in ,

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Genshin Impact Karakteri Olduğunu Söylüyoruz!

Hangi Genshin Impact Karakterisin

Bu yazımızda hangi Genshin Impact karakterisin onu söylüyoruz!

Genshin Impact şu anda en popüler anime oyunlarından biri. Sürekli gelen oyun güncellemeleriyle, kendi içerisinde birbirinden farklı ve hayranların seveceği türden birçok karakter var.

Sevdiğiniz karakterlerin düşünce biçimleri ve karakter özellikleri gibi şeyleri merak ettiğiniz olmuştur. Çünkü onları anladıkça oyunlar ya da izlediğimiz filmler ve diziler bize daha ilgi çekici gelmeye başlar. Bu yazımızda, MBTI kişilik tipinize göre hangi Genshin Impact karakteri olduğunuzu söyleyen bir test hazırladık.

Raiden Shogun – ISTJ, Lojistikçi

image 48

ISTJ’ler analitik bir düşünce yapısına sahiptir. ISTJ’ler genellikle zaman kaybı olarak gördükleri şeylere pek vakit ayırmazlar. Çekingendirler ve bu kişilik tipindeki insanların genellikle gizemli bir havası vardır.

Raiden Shogun kendi sonsuzluk fikrine öylesine inanır ki bunu Vizyon Avı Kararnamesi ile bu fikri kendi halkına dayatır. Bununla birlikte, halkı onu dürüstlükle hareket eden onurlu bir lider olarak görür. Soğukkanlı bir tavır sergiler ve Euthymia Düzleminde meditasyon yaparak çok zaman geçirmiştir.

Ningguang – ESTJ, Yönetici

image 49

ESTJ’ler güçlü bir iradeye sahiptir ve doğuştan liderlerdir. ESTJ’ler kaosun ortasında düzen yaratırlar ve genellikle zor zamanlarda arkadaşlarına destek olurlar. Bununla birlikte karşılarındakinin ne düşüneceğine bakmaksızın akıllarından geçeni söylerler.

Ningguang fakirken çok zengin olmuş uzman bir iş kadınıdır. Liyue’de önemli bir nüfuza sahiptir ve giriştiği her yeni iş girişimini başarılı kılacak dahiyane fikirlere sahiptir. Ningguang işi konusunda çok ciddi ve anlaşmaları sonuçlandırmak söz konusu olduğunda oldukça acımasız olabiliyor.

Ganyu – ISFJ, Savunmacı

image 50

ISFJ’ler sonuç odaklıdır ve hiçbir işlerini yarım bırakmazlar. Bu kişilik tipindeki insanlar yaratıcıdır ancak gerçeklikten de kopmazlar. Günlük sıradan işlerden bile keyif alırlar. Çok çalışkandırlar ve kafalarına koydukları her şeyi başarmaya kararlıdırlar.

Ganyu sık sık fazla mesai yapıyor ve kendisine verilen görevleri her zaman tamamlıyor, ancak çok fazla iş yüküne sahip. Liyue Qixing’in sekreteri olarak binlerce yıldır hiç durmadan çalışıyor. Baskı altında olduğunda ise hata yapmaya oldukça yatkın.

Thoma – ESFJ, Konsül

image 51

ESFJ’lerin etrafında her zaman çok insan vardır. Popülerdirler ve arkadaşlarını her zaman desteklerler. Herkesin sesinin duyulmasını sağlamak için buluşmalar düzenlerler. Nihayetinde, herkesin mutlu olduğundan emin olmak isterler.

Thoma, Inazuma çevresinde “yardımcı” olarak bilinir. Herhangi bir sorunu barışçıl bir çözüme kavuşturmak için her zaman elinden geleni yapar. Thoma herkesin rahat ve konforlu bir hayat sürmesi gerektiğine inanır. Kamisato Klanına çok sadıktır çünkü denize düşüp Inazuma’da mahsur kaldıktan sonra onu yanlarına almışlardır.

