in , ,

Manyağın Teki Sırf Anime İzleme Deneyimini Mahvettikleri İçin Ebeveynlerini Öldürdüğünü İddia Ediyor

Yaşlı anne ve babasını acımasızca öldüren 59 yaşındaki Japon bir vatandaş, bunu anime izleme zevkini yarıda kestikleri için yaptığını söylüyor.

Kendi ailesini öldürmekten aranan bir Japon vatandaş, eylemlerinden dolayı animeleri suçluyor.

Tokyo Reporter, Junji Matsumoto’nun anime seyrini yarıda kesmeleri gerekçesiyle ailesini öldürdüğünü bildirdi. “Ne zaman anime izlesem, ailem tarafından rahatsız edilmek can sıkıcıydı,” diyen Matsumoto, sözlerine şu ifadeyi de ekledi; “Buna dayanamadım.” 59 yaşındaki Matsumoto, ikisinin de hareket etmek için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyduğu, anne ve babasıyla birlikte yaşıyordu. Matsumoto, “Animedeki güzel bir sahne sırasında, babam defalarca onunla ilgilenmemi istedi” dedi. Sözlerine, “Benden şikayet ettiği için onu öldürdüm.” diyerek de devam etti.

İddiaya göre Matsumoto, 88 yaşındaki babasını bir elektrik kablosuyla boğarak öldürdü. 87 yaşındaki annesini öldürmek için hangi yöntemi kullanıldığı ise bilinmiyor. Bir akrabanın evdekilere ulaşamaması ve endişelenmesi üzerine polis, konutu soruşturmak için çağrıldı. Yetkililer cesetleri buzdolabında buldu.

Matsumoto’nun cesetlerin bulunmasından günler önce olay yerinden kaçması üzerine, Japonya’nın güneyinde yer alan Fukuoka’daki evinden, Japonya’nın ana adası Honshu’nun kuzey yarısında yer alan Akita prefektörlüğüne kadar polis, geniş çaplı bir arama başlattı. Matsumoto, bu süre zarfında ülke içinde dolaşmaya devam etti ve neyse ki polisin otel kayıtları sayesinde onu bulması sonucu, 5 Temmuz’da Kyoto’daki yetkililer tarafından tutuklandı. Matsumoto’nun suçunu itiraf ettiği bildirildi; ancak polis olayın detaylarını araştırmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Reincarnated as a Sword: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler
Baki

Baki: Son of Ogre – Çıkış Tarihi, Fragman, Konusu & Bilinmesi Gerekenler

İsekai Anime

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Isekai Anime