in ,

Karakterin Dünyasına Döndüğü En İyi İsekai Animeler

Başka dünyaya ışınlandıktan sonra geri dönmeyi kim istemez? İşte ana karakterlerin dünyalarına döndüğü animeler. Geçtiğimiz yıllarda isekai animelerinin popülerliği inanılmaz derecede arttı. Bir karakterin başka bir dünyada yeni bir hayata başlaması insanlara çekici geliyor ve bu sayede bahsedeceğimiz gibi alt türler de ortaya çıkıyor.

Ana karakterlerin dünyaya dönmeye çalışmaları pek nadir rastladığımız bir şey değil fakat bunu gerçekten başarabilen karakterler nadir. İşte tüm olasılıklara karşı bunu başarabilen karakterlerin bulunduğu animeler.

Re:Creators

İsekai Anime
Re:Creators

İsekai türünün alışılmadık bir örneği olan Re:Creators ile başlıyoruz. Bu sefer ezik karakterimizi bir fantezi dünyasına ışınlanıp güçlenmiyor, onun yerine fantastik dünyalardan gelen karakterler dünyanın farklı yerlerine ışınlanıyorlar. Özgün konusu ve reverse isekai olayını iyi kullanmasından dolayı en iyi isekailerden bir tanesi oluyor.

Hataraku Maou-sama

İsekai Anime
Hataraku Maou-sama

Re:Creators gibi reverse isekai olan bu anime, daha komik ve tatlı bir konu işliyor. Ana karakterimiz şeytan kral, bir anda normal dünyaya ışınlanıp fast-food restoranında çalışan oluyor ve aynı anda dünyasına geri dönmeye çalışıyor. Güzel aksiyon sahneleri ve komediyi birleştiren bu anime popüler olmayı hak ediyor.

Sword Art Online

İsekai Anime
Sword Art Online

İsekai’nin popülerliğini arşa çıkaran seri, Sword Art Online adını tarihe kazıdı diyebiliriz. Bu klasik seriyi dahil etmemek çok ayıp olurdu. Ana karakterimiz milyonlarca insanla beraber bir VR oyununun içinde mahsur kalıyor ve geri dönmeye çalışıyor.

Dog Days

İsekai Anime
Dog Days

Dog Days pek bilindik bir anime olmasa da hikayesi çok özgün. Cinque İzumi ve arkadaşlarının alternatif Dünya’da farklı krallıkları temsil etmeleri isteniyor. Bu krallıkların milleti ise spor aktiviteleri ile savaş yapan hayvanlar.

Bu seri ana karakterin “evi” üzerinde değişik perspektifler açıyor. Ana karakterler dilediği gibi dünyalar arası geçebiliyor.

Inuyasha

İsekai Anime
InuYasha

Inuyasha klasiklerden bir shoujo serisi olarak biliniyor. İki dünya arasında Kagome ve Inuyasha arasındaki aşkı anlatıyor. Inuyasha, Kagome’yi korumaya çalışırken çok tatlı ve romantik bir anime seyrediyoruz. İlk başlarda Kagome iki dünya arasında gidip gelebilse de sonlara doğru bir seçim yapması gerekiyor.

Digimon Adventure

İsekai Anime
Digimon Adventure

Digimon Adventure, Pokemon gibi çocuklara yönelik klasikler arasında büyük bir yere sahip. Tarichi Yagami ve arkadaşları yaz kampındalarken bir anda Dijital Dünya’ya ışınlanırlar. Hem o dünyadaki Digimon karakterlerini hem de dünyaya dönmeye çalışmalarını izlemek için Digimon Adventure’ı kaçırmayın.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Romantic Killer

Romantic Killer: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Mushikaburi-hime

Mushikaburi-hime Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!