Arataki Itto – ESFP, Eğlendirici

image 52

ESFP’ler heyecanlı ve dışa dönüktür. Nereye giderlerse gitsinler özgün karakterleriyle dikkat çekerler. ESFP’ler tutkuyla yaşarlar ve bilerek ya da bilmeyerek her ortamda ilgi odağı olurlar.

Arataki Itto, Arataki Çetesi’nin lideridir. Görünüşü korkutucu olsa da bir karıncayı bile incitemez. Itto, şiddetli fasulye alerjisi olan şapşal bir oni’dir. Itto, aynı zamanda Inazuma çevresinde saçma şakalarıyla tanınır ve sürekli kendine yeni bir isim bulma alışkanlığı vardır.

Razor – ISFP, Maceracı

image 53

ISFP’ler yeni deneyimlere her zaman açıklardır. Toplumsal geleneklerin içine hapsolmayı reddederler. Toplumun beklentilerini karşılamakta üstlerine yoktur ancak dünyayı keşfetmek ve yeni şeyler deneyimlemek gibi arzularını bastırmakta oldukça zorlanırlar.

Razor kurtlar tarafından yetiştirilmiş bir çocuktur, bu yüzden tek ailesi Lupikal’dir. İyi huyludur ve sürüsüne şiddetle sadıktır. Razor, Wolvendom’da insanları nadiren görse de karşılaştıklarına karşı dostça davranır. Ayrıca ayakta hızlı düşünebilir ancak konuşmayı bir yük olarak görür ve sadece kısa cümlelerle iletişim kurar.

Childe – ESTP, Girişimci

image 54

ESFP’ler eylem odaklı ve hızlı düşünen kişilerdir. Konuşmalarda insanları nasıl etkileyeceklerini bilirler. Etraflarında olmak eğlencelidir ve adrenalin patlamalarının heyecanı için yaşarlar.

Childe kaos yaratmak için yaşar. Bir Fatui Habercisi olarak kendini Çariçeye adamıştır ve kendisine verilen her görevi gururla yerine getirecektir. Diğer Haberciler de Childe’ın bu eğlenceli havasından çok etkilenir.

Shenhe – ISTP, Becerikli

image 55

ISTP’ler bireycidir ve dünyada bağımsız olarak gezinmeyi tercih ederler. Sıradan olan tarafından zincirlenmeyi reddederler ve kendi cevaplarını ortaya çıkarmaya çalışırlar.

Shenhe lanetli bir çocuk olduğuna ve çocukluğunda yaşadığı travmatik bir olaydan sonra cinayete meyilli hale geldiğine inanıyordu. Ruhunun Kırmızı Halatlarla bağlanması gerekmiş ve bu da onu önemli ölçüde yumuşatmıştır. Shenhe yalnızdır ama yine de umutsuzca insanlara uyum sağlamayı arzulamaktadır.

Ayaka – INFJ, Savunucu

image 56

INFJ’ler fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için gerekli adımları atarlar. Bu kişilik tipine sahip insanlar oldukça uysal ve yumuşak başlı görünebilirler, ancak konuşmayı seçtiklerinde oldukça ikna edici olabilirler ve insanlar üzerinde kalıcı etkiler bırakırlar.

Inazuma’daki herkes Ayaka’ya saygı duyar. İnsanlar onu nezaketiyle tanır ancak çok az arkadaşı vardır. Çok fazla boş zamanı yoktur bu yüzden Thoma onun tek arkadaşıdır. Arkadaşlıkların kader tarafından seçildiğine inanır ve genel olarak çok saf bir kalbi vardır.

Qiqi – INFP, Arabulucu

image 57

INFP’ler oldukça hassastır. Canlı hayal güçleri vardır ve genellikle hayallere dalarlar. Empatiktirler ve ihtiyacı olanlara yardım ederler.

Qiqi bir zombidir. Başkalarının kendisinden sık sık faydalandığını hisseder ve sıklıkla görmediği insanları hatırlamakta güçlük çeker. Qiqi yanında bir not defteri taşıyarak hiçbir şeyi unutmamak için elinden geleni yapıyor ve daha az unutkan biri olmaya çalışıyor.

