in ,

İsekai Animelerdeki En İyi 10 Dövüş Sahnesi!

Animasyon ve eğlencesine göre sıraladığımız isekai animelerdeki en iyi dövüşlerden bazılarını listemize ekledik. Eğer siz daha iyisini biliyorsanız yorumlarda yazabilirsiniz.

İsekai animeler genellikle sıradan insanları güçlü canavarlarla savaştırıyor. Bu duruma alışkın olmamıza rağmen, bu tür animelerde beklediğimizden daha az aksiyon görüyoruz. İsekai animelerde aksiyon sahnelerinin az olmasının nedenlerinden biri, çoğu ana karakterin aşırı güçlü olması, bu yüzden gerçek bir dövüş oldukça kısa sürüyor.

İsekai animelerde diğer anime türlerine oranla aksiyon eksikliğinin başka bir nedeni ise kahramanın başka bir evrende hayata adapte olma dramını çok fazla göstermeleri. Ancak İsekai animeleri biraz daha izleyicilerini düşünürse, en iyi dövüş sahnelerini sunma potansiyeline sahip.

Ainz Al Gown Vs Shalltear

İsekai Anime
Overlord

Momunga, yani Ainz Al Gown, Overlord’un ilk bölümünden itibaren açıkça belirtildiği gibi klasik aşırı güçlü bir isekai karakteri. Düşmanlarının, karşısında hiçbir şansı olmamasına rağmen, biz izleyicilere aksiyon dolu güzel dövüş sahneleriyle keyif veriyor. Ancak listemize aldığımız sahnede, bir düşmanla değil, Ainz’in hizmetkârlarından birisi olan Shalltear Bloodbourne ile dövüşü yer alıyor.

Birçok aşırı güçlü kahramanı olan İsekai animeleri çok fazla gerilim sahnesi içermiyor. Ancak Overlord animesi gerilim öğesini çok iyi bir şekilde işliyor ve zayıf düşmanlarına karşı gerçek anlamda tehlikede olmamasına rağmen Momunga’nın dövüşlerini heyecanla izlettiriyor.

Log Horizon Vs Raid Boss

İsekai Anime
Log Horizon

Log Horizon animesinde çok fazla dövüş sahnesi yer almıyor. Bunun yerine, hikaye ve sürükleyicilik bakımından izleyicileri ekran başında tutabiliyorlar. Ancak sıra dövüş sahnelerine geldiğinde, Log Horizon bu konuda iyi olduğunu gösteriyor. Log Horizon’un en iyi anlarından biri, ikinci sezon finalinde Raid Boss ile yapılan son savaş. Shiroe, nasıl bir lider ve savaş stratejisti olduğunu gösteriyor.

Sora & Shiro Vs Izuna

İsekai Anime
No Game No Life

No Game No Life animesinin daha ilk bölümünde Sora ve Shiro, ne kadar harika bir savaşçı ve oyuncu olduklarını gösterirler, bu yüzden Izuna’ya karşı tüm güçlerini kullanmalarının hiç şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. İlk başta, Izuna’nın onları tamamen köşeye sıkıştırdığı ve tamamen yenilgiye uğrattığını görüyoruz. Ancak Sora ve Shiro, herhangi bir oyunda yenilmeyen kardeşler. Ne olursa olsun, kimin kazandığının ya da kaybettiğinin bir önemi yok, Sora ve Shiro’nun Izuna’ya karşı oyunlarının sadece eğlenmek için olduğunu biliyoruz.

Papa Vs Dört Kardinal Kahramanları

İsekai Anime
The Rising Of The Shield Hero

Bizim tarihsel geçmişimizde bazı farklılıklar olsa da Papa’yı kötü birisi olarak düşünmek her gün karşımıza çıkan bir şey değil. Tate no Yuusha no Nariagari de her gün olan bir gösteri ya da şov değil. Papa ile Dört Kardinal Kahramanları arasındaki savaş, anime eleştirmenleri tarafından övgü alan ilk sezonunun zirve noktası.

Bu sahnenin bu kadar muhteşem olmasının nedeni tüm kahramanların savaşmak için birleşmesi. Bu sahne öncesinde, diğerleri tarafından Kalkan Kahramanı ile alay edilirken, sonrasına onların lideri olarak savaşıp, insanların onun hakkındaki algısını değiştiriyor.

Garfiel Vs Elsa

İsekai Anime
Re:Zero

Re:Zero’nun ilk bölümünden itibaren, Elsa gerçekten korkutucu bir karakter. Subaru’nun onunla olan her karşılaşması korkunç sonuçlarla bitiyor ve davranışlarına muazzam bir aura ile eşlik ediyor. Bu durum mücadelenin önemini artırıyor. O, kimsenin mücadele etmek isteyeceği birisi değil.

