in ,

İzlemeniz Gereken Romantik Kore Dizileri

Romantik Kore Dizileri

Burada bulunan bu k-drama serileri, tam romantizm izleyicilerinin tercih edeceği türde olduğunu söylesem abartı kaçmazdı. Tek bir bölümde bile tüylerinizi diken diken edecek kısımlarla dolu bu serilere bir bakınmalısınız. Eminim ki aranızda bunlardan birkaçını çoktan izlemiş olanlar ne kadar güzel seriler olduğuna hemfikirdir. Çok uzatmadan ilk serimizle başlayalım.

İşte Romantik Kore Dizileri:

Crash Landing on You

Romantik Kore Dizileri
Crash Landing on You

Güney koreli bir mirasçı olan Yoon Se-ri, yamaç paraşütü yaparken fırtınaya yakalanır ve kendini rotasından çıkıp Kuzey Kore’ye doğru savrulurken buluyor. Se-ri, kendisini bu durumdan sonra Kuzey Kore Özel Kuvvetlerinin kaptanı ve Kuzey Kore elit ailesinin bir üyesi olan Jeong-hyeok ile karşı karşıya bulur. Kaptan Ri, ekibinin yardımıyla sonunda Se-ri‘yi Güney Kore’ye gönderecek olan o planı yapmış olsa da, önlerine çıkan engelleri birer birer aşmadan bu planı gerçekleştirmeleri pekte mümkün değildir. Bu drama romantizmle komediyi harmanlamış, nihayetinde birbirine aşık olmuş iki yıldızın hikayesini anlatmaktadır. Crash Landing on You, Kore tarihinin en iyi ikinci k-draması olarak yerini almıştır.

Business Proposal

Romantik Kore Dizileri
Business Proposal

Business Proposal adlı serimiz, 2022 yılında romantik-komedi serilerine ilk sıradan damgayı vurarak, komedi sahneleriyle seyircilerin takdirini kazanmıştır (Aşırı popüler olan öpüşme klipleri de öyle).
Shin Ha-ri adlı karakterimiz bir şirkette çalışan gıda araştırmacısıdır. Zengin bir arkadaşı ondan kendisi için bir kör randevuya çıkmasını ve bunu mahvetmesini istediğinde, randevunun Tae-moo olduğu ortaya çıkar. Randevunun ertesi sabahında ise Ha-ri’nin telefonu çalar. Tae-moo, Ha-ri ile evlenmek istediğini söyler.

Hometown Cha-Cha-Cha

Romantik Kore Dizileri
Hometown Cha-Cha-Cha

Bir taşralı oğlanla şehirli kızın aşkını konu alan bu seri, Seullü diş hekimi Yoon Hye-jin’in (Shin Min-ah) sahil kasabası Gonjin’e yaptığı bir ziyaret sırasında ayakkabısını kaybetmesiyle başlıyor. Kasabada ufak tefek işler yapan, her işi bilen Hong Doo-shik (Kim Seon-ho) tarafından ayakkabı bulunur.
Hye-jin, Gonjin’e taşınma işlemlerini hallettikten sonra Hong Doo-shik, ortama uyum sağlayıp alışabilmesi adına yeni çevreyi tanıtmaya başlar. İkili arasında mükemmel bir aşk yaşanmanın eşiğindedir.

İlginizi Çekebilir:  Akira Toriyama, Dragon Ball'ın Yaratıcısı, 68 Yaşında Öldü!

Coffee Prince

image 13 1
Coffee Prince

Bu klasik Kore dizisi, bir konglomeratın sorumsuz varisi Choi Han-gyul’u (Goblin’in Gong Yoo’su) takip ediyor, popüler bir kahve dükkanı zincirine sahip olan Choi Han-gyul günün birinde,
Ko Eun-chan (Yoon Eun-hye) adında bir tomboy ile tanışır; genellikle erkek sanılan ve 16 yaşından beri ailesinin geçimini sağlayan biridir. Eun-chan’ın bir kız olduğunu bilmeyen Han-gyul, onu kör randevulardan kurtulmak için eşcinsel sevgilisi olarak işe alır. Han-gyul ayrıca, büyükannesine ve eski kız arkadaşına kendisinin yetenekli olduğunu kanıtlamak için terkedilmiş bir kahve dükkanını devralır ve Coffee Prince adını verir. Sadece iyi görünümlü erkek çalışanlar işe alacak şekilde, Eun-chan da cinsiyet oyununu sürdürmeye karar verir ve kısa süre sonrasında kafede iş bulur.

Boys Over Flowers

image 14 1
Boys Over Flowers

Boys Over Flowers, okul temalı bir k-drama serisidir. Seri, Prestijli bir okul olan Shinhwa lisesindeki
Popüler, ayrıcalıklı ve çokta göze çarpmayan bir grubu ele alıyor. Bu Grup, F4 olarak bilinir ve istediklerini yapma adına başkalarına zorbalık yapma eğilimlidirler. Ta ki Geum Jan-di adında işçi sınıfından bir kız, burslu olarak okula gelip oğlanlara karşı çıkana kadar.

