in ,

Jujutsu Kaisen: Gojo Satoru Nasıl Geri Dönebilir?

JJK: Gojo Satoru Dönecek Mi?

Jujutsu Kaisen mangasının son bölümü, hayranları inanılmaz derecede ters köşe etti ve herkesin nutku tutuldu. Okurlar; Sukuna’ya karşı mücadelesinde Gojo’nun zaferini tam kutlayacak iken, ilerleyen panellerde yazar senaryoyu tepetaklak etti ve Gojo’nun aslında karşılaşmayı kaybettiği ortaya çıktı.

JJK serisinin açık ara en popüler karakteri olan Gojo Satoru, 236. bölümde öldürüldü. Sukuna savaşın ortasında evrim geçirerek Gojo’yu yenmek için tamamen yeni bir teknik kullandı ve bu da hayranları şoke etti. Gojo’nun ölümü doğrulanmış olsa da, seriye geri dönebilmesi için hâlâ bir şansımız olabilir.

Gojo Nasıl Öldü?

image 6 7

Gojo ile Sukuna uzun uzadıya dövüştüler ve bunun Jujutsu Kaisen‘in şimdiye kadarki en iyi dövüşü olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bu, hikayenin en başından beri hayranların fazlasıyla heyecanlandığı bir dövüştü çünkü dövüşe duyulan beklenti oldukça yüksekti. Tarihin en güçlü büyücüsüne karşı modern zamanların en güçlü büyücüsü oldukça iyi bir dövüş çıkardı ve kesinlikle karşılaşmanın hakkını verdi. Dövüş boyunca hayranlar, Gojo’nun tüm zamanların en güçlüsüne karşı elinden gelenin en iyisini yaptığını görmek için inanılmaz derecede heyecanlıydı ve onun gibi bir dahiden de beklendiği gibi, inanılmaz bir mücadele veriyordu.

Aslında, Gojo’nun tüm dövüşü domine ettiğini söylesek abartı olmaz. Sukuna dövüş boyunca bıçak sırtındaydı ve Gojo savunma yaparken bile tüm bu çatışmada Sukuna’dan çok daha iyisini ortaya koydu. İşte tam da bu yüzden ölümü, hayranlara sert bir kaya gibi çarptı, çünkü hak edilmemiş gibi hissettirdi. Olay şu ki, Sukuna Mahoraga‘nın gücünü kendisi için bir plan yaratmak adına kullandı. Shikigami’nin de bir uyarlamasını kullanarak Sonsuzluk’tan kurtuldu.

Mahoraga’nın Sonsuzluk’tan kurtulma tekniği Sukuna’nın asıl aradığı plan değildi. Esasen, Sukuna Sonsuzluk’a tamamen uyum sağlamış ve lanetli enerjisinin doğasını değiştirerek Sonsuzluk’u atlatmıştı. Bu, Sukuna’nın tekrar yapabileceği bir şey değildi, bu yüzden sabırla başka bir teknik için bekledi. Dövüş devam ederken, Mahoraga ise daha da gelişiyordu. Bir sonraki teknikte, Sonsuzluk da dahil olmak üzere Gojo ile arasındaki mesafeyi kapatan uzun bir kesik atacağı hamlede bulundu. Bu tam olarak Sukuna’nın aradığı şeydi. Sukuna, bu hamle başarması neredeyse imkânsız bir teknik olmasına rağmen, başarılı bir şekilde yapabildi ve hedefini Gojo’dan tüm dünyaya çevirerek, Sonsuzluk’u yarıp Gojo’yu da kesebildi.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling'den Sonra Okunabilecek İki Manhwa

Kuzey ve Güney

image 7 6

Gojo öldükten hemen sonra, onu arkadaşlarıyla sohbet ederken gördük. Gojo hayatı boyunca pek çok arkadaş edinmişti, ancak hiç kimse onunla Suguru kadar canciğer değildi. Yaşam ve ölüm arasındaki arafa geçtikten hemen sonra Gojo, Suguru ile karşılaştı ve modern zamanın en güçlü büyücüsünün öldüğünü hayranlar bu şekilde anlamış oldu. İkili, Sukuna denen balon ve Gojo’ya göre onunla dövüşmenin nasıl bir his olduğu hakkında konuştu. Gojo, Sukuna’nın zirvede tek başına olduğunu ve sevginin ne olduğundan bihaber olduğunu söyleyerek, onun adına üzüldüğünü belirtti. Gojo, duygularının yüzleşmeleri aracılığıyla ona ulaşmasını istedi, ancak bu görevde başarısız olduğunu hissetti. Ne var ki, Gojo pişmanlık içinde ölmedi ancak bir dileği vardı ki o da Suguru’nun savaşta onu desteklemek için orada olmasıydı.

