in ,

Kişilik Tipine Göre Hangi Naruto Karakterisin?

Enneagram kişilik testi ile hangi naruto karakterisin sonuçlarını öğrenmek artık mümkün!

Naruto animenin en ikoniklerinden biri. O kadar fazla farklı seriye ilham oldu ki kültürel bir simge haline geldi. Naruto sevilebilir bir sürü karakterle dolu.

MBTİ’ye veya Burçlara bakarak karakterleri yorumlamak fanlara epey yardımcı oldu. Fakat Enneagram ise karakterlere daha da yakından bakmanızı sağlayacak. Ve bu sayede hangi naruto karakterisin yazımız sizlerle!

Birinci Tip: Nagato İdealist, Duygusal Bir Karakter

Hangi Naruto Karakterisin
Pain

Nagato, Naruto animesinin en harika kötülerinden biri. Bir trajedi yaşadıktan sonra karanlık tarafa geçti ve “Pain” adını aldı. Duygusal ve idealist birisi olmakla beraber barış getirmek için her şeyi yapabilecek seviyede kararlı.

Birinci tip kişiler genellikle keskin bir adalet duygusuna sahip olurlar. Sürekli ileriye bakmaktadırlar ve toplumun potansiyelini, değişimini dört gözle beklemektedirler. Nagato’nun kişiliğine bakılırsa Birinci Tip olmakla beraber ideal dünya için her şeyi yapacağını görmekteyiz.

İkinci Tip: Sakura Hem Empati Duyan Birisi Hem de Değer Görmek İstiyor.

Hangi Naruto Karakterisin
Sakura

Sakura, Naruto animesindeki en kibar karakterlerden biri. Sürekli olarak 7. time bağlı kaldı, özellikle de köyden kaçmasına rağmen Sasuke’ye. Sakura, empatiye yatkın, merhametli ve duygularıyla iç içe bir karakter.

İkinci tip kişiliğe sahip kişiler genellikle sevilmek ve değerinin bilinmesini ister. En büyük korkuları istenmemek ve dışlanmaktır. En iyi hallerinde; fedakar ve duygusallardır. Fakat, ikinci tip bir kişiliğe sahip kişiler genellikle kendilerine kötü davranırlar ve gittikçe farklı öz güven sorunları yaşarlar. Sakura’nın kişiliğine bakılırsa çok kolay affeden ve başkalarına yardım etmeyi seven bir ikinci tip olduğunu görebiliyoruz.

Üçüncü Tip: Naruto Dışarı Dönük ve Etrafındaki Herkese Enerji Katan Bir Kişilik

Hangi Naruto Karakterisin
Naruto

Naruto anime tarihinin en ikonik ana karakterlerinden birisi ve maskot haline gelmiş durumda. İnsanlar “arkadaşlık” sayesinde pek çok kötü kahramanı alt etmesine bayıldı. Naruto dışa dönük ve onu sevmeyen herkese zor zamanla yaşatacak bir karakter.

Üçüncü tipler genellikle öz güvenli, dışa dönük ve hiçbir zaman pes etmeyen insanlar olurlar. Sürekli etraflarındaki insanlara ilham olurlar. Tip üçlerin genellikle istediği şey insanları pozitif etkilediklerini görmektir. Naruto’nun kişiliğine bakılırsa doğal bir liderlik duygusuyla üçüncü tip olduğunu söylemek mümkün.

Dördüncü Tip: Obito İçe Dönük ve Kendini Yalnız Bırakan Bir Kişilik

Hangi Naruto Karakterisin
Obito

Obito’nun düşüş hikayesi serinin en trajik hikayelerinden birisiydi. Kurtarılabilirdi fakat onu kurtarması gereken kişiler tarafından yarı yolda bırakıldı. Obito çocukluğunu kaybetti ve içe dönük, herkesi kendinden uzak tutan birisine dönüştü.

Dördüncü tip kişilikler genellikle karamsar ve hassas olurlar. Kendilerini dışarda tutmayı ve uzaktan insanları seyretmeyi daha çok severler. Dünyaya alaycı bakarlar ve bu kişilik tipi melankolik kişilik tiplerinden biridir. Obito’nun kişiliğine bakılırsa özgür, kendinin farkında, çok düşünen bir dördüncü tip olduğunu görmek mümkün.

Beşinci Tip: Orochimaru Diğerlerine Farklı Garip Gelen Fikirleri Benimsemekte Çekinmiyor

Hangi Naruto Karakterisin
Orochimaru

Orochimaru ilk başta kötü karakter olarak başlasa da Konoha’nın en değerli dostlarından biri oldu. Kendisi, Efsanevi Üçlü’nün bir üyesi ve ölümsüzlükle kafayı yakmış durumda. Metotları kusurlu olsa da Orochimaru bilgi edinmek için tehlikeli sularda yüzmekten hiç çekinmedi.

