in ,

Kuzeyin Kılıcı: Jin Mu-Won’un En Güçlü Müttefikleri Kimler?

Yalnız başına başlayan Jin Mu-Won zamanla birçok dost edindi, peki en güçlüleri hangileri?

DİKKAT: Aşağıda, Kuzeyin Kılıcı manhwa’sının 100. bölümüne kadar spoiler bulunmaktadır.

Babasının ölümüne şahit olan ana karakterimiz Jin Mu-Won yalnızlık hissiyle başlar. Ama büyüdükçe ve güçlendikçe Kuzey Gökçe Mezhebi’ni yeniden canlandıracak birçok güçlü müttefik edinir.

İster güçlü aile mezheplerinin üyeleri olsun ister dövüş sanatlarında potansiyeli olanlar olsun, Jin Mu-Won herkesi iyi niyetle yanına alıyor. Bu yaptığı, babasının intikamını alma yolunda ona çok büyük yarar sağlıyor.

Bir Anda Güçlenen Zayıf Karakter Hwang-Cheol

Kuzeyin Kılıcı

Bir ömür Kuzey Gökçe Mezhebinin üyesi olan Hwang-Cheol grubun en güçsüzüydü. Küçük bir yetimken hiçbir mezhebe kabul edilmeyen Hwan-Cheol, Kuzey Gökçe Mezhebinin dördüncü lideri Jin Kwan-ho tarafından kabul görür. En azından kendini savunabilsin diye Jin Kwan-ho tarafından özel olarak eğitilir. Böylelikle Kuzey Gökçe Mezhebine oldukça sadık birisi olarak büyür.

Zaman atlamasından sonra Beyaz Ejder tüccar grubuyla iletişime geçmesi, Jin’e dış dünya ile iletişime geçmesi için birçok fırsat tanıdı. Ölümcül zehri yavaşlatmak için içsel enerjisini aylar boyu içinde döndüren Hwang-Cheol’un gücü büyük derecede artıyor ve ufak bir dokunuşla istediği kişiyi havaya uçurabilecek dereceye geliyor.

Ha Jin-Wol, Büyük Deha

Kuzeyin Kılıcı

Üç gözlü alim olarak da bilinen Ha Jin-Wol büyük bir dehadır. Asil bir ailesi olmamasına rağmen zekasından dolayı Murim’de ünleniyor. Seo-Moon Hye Ryung kendi başına yüksek ruhi seviyeye ulaşmanın ne kadar zor olduğunu bildiği için etkileniyor, hatta dokuz gökçeden biri olan dedesi “Bilgi Arzulayan”‘ın aradığı türden deha Ha Jin-Wol olabilir diye düşünüyor. Ha Jin-Wol, Jin’in grubuna inanılmaz gücü ve mentalitesinden dolayı katılıyor.

Ha Jin-Wol, fiziksel açığını kapatmak için illüzyon’da ve savaş taktiklerinde uzmanlaşıyor. Kırık Yumruk Mezhebiyle karşılaştıklarında bir sürü karışık illüzyon oluştururken aynı anda Demir Ekibinin hareketlerini yönettiği zaman nasıl taktikler kullandığını görebiliyoruz. Bu illüzyonların en karmaşığı “Gece Hayaletinin Cezbi”, yakaladığı herkesi kör ediyor.

Seo Mu Sang, Jin Mu-Won’un “İlk Silahı”

Kuzeyin Kılıcı

Zaman atlamasından önce Seo Mu Sang, genç Jin’i korumakla görevli paralı askerlerden biriydi. Kaos iblisiyle olan savaşa tanıklık ettikten sonra, Jin’e bağlılık yemini etti ve onun “İlk silahı” oldu. Aklındaki intikam arzusu dolayısıyla, dövüş sanatı yetenekleri körelmişti. Jin’den aldığı dersten sonra, aklındaki düşüncelerden kurtuldu ve fiziksel güçlerini inanılmaz derecede geliştirdi.

Zaman atlamasından sonra Seo Mu Sang, Merkez Gökçe Birliğine girdi. Bunu başarmak için sekiz ay boyunca Jin’in durumunu söylemesi için yapılan işkenceye dayanmak zorunda kaldı. Ağzını hiçbir şekilde açmadıktan sonra, birliğin güvenini kazandı. Sonrasında hızlıca üst rütbelere tırmandı ve sonunda kovalama ve yakalama bölümüne dövüşçü aradığı Özel Araştırma Bölümünün başına getirildi.

Tang Gi-Mun ve Tang Mi-Ryeo, Zehirli Silah Ustaları

Kuzeyin Kılıcı

Jin Mu-Won tarafından birkaç suikastçının elinden kurtarılan bu amca ile yeğen, çabasında Jin’e destek olmaya yemin ettiler. Saygın bir aile olan Siechuan’ın Tang Ailesinde doğan bu ikili, zehir kullanmakta çok yetenekliler. Gi-Mun’un lakabı ise “On Bin Zehir Kullanıcısı” olarak geçiyor. Zehir hakkındaki bilgisi ve zehri kullanma şekli ile kimse onunla aşık atamıyor. Yeterli zaman verilirse her zehrin ne olduğunu belirleme ve antidotunu yapma yeteneği var. Yeğeni Mi-Ryeo’nun yardımıyla yapabildiği ve yaraları iyileştiren zehir bazlı gizli bir tekniği de var.

Dövüş sanatları yapmaya uygun şekilde doğmayan Gi-Mun, yanında her zaman koruma olarak yeğenini bulunduruyor. Yeğeni, Tang Ailesinin zehre olan bağışıklığı ile doğmamış olsa bile, amcasını ve kendisini koruyacak seviyede dövüş sanatı biliyor.

Gwan Mun-Jung, Sürekli Gelişen Dövüş Sanatı Kullanıcısı

Kuzeyin Kılıcı

Gwan Mun-Jung beyaz ejder tüccar grubu tarafından koruma olarak alınan bir yetimdir. Hwang-Cheol tarafından eğitiliyorken hiç yeteneği yokmuş gibi duran karakterimiz, Jin Mu-Won’dan özel ders aldıktan sonra inanılmaz gelişme gösterir. Hwang-Cheol tarafından “Üçlü Geliştirme Tekniği” ile yetiştirilir ve Jin’den destek aldıktan sonra “Kızıldiş” adlı uzun kılıcı kullanmaya başlar.

Jin ile sadece bir defa antrenman yaptıktan sonra, Zirve Aleminde vücudu “çelik yang enerjisi” ve “Yüz Günlük Yumruk Gücü”ile güçlendirilmiş bir Kırık Yumruk üyesinin kolunu ikiye böler. Beyaz ejder tüccar grubu ile eve döndükten sonra antrenmanlarına Hwang-Cheol ile devam eder. Kuzeyin Kılıcı devam ettikçe, Kuzey Gökçe Mezhebinde yer alacak çok güçlü bir savaşçı olacağına hiç şüphe yok.

İlginizi Çekebilir:  My Hero Academia'nın En Büyük Kahramanı Final'den Önce Zaten Seçildi
Manhwa

En Korkunç Korku Manhwa’ları, Killing Stalking’den The Predator’e kadar!

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler