in ,

MBTI Kişilik Tipine Göre Hangi Spy x Family Karakterisin?

Hangi Spy x Family Karakterisin

Spy X Family, geniş bir MBTI kişilik tipi yelpazesine sahip, her türden karaktere ev sahipliği yapan ve geçtiğimiz sezonlara damgasını vurmuş bir anime. İşte sizlere hazırladığımız “Hangi Spy x Family Karakterisin?” testi.

Spy X Family, Bir görev için “Loid Forger” ismini kullanmaya başlayan Twilight’ın hikayesini anlatıyor. Hikaye Loid’in, yakın zamanda çıkacak olan bir savaşı önlemek için bir hafta içinde bir aile kurması gerektiğini öğrenmesiyle başlıyor. Spy X Family 2022 yılının bahar sezonunda çıkış yapan animeler arasında en sevilenlerden birisi oldu.

Seri, her biri diğerinden farklı bir kişiliğe sahip sevimli karakterlerle dolu. Karakterleri burçlar ve doğum haritaları gibi belli yöntemlerle analiz etmek çok eğlencelidir. Ancak son yıllarda kullanılan en popüler yöntemlerden biri (MBTI) Myers-Briggs kişilik testidir. Spy X Family’de ise her bir kişilik tipinden bir adet bulmak mümkün.

Loid Forger – INTJ, Mimar

Hangi Spy x Family Karakterisin

INTJ’ler “Mimar”dır. Yalnızlığı tercih ederler ve etraflarındaki dünyadan şüphe duymaya eğilimlidirler. Bu kişilik tipine sahip olanlar genellikle üzerlerinde, geçmişte yaşadıkları acı, kayıp ve travmaların izlerini taşırlar. INTJ’ler kimseye veya hiçbir şeye bağlanmamaya çalışırlar çünkü bunu mantıklı bulmazlar.

Loid, Twilight takma adını aldığında girdiği her olayın temeline inmeyi hedefleyen biri haline gelir. Daha fazla bilgi toplamak için bir kadını etkilemesi ya da bir hafta içinde bir aile kurması gerekse de Loid görev için ne gerekiyorsa yapacaktır. Casus olarak en büyük amacı hiçbir çocuğun ağlamadığı bir dünya yaratmaktır.

Anya Forger – ENFP, Kampanyacı

Hangi Spy x Family Karakterisin

ENFP’ler “Kampanyacı”dır. Hayal güçleri çok yüksek olan ENFP’ler büyük ve önemli olayların ortasında bulunmaya bayılırlar. Zihinlerinin onları istediği yere götürmesine izin verirler. Yaratıcılardır, spotane yaşarlar ve sezgileri çok güçlüdür.

Anya Forger, Loid’in Donovan Desmond hakkında bilgi toplamak üzere Eden Akademisi’ne sızabilmek amacıyla evlat edindiği çocuktur. Anya, geçmişte üzerinde deneyler yapıldıktan sonra telepatik yetenekler kazanmıştır. Zeki ve hazırcevaptır ayrıca her zaman bir maceraya hazırdır. Önceki ailesi onu terk ettiği için Anya onu hiç bırakmayacak bir sıcak bir ailesi olsun ister. Zihin okuyabildiği için, Anya her duruma hızla adapte olabilir ve etrafındaki olaylara istediği gibi yön verebilir.

Yor – ISFJ, Savunmacı

Hangi Spy x Family Karakterisin

ISFJ’ler “Savunmacı”dır. Soğuk ve mütevazi görünseler de iç dünyalarında pek çok şey yaşarlar ve ayrıntılara dikkat ederler. Bu kişilik tipine sahip insanlar genellikle başkalarına yardımlarının dokunabileceği iş alanlarına yönelir. Çekingen olsalar da ISFJ’ler ömürlük dostlardır.

Yor gündüzleri belediyede memur olarak mütevazı bir işte çalışır. Ancak geceleri usta suikastçı “Dikenli Prenses” olur. Etrafındaki dünyadan kopuk ve iş arkadaşlarının kendisiyle nasıl alay ettiğinden habersiz görünür. Ancak bir suikastçı olarak acımasızdır ve baskı altında sakin kalır. Yor, Belediye Binası’ndaki işinin suikastçılık kariyeri kadar önemli olduğuna inanır çünkü ikisinin de bir şekilde insanlara yardımı dokunur.

Bond – ENFJ, Önder

Hangi Spy x Family Karakterisin

ENFJ’ler “Önder”dir. Arkadaş canlısıdırlar ve her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidirler. Değer verdikleri insanların hayatını kolaylaştırmak isterler ve doğru olanı yapmaktan asla çekinmezler.

Bond, Forger ailesinin evcil hayvanıdır. Anya gibi o da geçmişte kendisine yapılan deneylerin sonucu bir süper güce sahip olmuştur. Geleceği görme yetisine sahiptir ve dost canlısı bir köpektir. Bir keresinde, geleceği görme yetisini kullanarak bir çocuğu düşen bir tahta tarafından ezilmekten kurtarmıştır. Başı dertte olan birini görürse her zaman yardım etmeye hazırdır.