Beşinci tipler genellikle hep bir sonraki adımı atmaya çalışan yenilikçi kişiler olurlar. Başkalarının ne düşündüğünü umursamadan, gelişmek için her şeyi yapabilecek tiptendirler. Fakat, beşinci tip insanları düşünceleriyle baş başa çok uzun süre bırakmak tehlike arz edebilir. Kişiliğine bakılırsa Orochimaru, öğrenmeye olan takıntısı ve dünyaya deney olarak bakmasıyla kesinlikle beşinci tip.

Altıncı Tip: Kakashi Sorumlu ve Takım Çalışmasına Değer Veriyor

Hangi Naruto Karakterisin
Kakashi

Kakashi, anime tarihinin en güçlü akıl hocalarından biri. Sadece güçlü justularından dolayı değil, liderliği de paha biçilemez derecede iyi. Sonuçta 7. tim gibi farklı tipten insanları görevden göreve götürmek kolay iş değil. Kakashi, sorumlulukları doğrultusunda Naruto, Sakura ve Sasuke’yi başarılı shinobilere çevirmiş birisi.

Altıncı tip insanlar gergin ortamlarda kolay çalışırlar ve tüm tipler arasında en çalışkan olanlardır. Tek başlarına da çalışabilirler fakat takım çalışmasının öneminin farkındadırlar ve destek almaktan çekinmezler. Kişiliğine bakılırsa Kakashi, takım arkadaşlarına olan güveni ve verdiği değeri sebebiyle kesinlikle altıncı tip birisi.

Yedinci Tip: Jiraiya’nın Kendine Özgü bir Mizahı Var ve Özgürlüğe Önem Veriyor

Hangi Naruto Karakterisin
Jiraiya

Jiraiya pek çok isimle bilinir. Efsanevi Üçlü’den biridir ama Naruto ona “Sapık Bilge” diyor. Yani budala bir ninja için mümkün olabilecek en iyi akıl hocasıdır. Pek ilgili bir eğitim olmasa da Jiraiya, Chunin Sınavları’ndan önce Naruto’ya bilmesi gereken her şeyi öğretti.

Yedinci tipler genellikle mizahları ile bilinirler. Sürekli partilemeyi ve ilginin merkezi olmayı severler. Yedinci tipler bireysel özgürlüklerine çok değer verirler ve sürekli bir adrenalin arayışındadırlar. Kişiliğine bakılırsa Jiraiya, kesinlikle yedinci tip bir kişiliğe sahiptir.

Sekizinci Tip: Kiba Kendine Güvenen ve Arkadaşlarını Koruyan Bir Kişilik

Hangi Naruto Karakterisin
Kaiba

Kiba çok sevdiği köpeği Akamaru ile ekranlara ilk geldiğinde tüm hayranların kalbini kazandı. Kiba sürekli arkadaşlarını koruyan ve onlar için canını sık sık tehlikeye atan bir tip. Kendisi; dışa dönük, kendine güvenen, ve sataşılırsa kolay sinirlenen bir tip.

Sekizinci tip kişiler genellikle kaba ve dilinin kemiği olmayan insanlardır. Genellikle dillerini törpülemez direkt olarak söylemek istediklerini söylerler. Fakat, sekizinci tip kişilikler kendilerine güvenen yapılarıyla çok kolay kahraman olabilirler. Kişiliğine bakılırsa Kiba, tutkusuyla, aksiyona hazırlığıyla, asiliğiyle kesinlikle sekizinci tip diyebiliriz.

Dokuzuncu Tip: Hinata Sürekli Destek Çıkan ve Huzurlu Bir Çevre İsteyen Bir Kişilik

Hangi Naruto Karakterisin
Hinata

Hinata Hyuga, tatlı kişiliği ve dostlarına olan sadakati ile Naruto serisinin en sevilen karakterlerinden biri. Hinata sessiz ve Naruto’ya olan hislerinden dolayı dalgın olabilir fakat Shinobi olarak gücünü pek çok kez kanıtladı.

Dokuzuncu tip insanlar genellikle kendi düşüncelerine kapılıp giden idealistlerdir. Huzurlu bir çevre isterler ve etraflarındaki insanlara destek çıkarlar. Dokuzuncu tipler anlayışlı içe dönüklerdir ve ortamın havasını kolayca okuyup kolayca empati de yapabilirler. Kişiliğine bakılırsa Hinata, alçak gönüllülüğü ve sıkı çalışmayı seven haliyle kesinlikle dokuzuncu tip demek mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling Sezon 2 Duyuruldu
Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

Kusuriya no Hitorigoto

Kusuriya no Hitorigoto Fragmanı, Yayın Tarihi, Konusu ve Son Haberler