True Beauty

image 15 1
True Beauty

Eğer bir lise aşk üçgenini takip etmek istediğinizi düşünüyorsanız, bu eğlenceli gençlik dizisi tam size göre. Lise öğrencisi Im Ju-yeong (Moon Ga-young), yıllarca görünüşü nedeniyle öğrenciler ve aile üyeleri tarafından zorbalığa uğradıktan sonra bir aşağılık kompleksi geliştiriyor. YouTube’dan makyaj sanatını öğrenerek okulda daha popüler bir hâle gelir. Kısa sürede, makyajıyla onu tanıyan gizemli Lee Su-ho (Cha Eun-woo) ve onun eski en iyi arkadaşı Han Seo-jun (Hwang In-youp) arasında bir üçgenin içine düşer.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

image 16 1
Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

Bu dizi, en sevimli baş karakterlerden birine ve en sevimli arkadaştan sevgiliye doğru bir sürü hikayelere ev sahipliği yapıyor. Olimpiyatlar için antrenman yapan üniversiteli halterci Kim Bok-joo (Lee Sung-kyung), aynı okulda psikolojik bir sorunu atlatan yüzücü Jung Joon-hyung (Nam Joo-hyuk) ile tanışır. İki sporcu başlangıçta isteksiz arkadaşlar olarak başlar, ancak onların aşık olmalarını izlemek komik ve iç açıcı anlara neden olmaktan öteye taşıyor!

What’s Wrong With Secretary Kim

image 17 1
What’s Wrong With Secretary Kim

Bu sevilen romantik komedi, Park Min-young’ı Kim Mi-so olarak başrolde ağırlıyor; kendisini iş adamı Lee Young-joon’a (Park Seo-joon) yetenekli bir sekreter olarak buluyoruz. Young-joon, narsistik ve kendiyle meşgul biri. Dokuz yılın ardından Mi-so, işinden ayrılmaya ve hayatını kendi için yaşamaya karar verir. Ancak Young-joon onun gitmesine izin vermek istemez ve sonunda Mi-so’ya duyduğu hislerin profesyonel hayranlık ötesinde olduğunu fark eder. Mi-so’nun tarafında ise, yavaş yavaş yumuşayan patronunu farklı biri olarak görmeye başlar, bu da gerçekten tatlı bir aşk hikayesine yol açmaya doğru ilerler.

Our Beloved Summer

image 18 1
Our Beloved Summer

Lise öğrencileri Choi Ung (Parazit’ten Choi Woo-sik) ve Kook Yeon-su (Kim Da-mi) on yıl önce bir belgeselde birlikte yer aldılar. İlk başta birbirlerinden nefret etmeye başlasalar da, çift daha sonra birbirleriyle çıkmaya başladı ve beş yıl boyunca birlikte kaldılar. Şimdi, sert ayrılığın ardından beş yıl geçtikten sonra, belgesel aynı anda viral hale gelirken, hayranlar güncelleme istiyor. Ung ve Da-mi, devam filmini çekerken tekrar aşık olacaklar mı? Bu düşmanlardan aşıklara, aşıklardan düşmanlara dönen bu karışık drama serisi birçok yönden sizi o karmaşanın içine sürükleyecektir.

Semantic Error

image 19 1
Semantic Error

Yıllar içinde BL (Boys Love) dizileri popülerlik kazandı ve bu övgüyü alan üniversite temelli internet dizisi, bu türe giriş için harika bir seçenektir. Katı bilgisayar bilimi öğrencisi Choo Sang-woo (Park Jae-chan), popüler kampüs yıldızı Jang Jae-young (Park Seo-ham) ile bir grup projesine yerleştirilir. Sang-woo, Jae-young proje için katkıda bulunmadığı için onun adını çıkarınca, tasarım öğrencisinin yurtdışında eğitim alma planları suya düşer. Jae-young, analitik deha olan Sang-woo’yu işkence etmek için intikam planları yaparken, düşmanlıkları bir şey daha derin bir hale gelir ve Sang-woo, kafasından çok kalbini takip etmeyi öğrenir.

Doona!

image 20 1
Doona!

Bu kalp çarpıcı üniversite romantizmi, WEBTOON web çizgi romanı “The Girl Downstairs”dan uyarlanmıştır. Doo-na (Bae Suzy), gizemli bir durum nedeniyle saklanmadan önce popüler K-pop kız grubu Dream Sweet’in bir üyesiydi. Won-jun (Yang Se-jong) ise sıradan bir üniversite öğrencisidir.
Alt kata taşındığında komşusunun eski bir idol olduğunu keşfeder. Tamamen farklı dünyalardan gelen bu iki ev arkadaşı, birbirlerine karşı yavaşça meraklanır ve okul yılı ilerledikçe karşı koydukları duvarları indirirler (Yazarın favori dizilerinden biri).

Ecchi Anime

En İyi Ecchi Anime Önerileri

Fullmetal Alchemist

En İyi Fullmetal Alchemist Openingleri