in ,

Inugami Re Mangası Güz Ayında Bizlerle

Manga yazarı Aki Shimizu, kişisel Twitter hesabından güz aylarında yayımlanacak olan Inugami Re adında yeni manga serisini duyurdu. Amazon manganın Masaya Hokazono’nun Inugami adlı manga serisine dayandığını ve yayımlanma tarihi olarak 20 Ekim’i gösteriyor.

Orijinal Inugami mangası on dört bölümlük olarak Kodansha’nın Afternoon dergisinde 1996 yılından 2002 yılına kadar yayımlanmayı sürdürdü. Hokazona daha sonralarında bazı ögelerini değiştirdiği Inugami Kai adında on bölümlük yeni sürümünü kaleme aldı. Manga Planet Hokazono’dan Inugami Kai ve Doctor Mordrid mangalarını İngilizce olarak yayımlamaktadır.

Manga Planet Inugami Kai’yi şöyle tasvir ediyor;

Bir oğlanın ve köpeğin alışılagelmemiş hikayesi. Inugami adlı köpeğin kendisi ve geçmişi hakkında bildiği tek şey; sırtından çıkarabildiği bıçakları, hızlı iyileşebilmesi ve birilerinin bir zamanlar kendisine insanlığa göz kulak olması gerektiğini söylediği. Etrafı kendi şahsi çıkarları ve tamahkârlıkları yüzünden kendisini esaret altına almak isteyen insanlarla çevrili Inugami bu alçak mahlukatları korumasındaki mânâyı sorgulamaya başlar, ta ki terk edilmiş bir binada genç bir çocukla tanışıp arkadaş olana kadar.

Manga Planet

Shimizu önceden Natsuhiko Kyogoku’nun Mōryō no Hako adlı mangasını, Kyōkotsu no Yume, Ubume no Natsu, Jorōgumo no Kotowari ve Bara Jūji Sōsho (Rozen Kreuz Series)’i konu alan Tesso no Ori gibi manga ve novel uyarlamalarını kaleme aldı. İkinci noveli olan Mōryō no Hako’yu yazarken, 2008 yılında CLAMP tarafından yayınlanan anime serisinden ve müteakibinde 2009 yılında piyasaya sürülen video oyunundan ilham aldı. Shimizu geçen güz aylarında ise novel serilerine dayanan yeni bir manga serisi yayımladı.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling Dışında Okunması Gereken En İyi Kıyamet Manhwaları

Bir yanıt yazın

2020 09 08 02.17.54 www.animenewsnetwork.com ed9dcdd140f3 1

Denjin N’in Mangası Bitiyor!

Enler

Haikyuu!! Animesindeki En’leri Seçiyoruz!