Elsa sadist ve korkunç bir karakter. Garfiel ise onun dövüşebileceği tek kişi. Sonuç, Re:Zero’daki sürekli var olan karanlık tarafını vurgulayan kanlı ve korkunç bir sahne.

Rimuru Vs Hinata Sakaguchi

İsekai Anime
That Time I Got Reincarnated As A Slime

Hinata çok güçlü bir savaşçı ve çok güçlü bir kılıç olan Dead End Rainbow’un sahibi. Bununla birlikte oldukça iyi bir savaş zekası var. Tüm bunlar bir araya gelince, Rimuru’nun karşı karşıya kaldığı en tehlikeli durum oluşur That Time I Got Reincarnated As A Slime animesinde. Rimuru normalde gerçek bir tehlike içine kolay kolay düşmüyor, ancak Hinata’nın onu tamamen köşeye sıkıştırması, bu dövüş sahnesindeki gerilimi arttırıyor. Serideki diğer hiçbir dövüş Rimuru’yu bu tür zor duruma sokmadı ve onun hayatta kalmak için yaratıcı ve becerikli olması gerektiğini gösterdi.

Dead End Vs Dragon God Orsted

İsekai Anime
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Rudeus’un ekibi, Dead End, tesadüfen Ejderha Tanrısı Orsted ile karşılaşır, ancak Rudeus’un rakibi Orsted’e arkadaşlarının rüyalarında göründüğünü anlatması durumu daha da kötüye götürür. Bu kesinlikle korkunç bir savaştır, ancak aynı zamanda Jobless Reincarnation’daki en duygusal anlardan biri de olur, çünkü Rudeus Ejderha Tanrısının anlaşılmaz gücü karşısında zayıflığı ile yüzleşir.

Aslında bu gerçekten bir savaş değil, bir katliamdır. Rudeus ve diğerleri en iyi çabayı gösterseler de, Orsted neredeyse terlemiyor ve ekip üyelerini birbirinden kolayca yeniyor.

Saber Alter Vs Berserker

İsekai Anime
Fate/Stay Night

Patlamalar, kılıç dövüşleri ve daha fazla patlama – Saber ve Hercules’un savaşı gerçekten efsanevi boyutlarda bir savaş. Efsanevi dövüş sahnesi 2019 yapımı film Fate / Stay Night: Heaven’s Feel II. Lost Butterfly’da gerçekleşiyor. Saber’ın kirlenmiş Alter Ego’su neredeyse her yönüyle çok güçlü, ancak Heracles the Berserker’ın kendi gücü müthiş bir dövüş izletmek için gerekeni yapıyor. En başından beri tek taraflı bir savaş, ancak Berserker’ın 12 yaşamı onu yeterince uzun süre tutuyor. Bu sahne anime hayranları için bir klasik dövüş sahnesi haline gelmiş durumda.

Kirito Vs Administrator

İsekai Anime
Sword Art Online

Sword Art Online, anime sevenler tarafından çok eleştiri alıyor. Ancak Sword Art Online’ın çoğu hayranın hemfikir olduğu bir konu var: dövüş sahneleri. Sword Art Online’da harika aksiyon sahneleri bulunuyor, en iyilerinden biri ise Alicization serisindeki Kirito ve Administrator arasındaki savaş.

Administrator, Cardinal’ı kolayca yenen ve 30 bıçağın bir araya geldiği kılıç golemini çağıran güçlü bir varlık. Kirito başta zorluk çekse de, ünlü çift kılıç kullanma yeteneğini ortaya çıkarır ve animedeki en yoğun dövüşlerden biri için gidişatı değiştirir.

Sesshomaru Vs Inuyasha

İsekai Anime
InuYasha

Inuyasha ve Sesshomaru’nun Inuyasha’nın son sahnesindeki mücadelesi çok hazırlık gerektirdi. Sesshomaru Tetsaiga’nın gücünün peşinden gitmekteydi, bu yüzden kardeşiyle birçok kez karşı karşıya geldi. Bununla birlikte, Inuyasha’nın bencil olmaması Tetsaiga’nın gerçek gücünü ortaya çıkardı ve kılıcın haklı mirasçısı yaptı.

Sesshomoru Naraku’nun onu Inuyasha’ya saldırmak için manipüle ettiğini biliyor, ancak sonunda kendi planlarına uygun olarak Tetsaiga’nın yeteneklerini çalmaya için karar veriyor. Uzun geçmişlerinin ardından, bu ikilinin son savaşında birçok bastırılmış duygunun ortaya çıkması kaçınılmaz.

İlginizi Çekebilir:  Unutulmaya Yüz Tutmuş 7 Harika Samuray Animeleri
Cyberpuk Anime

Hak ettiği Değeri Görmeyen Retro Cyberpunk Animeler!

Anime

Rock Müzik Severler İçin En İyi 10 Anime