilt|Pleasure, sanatçı Jo Chen veya TogaQ ile yazar Kichiku Neko arasındaki işbirliğinden doğmuştur. Özellikle suç gerilim türündeki karanlık kıvrımlar ile BL hikayelerinde uzmanlaşırlar.

Bunun nedeni, Kichiku Neko’nun ABD Hava Kuvvetleri Güvenlik Kuvvetleri’nde eski bir Kurmay Çavuş olmasıdır. Kolluk kuvvetleriyle ilgili mesleki deneyimi, BL hikayelerini bir yana bırakın, mangada sıklıkla görülmeyen polis prosedürleri ve suç psişikleri hakkında nadir ve benzersiz bir fikir veriyor.

In These Words

Bu nedenle Guilt|Pleasures’ın tüm çalışmaları, grubun karanlık temalara olan tutkusuna mükemmel bir şekilde uyum sağlayan cesur bir gerçekçilik duygusu taşıyor. Bu, özellikle cinsel açıdan sapkın bir seri katilin ve onun profilini çıkarmaya çalışan psikoloğun hikayesi olan en iyi dizisi In These Words’te belirgindir.

In These Words’ün kahramanı, Tokyo Polis Departmanı tarafından Shinohara adında yakın zamanda yakalanan bir seri katili sorgulamak için tutulan Harvard eğitimli bir psikolog olan Asano Katsuya’dır. Shinohara’nın Katsuya’dan kendisini sorgulamasını özellikle istediği ortaya çıkar ve gergin bir zeka savaşı başlatır. Ancak sorgulama devam ederken, Katsuya korkunç bir şekilde işkence ve istismara uğradığına dair kabuslar görmeye başlar – bu deneyimlediğini hatırlamadığı bir şeydir.

In These Words ‘ün ilk kısmı tam bir BL hikayesi değil. Bunun yerine, Katsuya’nın kendi korkunç vizyonlarıyla uğraşırken Shinohara’nın profilini çıkarmaya çalıştığı psikolojik bir gerilim diyebiliriz. Dinamikleri Kuzuların Sessizliği’ni andırıyor – Shinohara Suistimallerinin ve cinayetlerinin grafik açıklamalarıyla Katsuya ile oynamaya çalışır ama asla tüm sırlarından vazgeçmez, Hannibal Lecter’ın aksine zeki, gaddar, narsist ve çekici bir seri katilken Katsuya sakin ve mantıklıdır, ancak yine de Clarice Starling gibi Shinohara’nın karizması tarafından sarsılmadan edemez.

Kuzuların Sessizliği’ndeki fiziksel olmayan ilişkinin aksine, In These Words ’te her zaman romantik olmasa da birçok seks sahnesi var. Serinin cinsel istismara yaklaşımı, istismar ve aşk arasındaki çizginin bulanık olduğu Killing Stalking gibi diğer popüler BL psikolojik gerilimlerden farklıdır. Dikkatli hikaye anlatımı ve titiz sanatı ile BL hikayesini istismar/suç hikayesinden açıkça ayırt eder.

In These Words

Taciz içeren seks sahneleri tamamen rahatsız edici ve okuyucular kurbanların korkulu yüzlerinin açıkça sergilendiği çok acı verici işkence ve tecavüz sahnelerine tanık oluyorlar. Bu sahneler, seri katilin vahşiliğini ve psikopatik eğilimlerini sergilemek ve suçlarının risklerini artırmak için ve onu romantikleştirmeyi amaçlamamakta. Uygun olarak, bu sahneleri geçmek özellikle zor.

Ancak romantizm başladığında, seks sahneleri istismarla açık bir tezat oluşturuyor. Kahramanların samimi, çapkın ve ateşli bir ilişkisi var ve her zaman rıza gösteriliyor, bu da BL için canlandırıcı oluyor. Bunun da ötesinde, seme ve uke dinamiği asla dengesiz değil, iki yetişkin arasında eşit güç var ve etkileşimleri boyunca gösterilen saygı ve sevgi bulunuyor.

