in ,

Kusuriya no Hitorigoto Fragmanı, Yayın Tarihi, Konusu ve Son Haberler

Aoi Yuki, The Ancient Magus’ Bride’nın yönetmeni Norihiro Naganuma ve OLM tarafından yönetilen animede rol alıyor!

Kusuriya no Hitorigoto

Resmi çıkış tarihinin Ekim 2023 olduğu açıklanan Kusuriya no Hitorigoto’nun anime uyarlaması da mangası kadar ses getirecek gibi görünüyor. Japonya’da büyük bir ilgi gören manga, eski zamanlarda kurgusal bir Çin hanedanlığında geçiyor.

TOHO Animation’ın yaptığı açıklamaya göre, OLM ile Natsu Hyūga ve Touko Shino tarafından yazılan Kusuriya no Hitorigoto’nun Light Novel serisinin anime uyarlamasını yapacaklarını açıkladılar. Ses sanatçıcısı Aoi Yūki, ana karakter Maomao’yu seslendirecek.

YouTube video
Kusuriya no Hitorigoto

Norihiro Naganuma (The Ancient Magus’ Bride 1. Sezon) animeyi TOHO animation ve OLM’da uyarlıyor ve Naganuma da senaryoları yönetiyor. Akinori Fudesaka yardımcı yönetmen. Yukiko Nakatani (Go! Princess Precure, Tropical-Rouge! Precure) ise karakterleri tasarlıyor.

Sanat yönetmeni (Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle) Katsumi Takao, renk sanatçısı (My Master Has No Tail) Misato Aida. Yū Nagai (Komi Can’t Communicate) CGI direktörü. Rumi Ishiguro, görüntü yönetmeni. Daisuke Imai düzenleme sorumlusu. Shōji Hata ses yönetmeni. Satoru Kousaki (Vivy -Fluorite Eye’s Song-), Kevin Penkin (Made in Abyss) ve Arisa Okehazama (ONIMAI: I’m Now Your Sister!) animemiz için müzik besteliyor.

Kusuriya no Hitorigoto Konusu

Kusuriya no Hitorigoto
Kusuriya no Hitorigoto

The Apothecary Diaries, kaçırılıp imparatorluk sarayında hizmetçi olarak satılmadan önce genelevlerde çalışan alaycı bir eczacı olan Maomao’yu konu alıyor. Sakin bir hayat sürmek isteyen Maomao, veliaht prensin ölümü ve cariyelerin hastalığı onu zorlayana kadar başlangıçta yeteneklerini gizler. Tedbirli davranmaya çalışsa da yakışıklı harem ağası Jinshi tarafından fark edilir. Jinshi, onu yemek tadımcısı olarak işe alır. Ayrıca bitki bilimi ve saraydaki gizemli ölümler konusunda sık sık ona danışır. Sakin bir yaşam sürmek ve dilediğince ilaçlarla uğraşmak istemesine rağmen Maomao, sarayın siyasi entrikaları nedeniyle sürekli bir dedektif rolüne atılır.

İlginizi Çekebilir:  Kesinlikle Kaçırılmaması Gereken Bir Anime: Kagami no Kojou

Kusuriya no Hitorigoto Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kusuriya no Hitorigoto
Kusuriya no Hitorigoto

Hyūga, hikayeyi Ekim 2011’de “Shōsetsuka ni Narō” (Let’s Become Novelists) isimli web sitesinde serileştirmeye başladı. Shufunotomo, Shino’nun illüstrasyonlarının yer aldığı ilk basım cildi Ağustos 2014’te yayınladı. 13. cilt ise 25 Şubat’ta gönderilecek. J-Novel Club altıncı cildi Ekim 2022’de yayınladı.

Nekokurage, Mayıs 2017’de Square Enix’in Monthly Big Gangan dergisinde Light Novel serisinin mangaya uyarlamasını başlattı. Square Enix, manga’nın 11. cildini 25 Şubat’ta yayınlayacak. Square Enix Manga & Books, manga uyarlamasını İngilizce olarak yayınlıyor ve manganın yedinci cildini Aralık 2022’de yayınladı.

Kusuriya no Hitorigoto İlgi Çekici Bir Başkahramana Sahip

Kusuriya no Hitorigoto
Kusuriya no Hitorigoto

Hikayemizin başkahramanı Maomao, küçüklüğünden beri eczacı babasının yanında ilaçlar ve zehirlerle ilgilenmiş ve bu konuda oldukça bilgili. Büyüyünce o da babası gibi bir eczacı olur fakat sakin bir hayat sürerken bir anda kaçırılıp saraya satılmasıyla birlikte bu kariyerine veda eder. Muzip ve umursamaz tavırlarıyla sarayda çalışan pek çok kişinin ilgisini çeken Maomao, entrikalar ve cinayetlerle dolu saray hayatının kendi hayatını da etkilemesine engel olamaz. Yaşadığı şeylere rağmen hayattan zevk almayı asla bırakmayan Maomao, zehir tadımcısı olduktan sonra da bu işten oldukça keyif alır. Zaten Maomao’nun bir eczacı olarak da en sevdiği işi çeşitli zehirlerle uğraşmaktır. Zaman içinde saraydaki pek çok olaydan haberdar olan Maomao, sarayda, geçmişiyle ilgili hiç bilmediği şeyler öğrenir ve hikaye farklı bir yöne doğru sürüklenir.

Kusuriya no Hitorigoto İzlenir mi?

Tarihi temasıyla, gizemli karakterleri ve olay örgüsüyle pek çok benzersiz karaktere ve hikayeye ev sahipliği yapan manga Japonya’da çok sevildi ve başka dillere de çevrilmesiyle birlikte hayran kitlesi oldukça büyüdü. TOHO Animation’ın üstlendiği anime uyarlaması için yayınlanan fragman ise manganın birçok hayranının beklentisini karşılamış görünüyor. Şimdiden çoğu forum sitesi Kusuriya no Hitorigoto’nun anime uyarlaması fragmanı, müzikleri ve animasyonları tartışılan yazılarla dolup taşıyor. Heyecanla beklenen animenin fragmanda belli olan seslendirmen kadrosu da çoğu hayran tarafından beğenildi. Maomao’nun sarayın gizemli entrikalarını açığa çıkardığı, zehir tadımı ve yüksek tıp bilgisiyle çoğu karakterin dikkatini çektiği macera ve gizem dolu animemizi biz de heyecanla bekliyoruz!

Hangi Naruto Karakterisin

Kişilik Tipine Göre Hangi Naruto Karakterisin?

Pluto

Pluto Anime Uyarlaması Netflixte!