in ,

İzlemeniz Gereken En İyi Kore Animeleri

Kore Animeleri

Bugün “En İyi Kore Animeleri” ile ilgili bir anime öneri listesiyle karşınızdayım. Sanırım şu anda herkes Kore animelerini izlemeyi seviyor ya da neden olmasın diyor. Anime izlemek her zaman güzeldir, özellikle de bu animeler hayatınıza güzel bir esinti ve tatlılık katabilir.

Bu kore animeleri içeriğimiz, sizi deliye çevirebilecek En İyi Kore Animeleri listesini içermektedir. Tamamen hayal ürünü olan bu animeler, gerçek Kore, Kore animelerinde gösterildiği kadar güzel değil. Ancak yine de sizi mutlu eden bir şey varsa, denemeye değer.

Ayrıca bu animelerin harika olan özelliklerinden biri, duygulara sahip olması, gösterilen konunun vurgulaması ve bu durumun sizi zayıf hissettirmemesi, ancak kendinizi ve etrafınızdaki insanları daha iyi tanımanıza olanak vermesidir. Kore animelerinin güzel yanlarından biri de budur. Birey olarak sık sık üzgün, mutlu, kıskanç, öfkeli gibi hisler yaşarız ve her zaman mükemmel olmak zorunda değiliz. Bu hisler Kore Animeleri aracılığıyla güzel bir şekilde yansıtılır.

Bu animeler sadece zaman öldürmekle kalmaz, aynı zamanda tek bir seferde çeşitli duyguları yaşamanıza da imkan sağlar. Konuya geri dönersek, bu kore animeleri size, ikinciyi düşünmeden izlemeniz gereken 20 En İyi Kore Animesi sunacak. Bu nedenle, fazla zaman kaybetmeden okumaya devam edin.

The Fake

Kore Animeleri

The Fake animesi, IMDb’de 6.8/10 puan almıştır. Ancak öncelikle karanlık ve din tüccarlığı yapılan bir hikayesi olduğu için bu anime sizi oldukça üzebilir(!). Ancak aynı zamanda sizi kesinlikle ekran başına kitleyecektir.

Bu Kore animesi aynı zamanda izleyiciyle saf dahilik anları da paylaşıyor. Anime’nin hikayesi, yıllar sonra hapishaneden çıkan bir adamın doğduğu kasabasına geri dönmesi ve olayları keşfetmesini anlatıyor.

Oseam

Kore Animeleri

“Oseam”, iki küçük yetim hakkında, biri kör kız diğeri küçük erkek olan kardeşler hakkındadır. Daha sonra, ikisi de bir Budist keşişi tarafından evlat edinilir. Kız Budist Lordu ile tapınakta huzurunu bulurken, sevimli küçük erkek kardeş eğlenceli bir çocuktur ve orada burada oyunlar oynayarak şirinlikleriyle rahatsızlık vermeye başlar.

Ayrıca bir gün kız kardeş, annesinin bir gece rüyasında kendisini ziyaret ettiğini ve bu harika bir deneyim olduğunu söyler. Küçük erkek kardeş ise neden annesi de rüyasında kendisini ziyaret etmediği konusunda üzülür. Bu cevabı bulmak için, keşişin talimatlarına göre keşişi takip etmeye başlar. Bu anime size huzurlu bir deneyim kazandıracak.

Yobi, The Five-Tailed Fox

Kore Animeleri

Eğer Miyazaki’nin animelerinden birini izlediyseniz, Yobi adlı bu animeyi kesinlikle keyifle izleyeceksiniz. Ancak, bu animeyi izledikten sonra aklınızda belirli şüpheler olabilir.

Yine de, bu iyi bir şey. Çünkü anime sizi hikayesiyle meşgul tutarken, zihninizide meşgul etmek doğal bir şeydir. Duygular, anime’nin tüm hikayesiyle mükemmel bir şekilde harmanlanmıştır. Güzel animasyon, çocukluk hikayeleri ve efsaneleri seviyorsanız, bu filmi seveceksiniz.

Tower Of God

Kore Animeleri

Tower of God, kalite ve eğlence için yapılmış bir Güney Kore animesidir. Anime’nin hikayesi, zirveye ulaşmak için elinden gelen her şeyi yapmalısın.

Duyguların ve hislerin parçalarıyla eklendiği aksiyon temalı anime, dünyadaki her şeyin tepede olduğunu ve hepsinin senin olabileceğini söyleyecek. Anime‘nin baş kahramanı Rachel, karanlıktan çok korkan ve depresif bir dünyada yaşamak istemeyen biridir.

A Day Before Us

Kore Animeleri

Bu, IMDb’de 7.5/10 puanı olan bir animedir. Sizi de aşık edebilecek güzel aşk hikayelerinin anlatılıdğı bir animedir.

