in , ,

İsekai Anime Önerileri

İsekai Anime

İsekai Anime Önerileri isimli başlığımıza hoş geldiniz. İsekai Anime Önerileri dediğimizde, burada kullanılan İsekai, bir araç veya bir kişi tarafından öldürülerek yeni bir dünyada uyanan veya reenkarne olan, bir dünyaya isteği dışında hapsolmuş, veya farklı bir dünyada yaşamak istediği için Tanrı tarafından o dünyaya kabul edilmiş, genellikle kahramanlık öğeleri içeren animeler için kullanılır.

İsekai Anime Önerileri

Angel Beats!

İsekai Anime Önerileri
Angel Beats!

Ölümden sonraki yaşamı anlatan Angel Beats!, hayatlarını zor şartlar altında sürdürmek zorundalar, yaşamlarını yitirdikten sonra kaderlerinden dolayı Tanrı’ya isyan ederler. Yuri Nakamura isimli karakterimiz tarafından yönetilen isyancıların hepsi Shinda Sekai Sensen’e aittir. Ve Tanrı’nın meleklerine karşı savaşı anlatır.

Bölüm Sayısı: 13
Anime Türü: Aksiyon, Okul, Doğaüstü Güçler, Komedi, Dram

The Rising of the Shield Hero

İsekai Anime Önerileri
Kalkan Kahramanı’nın Yükselişi

Ana karakterimiz Iwatani Naofumi, sıradan bir hayat süren üniversite öğrencisi iken kütüphanede bir romana rastlar ve kendisiyle birlikte 4 kişi başka bir dünyaya çağrılır. Ve Kalkan Kahramanı’nın Yükselişi başlar.

Bölüm Sayısı: 25
Anime Türü: Fantastik, Aksiyon, Macera, Dram

Drifters

İsekai Anime Önerileri
Drifters

Drifters adlı animede farklı zaman ve kültürlere ait kahraman ve komutanlar, yeniden dirilerek birbirlerine karşı strateji geliştirip aralarındaki mücadelede kimin galip geleceğini belirlemeye çalışır.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Fantastik, Tarihi, Aksiyon, Samuray, Macera, Seinen, Komedi

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

İsekai Anime Önerileri
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Natsuki Subaru sıradan bir dünyada yaşayan normal bir insanken, yaşamını yitirerek farklı bir dünyada uyanır. Öldüğünde üzerinde eşofman takımı olan Natsuki Subaru, tanıdığı ve bildiği sıradan dünyada giyilen kıyafetlerin aksine etrafındaki insanları fantastik bir evrenden fırlamış gibi giyindiklerini görür. Ne olduğunu anlamaya çalışan Subaru, kendisini sürekli olarak sil baştan başladığı bir hikayenin ortasında bulur. Ve Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu hikayesi başlar.

Bölüm Sayısı: 25
Anime Türü: Fantastik, Psikolojik, Gerilim, Dram

Tensei shitara Slime Datta Ken

İsekai Anime Önerileri
Tensei shitara Slime Datta Ken

Ana karakterimiz 37 yaşında olup günümüz Tokyo’sunda yaşarken, bir gün bir yan kesici tarafından yol ortasında bıçaklanır ve ölmeden önce iç sesiyle söylediği sözler bir sistem tarafından yetenek olarak kazanmaya başlar. Ve öldükten sonra başka bir evrende kendisi bir Slime olarak yeniden hayat bulur.

