in ,

Kusuriya no Hitorigoto Fragmanı, Yayın Tarihi, Konusu ve Son Haberleri

Aoi Yuki, The Ancient Magus’ Bride’nın yönetmeni Norihiro Naganuma ve OLM tarafından yönetilen animede rol alıyor!

Kusuriya no Hitorigoto

TOHO animation’ın yaptığı açıklamaya göre, OLM ile Natsu Hyūga ve Touko Shino’nun The Apothecary Diaries (Kusuriya no Hitorigoto) bu yıl prömiyeri yapılacak Light Novel serisinin anime uyarlamasını yapacaklarını açıkladılar. Ses sanatçıcısı Aoi Yūki, ana karakter Maomao’yu seslendirecek.

Kusuriya no Hitorigoto

Norihiro Naganuma (The Ancient Magus’ Bride 1. Sezon) animeyi TOHO animation ve OLM’da uyarlıyor ve Naganuma da senaryoları yönetiyor. Akinori Fudesaka yardımcı yönetmen. Yukiko Nakatani (Go! Princess Precure, Tropical-Rouge! Precure) ise karakterleri tasarlıyor.

Sanat yönetmeni (Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle) Katsumi Takao, renk sanatçısı (My Master Has No Tail) Misato Aida. Yū Nagai (Komi Can’t Communicate) CGI direktörü. Rumi Ishiguro, görüntü yönetmeni. Daisuke Imai düzenleme sorumlusu. Shōji Hata ses yönetmeni. Satoru Kousaki (Vivy -Fluorite Eye’s Song-), Kevin Penkin (Made in Abyss) ve Arisa Okehazama (ONIMAI: I’m Now Your Sister!) animemiz için müzik besteliyor.

Kusuriya no Hitorigoto Konusu

Kusuriya no Hitorigoto
Kusuriya no Hitorigoto

Uzak doğuda eşleri ve hizmetkarları Hougong, yani arka saray denilen geniş bir sarayda yaşayan bir imparator tarafından yönetilen bir ülke vardır. Eczacı babası tarafından mütevazi bir kasabanın mütevazi kızı olarak büyütülen Mamao, kaçırılıp saray için satılıncaya kadar arka sarayın adını hiç duymamıştı.

Maomao, sıradan görünmesine rağmen keskin ve kıvrak zekaya ayrıca geniş bir tıp bilgisine sahiptir. Onun kadar anlayışlı biri olan Haremağası Jinshi, zekasını fark ettiğinde onu İmparatorun eşinin yediği yemeklerde zehir olup olmadığını anlasın diye hanımının çeşnicibaşısı yaptı.

Kusuriya no Hitorigoto Bilmeniz Gerekenler

Kusuriya no Hitorigoto
Kusuriya no Hitorigoto

Hyūga, hikayeyi Ekim 2011’de “Shōsetsuka ni Narō” (Let’s Become Novelists) isimli web sitesinde serileştirmeye başladı. Shufunotomo, Shino’nun illüstrasyonlarının yer aldığı ilk basım cildi Ağustos 2014’te yayınladı. 13. cilt ise 25 Şubat’ta gönderilecek. J-Novel Club altıncı cildi Ekim 2022’de yayınladı.

Nekokurage, Mayıs 2017’de Square Enix’in Monthly Big Gangan dergisinde Light Novel serisinin mangaya uyarlamasını başlattı. Square Enix, manga’nın 11. derlenmiş kitap cildini 25 Şubat’ta yayınlayacak. Square Enix Manga & Books, manga uyarlamasını İngilizce olarak yayınlıyor ve manganın yedinci cildini Aralık 2022’de yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hangi Naruto Karakterisin

Kişilik Tipine Göre Hangi Naruto Karakterisin?

Pluto

Pluto Anime Uyarlaması Netflixte!