Hikayede, birbirlerine deliler gibi aşık olan dört karakter bulacaksınız. Bu anime gerçekten sizi depresif ruh halinden çıkarabilir, o kadar iyi.

Noblesse

Kore Animeleri

Noblesse animesi, IMDb’de 7.1/10 puan almıştır. Filmin hikayesi alkış toplayacak kadar ilgi çekicidir. Koyu bir fantezi hikayesini anlatmaktadır. Ünlü Koreli yazar Shun Fukudome tarafından yazılmıştır.

Anime’nin ana kahramanı Rai, Safkan bir soylu ve diğer tüm soyluların koruyucusu olan Noblesse unvanını taşıyan biri. Aksiyon temalı anime, Rai’yi onun birliği olarak bilinen düşmanlarından koruma veya kurtarma mücadelelerini konu alacaktır.

Leafie, A Hen Into The World

Kore Animeleri

IMDb’de 7/10 olan bu anime, izlerken harika bir deneyim yaşamanız için güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Anime’deki hikaye, adı Leafy olan bir tavuğu konu alıyor. Leafy, kötü durumlarla karşılaşır ve kendini yalnız bulur. Bir tavuk çiftliğinde kalır ve görünen avluya gitmeyi özler.

Bahçeye gitmek istemesinin nedeni, orada yumurtalarına bakmak istemesidir. İronik bir şekilde, çiftlikten kaçar ve kendi yumurtalarının yerine bir ördek yumurtasına bakar. Daha sonra, o ve bebek ördek özgürlük yolculuğuna çıkarlar.

The Kings Of Pigs

Kore Animeleri

Tabii ki, gerçekliği olmayan bir anime olduğuna katılıyorum, ancak bazen gerçek dünyadan uzak tutmak için gerçeklik temelli olmayan bir anime izlemek de iyidir. Film, ortaokul günlerinde zorbalıkla karşılaşan iki çocuk ve deneyimlerinin hikayesiyle ilgilidir. Ancak, film, geriye dönüşler kullanarak hikayeyi anlatmaya başladığı şimdiki zamandan başlar ve sizi anime boyunca mekik dokuyarak tutar.

Ek olarak, film, okullarda zorbalık gibi zor gerçek hayat sorunlarına ve Kore toplumunda eşitsizlik ve kayırma sistemi gibi konulara da değinmektedir.

Aachi & Ssipak

Kore Animeleri

Aachi & Ssipak animesi, bebek bezi çetesinin hakkında, neşeli. Hayal gücünüzün ötesinde bir şey ve aksiyon temelli bir komedi animesi.

Bu filmi izlemek kesinlikle size “Vay anasını” dedirtecek. Filmdeki bebek bezleri artı bir faktör. Şüphesiz ki film benzersiz bir hikâye, iyi karakter tasarımı ve müthiş bir şiddet içeriyor, bu yüzden izlemeden önce iki kez düşünme, direkt izle.

Sky Blue

Kore Animeleri

Bu anime 2003 yılında yayınlandı ve döneminde büyük bir hit yakaladı. Ancak, film geleneksel grafiklere benzemesi için işlenmiş geleneksel arka planlar kullandı. Anime’nin hikayesi, kirlilik ve savaş nedeniyle şehrin yıkıldığı, ancak hayatta kalan insanların Ecoban adında bir şehirde hayatlarını devam ettirmesini anlatıyor.

Ayrıca, savaş nedeniyle çoğu doğal kaynak yok olduğundan, Ecoban kirlilikten enerji sağlar. Anime’nin açılışından itibaren kesinlikle sizi kendine bağlayacağından eminim. Şaşırtıcı ve çarpıcı sahneleri var.

Seoul Station

Kore Animeleri

Bu anime size zombi deneyimi yaşatacak. Evet, anime’nin hikayesi, Seul şehir merkezinde ortaya çıkan bir zombi salgınından hayatta kalmaya çalışan birkaç grup insanın etrafında dönüyor.

Hikaye, tema, karakterler, her şey inanılmaz bir şekilde büyüleyici. İşte hikayede bulman gereken şey, tek canavar yürüyen ölüler mi?

Blade Of The Phantom Master

Kore Animeleri

Blade of The Phantom Master, anime’nin ana karakterinin son hayalet ustası olup olmayacağını konu alıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, aksiyon ve macera dolu bir anime, izlerken bağımlılık yapabilir.

İlginizi Çekebilir:  Bleach Animesinin En İyi 10 Kadın Karakteri
Hangi Cowboy Bebop Karakterisin

Burcuna Göre Hangi Cowboy Bebop Karakterisin?

Demon Slayer

Demon Slayer Daha Karanlık Olmalıydı