in , , ,

Mahou Shoujo Site

Mahou Shoujo Site (Magical Girl Site), Kentaro Sato tarafından yazılmış ve resimlenmiş bir büyülü kız mangasıdır. Genel olarak konusu: Eziyet gören ve içine kapanık Asagiri Aya’nın Mahou Shoujo Site’ı keşfetmesiyle büyülü bir silah elde etmesi ve yaşananlar.

Mahou Shoujo Site

Hikayenin kahramanı Aya, okulda zorbalığa uğrayan, evde binbir türlü başka sıkıntıyla uğraşan bir ortaokul öğrencisi. Zavallı kızın çekmediği eziyet yok. Yine abisinden dayak yediği bir günün sonunda yatağında yatarken bilgisayarından Magical Girl Site isimli site açılıyor. Ve her şey başlıyor.

Mahou Shoujo Site

Site Aya’ya kendisi gibi tatlı (hehe) bir silah veriyor ve onu kullanıp kullanmamakta serbest bırakıyor. Aya başta korkmasına rağmen sonraki gün yaşayacağı korkunç olay ve küçük kedisinin başına geleni de öğrenince olanlar oluyor.

Mahou Shoujo Site

Aya, ufak kediciği kendisiyle bir tutuyor. Yalnız, çaresiz, üşümüş… Ve kimse kediciğe acımadığı gibi Aya’ya da acımıyor. İnsan ya da kedi, güçsüz olduğunuzda ezilip ayak altına alınıyorsunuz. Aileniz bile size karşı acımasız ve zorba olabiliyor. Yine de ne mutlu ki karakterimiz bir kurtuluş yolu buluyor, yani sanırım…

Mahou Shoujo Site

Bu küçük, oyuncağımsı silah Aya’ya kolaylıklar sağladığı gibi başını çok derde de sokacak.

Biraz anime ve manga arasındaki farktan bahsetmek istiyorum. Başta mangasını okuduğum için animesine nazaran daha güzel buldum. Elbette hepimiz biliyoruz ki animelerde mangayı ilmek ilmek işlemiyorlar fakat diğer shounen animelere ziyade Mahou Soujo Site’da manga ve anime arasında çok büyük ayrımlar yok. Diyaloglar ve çizimler birbirinden çok bağımsız değil. Yine de hem mangasını okumanızı hem de animesini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Aynı zamanda korku, dram, tatlı olaylar her şeyi çok güzel bir biçimde birbiriyle bağlamayı başarmış. İzlerken sıkılacağınızı kesinlikle düşünmüyorum.

Mahou Shoujo Site

Küçük küçük korkular, nefeslerinizi tutacağınız sahneler ve karakterlerimizin tipik özellikleriyle ruh halinden ruh haline gireceğiniz bir anime. Madem karakterlerden bahsettik biraz da tanıtmak istiyorum.

Mahou Shoujo Site
Tsuyuno Yatsumura

Her ne kadar tatlı ve zararsız görünse de içten içe intikam arzusuyla dolup taşan, serinkanlı ve hafif sadist bir karakter. (Kendisi favorim olur)

Mahou Shoujo Site
Nijiimin Anazawa

Ne kadar da sevgi dolu ve tatlı. Fazlasını sizin keşfetmenizi istiyorum!

Mahou Shoujo Site
Sarina Shizukume

Elbette ki anladınız… Acımasız, ruhsuz ve zorba. Eğer bu kelimeler bulunmamış olsaydı bu kızın adını söyleyebilirdik. İyi yönleri yok mu? – İzleyince anlayacaksınız…

Mahou Shoujo Site
Amagai Kosame

Ana karakterlerden sayılabilir ve anime yine bizi ters köşe yapıyor. Yüzü çok ifadesiz olmasına rağmen oldukça tatlı bir kız ve cesur diyebilirim. İzlerken en çok görmek istediğim karakterler arasında ilk üçte yer alıyor.

Karakterler hakkında çok detaylıca bilgi vermek istemedim çünkü izledikçe, derinlerine indikçe asıl hallerini keşfetmekten zevk almanızı istiyorum. Ve küçük bir parça edit yaparak mangasını çevirmeye ve editlemeye başladığımı da duyurmak isterim. Anime gibi mangasını da Türkçe okuyabileceksiniz.

Umarım bu animeyi ya da mangasını listenize eklemenizi sağlayabilmişimdir.
Okuduğunuz için teşekkürler!

Benzer içeriklerimiz:
Bungou Stray Dogs: Osamu Dazai Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey
İsekai Anime Önerileri

Katsuki Bakugo Vs Albay Roy Mustang: Kim Kazanır?

AnimeLog YouTube Kanalı Anime Yayınlamaya Başladı!