Bölüm Sayısı: 24
Anime Türü: Fantastik, Shounen

No Game No Life

İsekai Anime Önerileri
No Game No Life

Yanlış bir dünyada doğduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Dedi Tet. Evet diyen kardeşler Tet adında bir Tanrı’nın inanıldığı, her şeyin oyunlarla ve kurallarla belirlendiği bir dünyaya ışınlanırlar. Zekaları ve oyunlarda olan yetenekleri ile bu iki kardeş, bu dünyayı bir oyunmuş gibi fethetmek için kollarını sıvar.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Fantastik, Macera, Doğaüstü Güçler, Oyun, Komedi, Ecchi

In Another World With My Smartphone

İsekai Anime Önerileri
In Another World With My Smartphone

Karakterimiz Touya Mochizuka yanlışlıkla bir Tanrı tarafından öldürülür, bunu telafi etmek için Tanrı, karakterimize bir dilek şansı verir. Bu dilek ile Tauya Mochizuka fantezi bir dünyada doğmayı diler. Yanına telefonunu alarak hayattaki ikinci şansını bu dünyada kullanacaktır.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Fantastik, Büyü, Romantizm, Macera, Harem, Komedi

Sword Art Online

İsekai Anime Önerileri
Sword Art Online

Girdiğiniz oyunda ölmek, gerçek hayatınızı da etkileseydi ne yapardınız?
MMO oyunlara Kirito ismiyle kayıt olan kahramanımız işte bu sorunun merkezinde kapana kısılıyor. Fethedilmeyi bekleyen 100 katlı bir dünya. Oyundan çıkması engelleniyor ve eğer oyunda ölürse, gerçekte de hayatını kaybediyor. Fakat bu şartlar altında Kirito’yu zorlayan ne fethedilmeyi bekleyen 100 katlı dünya, ne de bu dünyada bulunan yaratıklar olacaktır. Kirito için en zorlu süreç, uğraşması gereken insanlar ve yapması gereken seçimler olacaktır.

Bölüm Sayısı: 25
Anime Türü: Fantastik, Oyun, Aksiyon, Romantizm, Macera

Overlord

İsekai Anime Önerileri
Overlord

Japonya ülkesinde popüler olan DMMO-RPG Yggdrasil oyununun kapanacağı son gün Ainz Ooal Gown loncası üyeleri oyunun kapanacağı zamana kadar oyun içinde durmak isterler lakin en son çıkacak olan Momonga’dır. Lakin sunucu kapanmaz ve zaman akmaya devam eder…

Bölüm Sayısı: 13
Anime Türü: Fantastik, Oyun, Büyü, Aksiyon, Macera, Doğaüstü Güçler

Log Horizon

İsekai Anime Önerileri
Log Horizon

Log Horizon “…şimdiki gerçeğimiz”. Dünya genelinde ünlü olan Elder Tales isimli online oyununda, “Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci güncellemeyle birlikte otuz bin oyuncu oyundan çıkış yapamamaktadır. Oyundan çıkış yapamayanlar arasında sosyal ilişkisi iyi olmayan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Bu canavarlarla dolu dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon” isimli bir Lonca kurar.

Bleach

İsekai Anime Önerileri
Bleach

Bleach, ana karakterimiz olan Ichigo Kurosaki 15 yaşında sıradan bir öğrencidir, normalmiş gibi hayaletlerle iletişim kurabilmekte. Korusaki ailesi kendilerine ait bir klinik işletmektedirler.

Bir gün, Shinigami olan Kuchiki Rukia, Ichigo’nun odasına girer ve Ichigo’nun onu fark etmesine şaşırır. Bu ilk karşılaşmadan dolayı evin etrafındaki Hollow’u fark edemez, Shinigami olan Rukia, Hollow ile dövüşürken güçlerini Ichigo’ya verir. Mühürlenmiş Shinigami güçleri serbest kalan Ichigo’nun hikayesi başlar.

İlginizi çekebilecek yazılarımız:
İzlenmesi Gereken Kült Animeler
Anime Önedir? Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

İsekai Anime Önerileri

İsekai Anime Önerileri Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız, bu İsekai Anime Önerileri listemizin ilk serisi olmakla beraber devam edeceğini söyleyebilirim. Sizde İsekai Anime Önerileri listesine eklemek istediği İsekai Anime Önerileri var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Anime Fansub: Heterophobia Fansub [Röportaj]

Kakegurui

Kakegurui: Nasıl oldu da bu kadar popüler oldu?