Franky – ENTP, Tartışmacı

Hangi Spy x Family Karakterisin

ENTP’ler “Tartışmacı”dır. Hazır cevaptırlar ve tanımadıkları insanlara bile oturup hararetli tartışmalara girebilirler. İyi bir mizah anlayışları vardır ve hayatı çok ciddiye almazlar.

Franky, Loid’in çalıştığı casus örgütü WISE için çalışan bir muhbirdir. Bir tütün dükkanında çalışarak mütevazı bir hayat sürdürmektedir. Acil durumlarda Loid’in her zaman yanındadır. Parasını aldığı sürece Loid için her türlü işi yapabilir. Her zaman her durum için akıllıca bir sözü vardır ve ikna etme kabiliyeti yüksektir.

Fiona – ISTJ, Lojistikçi

Hangi Spy x Family Karakterisin

ISTJ’ler “Lojistikçi”dir. Her işe son derece dürüst bir şekilde yaklaşırlar ve doğrularından asla şaşmazlar. ISTJ’ler verdikleri sözleri daima tutarlar ve güvenilir müttefiklerdir. Dikkatleri üzerlerine çekmekten hoşlanmazlar ve genellikle mütevazı bir yaşam sürerler.

Fiona Frost, WISE için çalışan bir başka casustur ve çalışırken “Nightfall” takma adını kullanır. Loid ona bir casus olmanın tüm inceliklerini öğretmiştir. Eğitiminin bir sonucu olarak Fiona duygularını gizleme konusunda ustadır. Ancak ne yazık ki Loid’e aşık olmuştur ve onun için Yor’dan daha iyi bir eş olacağına inanmaktadır. Bunula birlikte görevlerini tehlikeye atacağı için duygularını itiraf etmeye cesaret edemez.

Damian – ESTJ, Yönetici

Hangi Spy x Family Karakterisin

ESTJ’ler “Yönetici”dir. Zihinsel dayanıklılıkları diğer kişilik tipleriyle kıyaslanamaz. Kurallara uyarlar ve düzeni sarsmaya cesaret edemezler. Halihazırda var olan kuralları ve gelenekleri şiddetle savunurlar. İnsanlar şu ya da bu nedenle onları takip etmeye ve emirlerine itaat etmeye meyillidir.

Damian, Donovan Desmond’ın oğullarından biridir. Eden Akademisi’nde okumaktadır ve Anya gibi Cecile Binası’nın bir parçasıdır. Babası saygı duyulan bir politikacı olduğu için Damian kibirli ve kaba bir çocuk olarak yetişmiştir. Diğer öğrenciler ondan korkar. İlk günler Anya’ya hep zorbalık yapmış ancak Anya’dan yediği bir yumruk sonucu bu tutumunu değiştirme yoluna girmiştir. Davranışlarının, oldukça başarılı olan abisinden dolayı babasının ondan da yüksek beklentileri olmasından kaynaklandığı tahmin edilmektedir.

Camilla – ESTP, Girişimci

Hangi Spy x Family Karakterisin

ESTP’ler “Girişimci”dir. İlgi odağı olmayı seven sosyal kişilerdir. Tek bir arkadaş grubuna bağlı kalamazlar. Bazı ESTP’ler popülerliklerini başkalarına yardım etmek için kullansa da, bu kişilik tipine sahip bazı insanlar ellerindeki gücü başkalarını aşağılamak için kullanır.

Camilla, Yor’un Belediye Binası’ndaki iş arkadaşlarından biridir. Sık sık Yor ile alay eder ve onu küçük düşürmek için planlar yapar. Camilla, büyük malikanesinde sık sık partiler veren zengin bir kadındır. Çok parası olduğu için kendini herkesten üstün görüyor gibi gözükmektedir. Ancak Yor’a yemek yapmayı öğrettiği zaman görüldüğü gibi başkalarına yardım edebilmektedir.

Yuri Briar – ENTJ, Buyurucu

Hangi Spy x Family Karakterisin

ENTJ’ler “Buyurucu”dur. Anı yaşamayı severler geçmişteki hataları için üzülerek zaman kaybetmezler. ENTJ’ler doğuştan liderdir ve bulundukları her ortamın ruh halini yükseltme becerisine sahiptirler. Ancak karizmalarına rağmen her olaya mantıksal yaklaşmaları en baskın kişilik özellikleridir.

Yuri Briar, Yor’un küçük erkek kardeşidir ve Ulusal Emniyet Teşkilatı’nda çalışmaktadır. Ancak bunu Yor’dan saklamakta ve devlet memuru olarak çalıştığını söylemektedir. Yuri karizmatiktir ve bu onu yetenekli bir sorgucu yapar. İnsanlardan sorunsuz bir şekilde nasıl cevap alacağını bilir. Bununla birlikte Yuri, ailesi söz konusu olduğunda son derece korumacıdır ve bir aile üyesi tehlikedeyse şiddete başvurmaktan çekinmez.

İlginizi Çekebilir:  Boruto: Sasuke’nin Naruto’dan Daha Güçlü Olduğunu Doğruladı.
berserk manga oku

Berserk Manga Okuyanlara Müjde: Seri Devam Edecek!

İsekai anime

İsekai Sevmeyenlerin Önyargılarını Kırabilecek 10 İsekai Anime Önerisi