Barbara – ENFJ, Önder

image 58

ENFJ’ler ilgi odağıdır. Başkalarına yardım etmekten hoşlanan açık sözlü insanlardır. ENFJ’ler daha büyük bir amaca çağrıldıklarını hissetme eğilimindedirler ve ideallerinden asla sapmazlar.

Barbara iyimser ve neşelidir. Başlangıçta bir şarkıcı olarak şöhreti arzulamasına rağmen Barbara, her şeyden önce insanlara yardım etmek istediğini fark ettiği için Kilise’ye katılmıştır.

Hu Tao – ENFP, Kampanyacı

image 59

ENFP’ler doğuştan kampanyacı ve pazarlamacıdırlar. Özünde özgür ruhludurlar ve durum ne olursa olsun her zaman neşelidirler. Heyecanlı tavırları nedeniyle başkalarına eksantrik görünebilirler, ancak onlar hayatı adeta devasa bir partiden oluşmaktadır.

Hu Tao, Wangsheng Cenaze Salonu’nun 77. müdürüdür. Kasvetli mesleğine rağmen, alışılmışın dışında iş yöntemlerine sahip neşeli bir kişidir. Sokakta rastgele insanların yanına gider ve onlara cenaze planı satmaya çalışır. Liyue çevresindekiler tarafından tuhaf hareketleriyle tanınıyor ve insanlar onu kutuplaştırıcı buluyor.

Kokomi Sangonomiya – INTP, Mantıkçı

image 60

INTP’ler alışılmadık çözümler ararlar. Yaptıkları her şeyde yaratıcıdırlar. INTP’ler dünyayı çözülmesi gereken bir bulmaca olarak görürler ve oldukça yenilikçidirler.

Kokomi Sangonomiya, Wasatsumi Adası’nın İlahi Rahibesi’dir. Adadaki her şeyden o sorumludur. İşiyle birlikte gelen muazzam sorumluluğa rağmen işini ciddiye alır. Kolay yorulan bir yapıya sahiptir ama bunu herkesten saklamaya çalışır. Aynı zamanda yetenekli bir stratejist ve müzakerecidir.

Yae Miko – ENTP, Tartışmacı

image 61

ENTP’ler cesur ve hazırcevap olma eğilimindedir. Başkalarıyla tartışmayı ve başkalarını düşündürmek için muğlak ifadeler kullanmayı severler. Alaycıdırlar ve sadece eğlenmek için tartışmayı severler.

Narukami Tapınağı’nın Guuji’si olan Yae Miko, karşılaştığı herkese karşı naziktir, ancak sözleriyle oldukça kurnazdır. Alaycıdır ve daima eğlendirilmek ister.

Diluc – INTJ, Mimar

image 62

INTJ’ler karmaşık zihinlere sahip özel bireylerdir. Yalnızdırlar ve başkalarının onlara yaklaşması zordur. INTJ’ler zihinsel kargaşayla başa çıkma eğilimindedir ve bağlantı kuracak birilerini bulmak için mücadele ederler.

Diluc, Mondstadt halkını korumak için kanunsuz işlere karışmıştır. Başkalarından çoğunlukla çekinmesine rağmen Diluc, daima değer verdiği insanları savunmaya çalışan nazik bir insandır.

Eula – ENTJ, Buyurucu

image 63

Popüler Genshin Impact karakteri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Eula tam anlamıylra bir ENTJ. ENTJ’ler kararlıdır. Mantıklı insanlardır, ancak gerektiğinde acımasız olabilirler. Kendilerine güvenirler ve hedeflerine ulaşmak konusunda oldukça azimlidirler. Mükemmel otorite figürleridirler.

Eula, Mondstadt’ı kasıp kavuran aristokrasiden gelmektedir. Ailesinin günahlarının kefaretini ödemeye çalışır. Favonius Şövalyeleri Keşif Bölüğü’ne liderlik etmekle görevlendirilmiş ve güvenilir biri olduğunu kanıtlamıştır.

İlginizi Çekebilir:  One Piece Odyssey’e Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu
en iyi romantik manga önerileri

En İyi Romantik Manga Önerileri

One Piece Filmleri

İzleme Sırasına Göre One Piece Filmleri ve Ova’ları