In These Words ’de rızaya dayalı ilişkileri rızaya dayalı olmayanlardan açıkça ayırt etme şekli, yaratıcıların rıza gibi konuların çok daha titiz bir şekilde tartışıldığı batılı geçmişinin bir sonucu olabilir. Batı etkisi TogaQ’nun sanat tarzına da yansıyor. Sanat eseri, stilize edilmiş ve abartılı sanata sahip tipik Japon mangalarına benzemiyor, daha çok batı gerçekçiliği geleneğine dayanıyor. Özellikle renkli baskılar, hafif ve katmanlı renklendirme ve sembolik görüntülerle klasik Avrupa yağlı boya tablolarına çok benziyor.

In These Words

TogaQ, özellikle ışığın insan vücudundan ve yüzünden yansıma biçiminde, karakterlerin derisine ve kaslarına elle tutulur bir doku hissi veren gölge ve ışık konusunda uzmandır. Gölgeleri ustaca kullanması, düpedüz sinematik olan rahatsız edici bir atmosfer yaratıyor. Detaylara olan ilgisi de inanılmaz. TogaQ ve Kichiku Neko, manga için sadece bir sahne çizmek için gerçek bir Japon aşk otelini ziyarete gittiler. TogaQ, aşk otelinin kalitesiz havasına hayat veren duvar kağıdı ve çarşafın desenlerini bile yeniden yarattı.

In These Words ’ün daha da benzersiz bir yönü, Kichiku Neko’nun uzmanlığı olan karakterlerin psikolojik yönlerinden geliyor. Kolluk kuvvetleri uzmanlığı, profil çıkarma ve polis prosedürlerini içeren tüm sahneleri dibine kadar hissettiriyor. Her zaman heyecan verici olmasalar da, gerçek dünyadaki suç çözme böyle oluyor.

Katilin zihinsel durumu da dikkatlice çizilmiştir – kesinlikle bir psikopat ve mide bulandırıcı bir karakterdir. Ama aynı zamanda mükemmel bir ölüm makinesi değildir. Hatalar yapar ve Katsuya’nın profilini bir araya getirmesine yardımcı olacak ayrıntılar bırakır, ancak tam bir resim elde etmek için asla yeterli değildir. Bu yüzden Katsuya ile yaptığı kedi fare oyununun gelişmesi çok ilginçleşir.

In These Words

Katsuya akıllı ve yetkin bir karakter olsa da, Death Note’dan L veya Sherlock Holmes gibi insanüstü çıkarım becerilerine sahip değil. Katilin profilini yalnızca eldeki kanıtlara göre oluşturabilir, ancak her zaman doğru değil. Dokunulmaz değildir ve incindiğinde herkes gibi uzun süreli travmalar yaşar. Kusurları onu inanılır kılar ve gerçek gücü travmasıyla yüzleşme biçiminde yatar.

Guilt|Pleasure ile ilgili bir başka harika şey de grubun çalışmalarının Çince, Almanca, Korece ve Fransızca dahil olmak üzere birçok dilde mevcut olmasıdır. Bununla birlikte, İngilizce grubun ana dilidir, bu nedenle İngilizce konuşan okuyucular bazen hantal olabilen çeviriler için beklemek zorunda kalmazlar.

Guilt|Pleasure’ın eserleri resmi web sitesi üzerinden dijital veya fiziksel formatta satın alınabilir. Fiziksel kitaplar, güzel bir şekilde basıldıkları ve çok fazla ekstra malzeme içerdikleri için kesinlikle sahip olmaya değer.

İlginizi Çekebilir:  BL Manga Önerileri - En Sağlıklı İlişkiye Sahip 10 Çift
Black Clover

Black Clover: Doğru Olabilecek 10 Hayran Teorisi

Black Clover

Toonami, Black Clover 4. Sezon İlk Gösterim Tarihini Belirledi