Katsuki Bakugo vs Roy Mustang
in

Katsuki Bakugo Vs Albay Roy Mustang: Kim Kazanır?

My Hero Academia’nın öğrenci kahramanı olan Katsuki Bakugo, Fullmetal Alchemist’in Alev Simyageri olan Roy Mustang. Kim kazanır?

Katsuki Bakugo ‘ya karşı Albay Roy Mustang…

My Hero Academia animesinin dünyasında hem kahramanlar hem de kötüler yer alır, Izuku “Deku” Midoriya’nın “One For All” yeteneği, Asui Tsuyu’nun kurbağa özgünlüğü ve Katsuki “Kacchan” Bakugo’nun Patlama özgünlüğü gibi farklı farklı özgünlük adı verilen güçler vardır.

Fullmetal Alchemist animesinin dünyasında ise eşit takas prensibi uygulanan simyagerlik denen özel güçler vardır. Alev simyası, demir simyası gibi, tıpkı My Hero Academia’da olduğu gibi, özel güçler kullanan simyagerler vardır.

Katsuki Bakugo
Fanart
Katsuki Bakugo’nun yeteneği: Patlama

Katsuki Bakugo, avucunda oluşan nitrogliserin benzeri bir bileşeni kendi isteği doğrultusunda ateşleyebilir. Bu ateşleme sonucu büyük seviyede bir enerji ortaya çıkar ve patlama meydana gelir.
Patlama yeteneğini sadece saldırmak için değil,ivmesini artırmak için, bir dövüş sırasında kendini savunmak için veya yerden yükselmek için kullanabilir.
Ayrıca Bakugo, yarattığı patlamalardan etkilenmeyecek kadar da dayanıklıdır.

Roy Mustang
Fanart
Roy Mustang’in yeteneği: Alev Simyası

Mustang, eldivenlerine çizdiği dönüşüm çemberi sayesinde simyasını anında kullanabilir.
Bu simyanın kullanılma prensibi, istediği bir alandaki havada bulunan gaz miktarını artırır ve eldivenlerinden kıvılcım çıkartır.
Bu kıvılcım sayesinde istediği alanda bir patlama yaratabilir ve bu patlamanın miktarını kendisi kontrol edebilir.

ÖZEL YETENEK: Bakugo

Katsuki Bakugo
Bakugo: Patlama Manevrası

Bir dövüş sırasında sonucu etkileyecek en önemli faktörlerden biri hareket kabiliyetidir. Bakugo, ellerini arkaya götürerek istediği yönün zıttına sürekli patlamalar ile uyguladığı etki sayesinde ileriye doğru itilir.

ÖZEL YETENEK: Roy Mustang

Roy Mustang
Roy Mustang: Parmak Şıklatma

Roy’un simyası için gerekli olan tek fiziksel hareket parmaklarını şıklatmaktır. Simyası, patlamalarını ateşlemek için hedef aldığı noktadaki gaz yoğunluğunu artırıyor ve bu şekilde birçok savaşı kazanabiliyor.

ÖZEL YETENEK: Bakugo

Katsuki Bakugo
Bakugo: Artan Ateş Gücü

Katsuki Bakugo savaş sırasında bolca enerji harcıyor, Mustang gibi yerinde beklemeye dayalı bir savaş stratejisi yok. Aksine olabildiğince hareket ederek, ellerindeki nitrogliserin benzeri sıvıyı terleyerek arttırmaya çalışıyor. Patlamalar gerçekleştirdikçe, bileklerine binen yük artıyor ve bu sebeple canı yanmaya başlıyor. Elindeki sıvının da yoğunluğu arttığı ve aynı zamanda da savaşta kaldığı süre boyunca terlemeye devam ettiği için sürekli olarak güç kazanmaya devam ediyor.

ÖZEL YETENEK: Roy Mustang

Roy Mustang

Albay Roy Mustang, Ishval savaşından kazandığı tecrübe ve kendi deneyimleri sayesinde istediği noktaya büyük bir menzil avantajıyla saldırı yapabilir. Keskin zekası sayesinde kendisini zorlu bir durumdan avantajlı bir duruma geçirebileceği gibi, bu nokta atışı alevler oluşturabildiği gibi, bu alevlerin boyutuna veya nerede olup nerede olmayacağına kendisi karar verebilir.

YETENEK: Bakugo

Katsuki Bakugo
Bakugo: Rekabetçi Ruh

Katsuki Bakugo karakter olarak agresif, bencil ve işbirlikçi olmayan bir kahramandır ve bu faktörler daha önce karşısına engel olarak çıktı. Ancak derece rekabetçi ve birinci olma arzusuna sahip olması sayesinde potansiyelini sonuna kadar kullanabiliyor.

Bu nedenle, Bakugo, hedeflediği herhangi bir rakibi veya tehdidi yenmek için gaza geliyor. Pes edecek veya yardım isteyecek tarzda bir kahraman değil. Ne olursa olsun, Bakugo pes etmeyi reddediyor.

YETENEK: Roy Mustang

Roy Mustang
Roy Mustang: Soğukkanlılık

Katsuki Bakugo’nun aksine, Mustang savaş sırasında heyecana yenik düşmüyor veya kazanma arzusu içerisinde kendisini kaybetmiyor. Aksine soğukkanlı bir şekilde düşünerek zekası ile de rakibinin önüne geçiyor. Eğlenceli olduğu için değil, görevini ciddiye aldığı için savaşıyor.

ÖZEL YETENEK: Bakugo

Katsuki Bakugo
Bakugo: AP Shot

Katsuki Bakugo tüm avucunun yerine, patlamalarını tek bir noktaya yoğunlaştırarak delici bir atış yapar. Bunu yaparken, diğer elinin avucunu da tek bir yöne odaklanmak için destek olarak kullanır. Ayrıca tek bir delici vuruş yollamak zorunda değildir. Art arda saldırılar yapmaya devam edebiliri.

VE KAZANAN

Katsuki Bakugo vs Roy Mustang

KATSUKI BAKUGO

Katsuki Bakugo, savaş alanında hareketliliğini kullanarak Albay Mustange yaklaşır ve nakavt!

İki anime arasındaki güç dengesi oldukça farklı olduğu için ve My Hero Academia, Fullmetal Alchemist’e kıyasla bu konuda çok daha abartılı olduğundan dolayı Roy Mustang’in bu savaşta maalesef şansı yok.

(Eğer siz tam tersini düşünüyorsanız, yorumlarda belirtin!)

İlginizi çekebilecek yazılarımız:
İzlenmesi Gereken Kült Animeler

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Animesinin Yeni Fragmanı!

Mahou Shoujo Site