Nanami de yaşam ve ölüm arasındaki bu mekanda belirdi ve Gojo’ya Mei’in bir keresinde kendisine Güney ve Kuzey kavramlarından bahsettiğini söyledi. Açıklamak gerekirse, öldükten sonra kişi bu yönlerden herhangi birine gidebilir. Eğer kişi aynı kalmak ve köklerine sadık olmak istiyorsa güneye gitmeli, ancak kişi kendisinin yeni bir halini görmek istiyorsa o zaman kuzeye gitmelidir. Nanami, kendisinin de belirttiği gibi açıkça güneyde kaldı ve görünen o ki ölenlerin büyük çoğunluğu da sonunda orayı seçiyor. Ancak, hayranlar Gojo’nun neyi seçtiğini bilmiyor. Gojo’nun sonunda kuzeyi seçmesi oldukça olası ve bu da muhtemelen potansiyel bir yeniden doğuş yoluyla kendisinin yeni bir halini arayacağı anlamına geliyor.

Gojo’nun Ters Lanetli Tekniği

Yeni Proje

Gojo’nun geri dönüş yollarından bahsettik, ancak aldığı ciddi hasarlardan kurtulması pekâlâ zor. Öncelikle, vücudu ikiye bölündü ve bir kolunu da kaybetti. Ne var ki, Gojo daha önce de benzer durumlardan sağ çıkmıştı. Daha önce, Sukuna’nın alan genişletmesi olan Malevolent Shrine’ın saldırısından kurtulmuş ve tüm vücudu sayısız kesikle doğranmış ve parçalanmıştı. Tüm bunlara rağmen, Ters Lanetli Tekniği onu birkaç saniye içinde iyileştirmek için her zaman fazlasıyla yeterli olmuştu. Gojo’nun olağanüstü bir Ters Lanetli Tekniği var ve kesinlikle burada bir kez daha kullanabilir.

Gerçek şu ki, Gojo arka arkaya Kara Işıltı darbeleri indirdikten sonra Ters Lanetli Tekniğini geri kazanmıştı. Tekniğinin tamamen dolması, en iyi haline geri döndüğü anlamına geliyordu, ancak tam da bu sırada Sukuna saldırdı. Saldırı son derece ölümcül olduğundan, Gojo’nun Ters Lanetli Tekniği de doldu. Bu, ne olursa olsun vücudunu iyileştirebileceği ve ilerlemeye devam edebileceği anlamına geliyor. Belki de saldırı o kadar güçlüydü ki iyileşmesi için zaman gerekiyordur ve yavaş yavaş iyileşmeye başlaması ile nihayet ayağa kalkması mümkündür.

Shoko Ieri ve Yuta Okkotsu

image 10 4

Okurlarımız ayrıca Shoko ve Yuta’nın da civarda olduğunu unutmasınlar. Her ikisi de Ters Lanetli Tekniği kullanma yeteneğine sahip. Özellikle Shoko, JJK boyunca bu tekniği en layıkıyla kullanan isimlerden biri. Shoko, bu noktaya kadar seride pek öne çıkmadı ve bu onun parlama zamanı olabilir. Kendi Ters Lanet Tekniği ile insanları iyileştirebiliyor ve kesinlikle Gojo’ya bu durumda yardımı dokunacaktır. Dahası, Yuta da Ters Lanetli Teknik üzerinde inanılmaz bir hakimiyete sahip ve başkalarını da iyileştirebiliyor. Bu teknikteki yeterliliği Shoko kadar gelişmiş olmasa da, ikisi tekniklerini birleştirirse kim bilir, belki de Gojo kurtulabilir.

Gojo’nun kendisinin de bu tekniği kullanabildiği gerçeğini unutmayalım. Eğer onu kendi başına tekniği kullanabileceği bir noktaya kadar iyileştirirlerse, Gojo’nun kurtarılabileceğine dair hiç şüphemiz yok. Hatırlarsanız Gojo, Toji’ye karşı verdiği mücadelede, kafası sağlam kaldığı sürece ölmeyeceğini açıkça belirtmişti. Önceki seferki gibi Gojo’nun kafası sağlam ve Sukuna da Toji ile aynı hataya düşmüş olabilir ki bu da ileride dönüp dolaşıp Sukuna’ya bela olabilir.

Eğer ki, Gojo kuzeye giderek bir şekilde geri dönmeyi kafasına koyarsa, seriye geri dönmesini sağlayacak bir başka yol da bedeli büyük bir fedakarlıkta bulunmak olacaktır. Gojo, hayatı karşılığında lanetli tekniğinden vazgeçerse seriye geri dönebilir, ancak artık hikayenin ilerleyişine bir katkısı olmayacaktır, çünkü o artık “en güçlü” olarak addedilmeyecektir. Akıllarda sadece “Gojo Satoru” olarak kalacaktır.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Genişleme Paketi Lansman Fragmanıyla Tanıtıldı

Vanitas no Karte

Vanitas no Karte: Vanitas’ın Gerçek Amacı Nedir?