in ,

İsekai Hayranları, Juuni Kokuki Anime’sine Bir Şans Verin!

Juuni Kokuki

İsekai türü özellikle son yıllarda popülerliği arttığı. Juuni Kokuki animesi izlemeye değer, biraz eski ve çok az övülen bir isekai animedir.

Juuni Kokuki animesi, 2006 yılında animeye uyarlanan Ghost Hunt light novelini yaratmasıyla tanınan Fuyumi Ono tarafından yazılan bir animedir, manganın aksine light novel’den animeye uyarlanmıştır ve light noveli halen devam etmektedir. Light Novelini okuyan ve beğenen hayranlar anime uyarlamasını izlediklerinde maalesef hayal kırıklığına uğradı çünkü beklentileri karşılayamadı ve light novele tam bağlı bir şekilde gitmedi.

Bazı hayranların eleştirilerine rağmen, Juuni Kokuki animesi, isekai türünde bazı ilginç unsurlar sunuyor. Anime aynı zamanda Inuyasha ve Fushigi Yuugi gibi eski İsekai animelere de çok benziyor. İşte bu yüzden Juuni Kokuki her isekai hayranının izleme listesinin başında olmalı.

Juuni Kokuki, Güçlü Bir Kadın Ana Karakter Olan Olağanüstü Bir Karakter Çeşidi Sunuyor

Juuni Kokuki

Her sezon piyasaya sürülen birçok yeni isekai anime var, ancak bunlar ağırlıklı olarak erkek kahramanlara ve harem dinamiklerine odaklanıyor. Genellikle bu özel isekai animelerinde, ana karakterler izleyici için boş duvar gibidir, bu nedenle kasıtlı olarak kendi başlarına benzersiz ve çekici erkek başrollerden ziyade kendi kendine gelişim olacak şekilde tasarlanırlar. Ancak, türün bu durumdan hoşlanmayan ve daha yaratıcı bir şey izlemeyi tercih eden birçok isekai hayranı var. Neyse ki, Juuni Kokuki da dahil olmak üzere hayranların eğlenmesi için birçok eski isekai anime var.

Juuni Kokuki, normal bir hayat yaşayan lise öğrencisi Yoko Nakajima’nın hikayesini anlatıyor. Yoko’nun en büyük “kusuru”, doğal olmayan parlak kızıl saçlarıdır, bu da tek yapmak istediği uyum sağlamak ve sıkıntısız bir yaşam sürmek olduğunda onu diğerlerinden ayırır. Hayatını ona adayan ve Yoko’ya Kei’nin yeni kraliçesi olduğunu söyleyen Keiki ile tanıştığında Yoko’nun hayatı değişir.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Araba ve Yarış Animeleri, Sıralı

Yoko’nun neden bahsettiği hakkında hiçbir fikri yok. Ancak o ve diğer iki arkadaşı Asano ve Sugimoto, ani bir fırtına nedeniyle başka bir dünyada gözlerini açarlar. Orada Yoko, gerçek geçmişini, yeni dünyada nasıl hayatta kalacağını ve nasıl gelişeceğini öğrenmelidir.

Juuni Kokuki animesi eski bir seri olabilir, ancak güçlü kadın ana karakteri de dahil olmak üzere mükemmel bir karakter çeşidi var. Bazı izleyiciler için Yoko ilk başta sert ve sıkıcı görünebilir. Etrafındaki insanlarla her zaman çatışmaktan kaçınmaya çalışır ve okulda sorun çıkarmak istemez. Anime’de aynı zamanda sınıf başkanıdır, pek çok insan ona bakar ve onu dürüst bir öğrenci olarak düşünür. Ancak Keiki tarafından başka bir dünyaya getirildiğinde kişiliği değişmeye başlar.

Yoko, “iyi kız” davranışlarının, insanların onu daha çok sevmesi ve saygı göstermesi için ortaya koyduğu bir maske olduğunu fark eder. Bu davranış, Yoko’nun ani bir baş belası olmasına ya da ona sert bir kişilik değişikliği sağlaması anlamına çıkmaz, ancak bazı harika karakter gelişiminin önünü açar. Anime, Yoko’nun güvenen kişiliğini ve insanların içindeki iyiliği görme isteğini sergiliyor – sonunda onlar hakkında yanılıyor olsa bile -. Yoko, kendini anlamaya ve bu dünyada yolunu bulmaya çalışmanın hayal kırıklıklarını ustalıkla sergileyen kusurlu ama güçlü bir kahramanın mükemmel örneğidir.

Juuni Kokuki Animesi İzleyicileri Büyülüyor!

Juuni Kokuki

Juuni Kokuki anime’sindeki dünya gelişimi birinci sınıftır ve herhangi bir isekai hayranının beklentilerini büyük ölçüde karşılayabilir. Juuni Kokuki, dünya inşasına yaklaşma biçimi Fushigi Yuugi’ye benzer. Örneğin, Yoko tamamen farklı bir dünyaya taşınırken Miaka antik Çin’e taşınsa da ikincisi aynı zamanda Çin esintilidir ve vatandaşlar bile farklı bir dil konuşmaktadır.

Bu dünya monarşi sistemi altında yönetilmektedir; 12 ülke var, yani 12 yönetici var. Bu yeni dünyada yaşayan insanlar için Japonya “Horai” olarak bilinir.” Juuni Kokuki animesinde çok kapsamlı ve karmaşık bir dünya inşası var ve izleyicinin izlemeye devam ettikçe anlayacağı birçok terim içeriyor.

Örneğin, “Hanjyuu” terimi yarı canavar bir canlıyı ifade eder ve her Hanjyuu’nun hem bir hayvanı hem de bir insan formu vardır. Rakushun karakteri gibi bazı Hanjyuu, canavar formlarını insan formlarına tercih eder veya tam tersi. Bu, dünya inşasının Juuni Kokuki serisini her isekai hayranının zamanına değer kılan birçok özelliğinden sadece biri.

Bleach

Bleach: Shinji Hirako’nun Bankaisi Soul Society’de Neden Yasaklandı?

One Piece

One Piece: Going Merry’nin Bilinci Var Mı?