in , ,

Mashle: Magic and Muscles: Yayım Tarihi, Fragmanı, İçeriği ve Son Güncellemeler

Mashle: Magic and Muscles

Mashle: Magic and Muscles animesinin yayımlanması gün be gün yaklaşıyor. 2023 Bahar sezonunda çıkış yapıp izleyicilerin ilgisini çekeceği aşikar. Özellikle komedi ve fantastik anime sevenler bunu kaçırmak istemeyecektir.

2023 Anime Kış sezonu sona ermek üzere. “Tokyo Revengers” ve “My Hero Academia” bu sezonun en çok beklenilen ve ilgi gören animelerinden oldu. Aynı performansı bu yılın bahar sezonu için de bekliyoruz. Bu vesile ile aslında bir süredir beklenen 2023 Bahar sezonu, anime severlerin ilgisini çekebilecek yepyeni anime serileriyle karşımıza çıkacak. 2023 Bahar sezonu, idol-pop piyes tarzı bir anime olan, Kaguya-Sama karakteri ile bilinen “Oshi no Ko” ve büyü, fantastik, parodi içerikleriyle “Mashe: Magic and Muscles” animesi gibi birkaç önemli yeni anime serisi ile bizleri karşılayacak.

YouTube video
Mashle: Magic and Muscles

Oyun, dizi ve edebi roman kulvarlarında yaşanan dikkat çekici fantastik, büyü ve Harry Potter tarzı içerik üretmeye olan yönelim pek tabii anime dünyasına da yansıdı. Mashle: Magic and Muscles, 2023’ün en komik ve en çılgın parodi/komedi animesi olmaya aday gibi duruyor. İçeriğine ilgi çekici dememiz, Harry Potter’dan ilham almış ortamı ve atmosferi, Saitama; nam-ı diğer One Punch Man’e benzer Mash Burnedead adında bir baş kahramanı, cıvıl cıvıl ama bir o kadar da kaçık anime kadrosu, özellikle fantezi tarzı severleri coşturabilecek göz kamaştırıcı büyülerinden dolayıdır. Hem halihazırda Mashle’ın takipçileri ve Mashle’ı ilk defa görecekler kesinlikle kaçırmamalı.

Mashle: Magic and Muscles’ın Konusu ve İçeriği

Mashle: Magic and Muscles
Mashle: Magic and Muscles

Mashle: Magic and Muscles ilk bakışta parodi/komedi içeriğe sahip anime ve manga serisi olabilir, ancak saçma ve komik görsellerinin oluşturabileceği ön yargıdan çok daha fazla tematik derinliğe sahip olduğunu bildirmek isteriz. My Hero Academia animesinde olduğu gibi Mashle’ın hikayesi de karanlık ve materyalizmden oluşan sorunlara, dış baskıya rağmen özgüvenini korumaya ve dış görünüşüyle ön yargı oluşturabilecek karakterlerin özüne bakıldığında çok daha farklı bir birikime ve kişiliğe sahip olduğuna değinir. Mashle dünyası, neredeyse herkesin sihir yetenekleri ile doğduğu ve bu yeteneğe doğuştan sahip olmayan azınlığa da zorbalık yapıldığı, geniş çapta alay konusu edildiği ve hatta tehdit edildiği öyle görünmese de şaşırtıcı derecede karanlık bir dünyadır. Kahraman Mash Burnedead sihir olmadan doğan azınlıktan biridir, ancak kendisini güçlendirmek için yalnızca kullanabileceği “Magic of Muscle” öğrenmek için Easton sihir okuluna eğitim görmeye başlar.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Dövüş Sanatları Animeleri, Sıralı

Mash, Easton’da sessiz ve mülayim kişiliğine rağmen isminin şöhreti artar ve şaşırtıcı fiziksel becerileri, herkesin sihir dışındaki güçlere olan önyargıları konusunda birer birer yanıldığını kanıtlar. Bununla birlikte, okul müdürü Wahlberg Mash’e destek çıkmaktadır. Sihir yeteneği olmadığı halde önde gelen bir öğrenci olan Mash, pek çok düşman da edinmiştir. Bu nedenle, kaslarının ve kendine olan inancının, herhangi bir asa kaynaklı büyüden veya doğuştan gelen gizli yetenekten daha büyük olduğunu kanıtlaması gerekir.

Mashle: Magic and Muscles’ın Fragmanı

Mashle: Magic and Muscles
Mashle: Magic and Muscles

“Aniplex USA” tarafından yayınlanan resmi “Mashle: Magic and Muscles” anime fragmanı, bu fantastik animenin biraz önce bahsettiğimiz karanlık tema barındıran içeriğine rağmen nispeten daha iyimser bir tonla değinen; hızlı, tempolu ve aksiyon dolu bir fragmandır. Mashle fragmanında, ana karakterimiz gücünü nefsi müdafaa için kullanmaktan çok daha fazlasını yapacak. İnanılmaz derecede hızlı ve güçlü ancak sihir kullanamayan bir genç olan Mash Burnedead’i göstererek başlıyor.

Tüm bu Hogwarts ve Harry Potter’dan ilhamlar alınarak sunulan içerikler Mash karakteri ve senaryoyla bedenleşip üzerine gaza getiren dövüş sahneleri, efektler ve konu işleyişiyle birleşince bizim beklentimizi arttırıp bu beklentiyi de karşılayan bir anime ile karşılaşabilmemiz muhtemel oluyor. Ancak her şeyden evvel Mashle: Magic and Muscles animesinin bir Harry Potter animesi değil ondan ilham alınarak yapılan, parodi-hiciv barındıran farklı bir tarz olduğunu hatırlamakta da fayda var.

Mashle: Magic and Muscles’ın Çıkış Tarihi

Mashle: Magic and Muscles
Mashle: Magic and Muscles

Mashle: Magic and Muscles animesi 2022’nin Temmuz ayında duyurulmuştu. Şuan elimizde ise sevenlerinin ve ilk defa izleyeceklerin dört gözle bekleyecekleri sağlam bir çıkış tarihi var. O da: 8 Nisan, 2023. Yani ilkbahar anime sezonunun başları. Mashle animesi, Sword art Online, Nanatsu no Taizai gibi birçok ünlü animede animasyon imzası bulunan ayrıca Aniplex’in bir yan kuruluşu plan A-1 Pictures tarafından yapılmıştır. Avrupa ve Amerika’daki anime severler, İlkbahar anime sezonu başladığında Crunchyroll’da Mashle’ı izleyebilirler.

Bu arada ilgilenenler, oldukça hızlı bir şekilde yeni ciltler çıkaran yazar Hajime Komoto’nun devam eden Mashle: Magic and Muscles mangasına da göz atabilirler. Mashle’nin İngilizce sürümü şimdiden Cilt 11’e ulaştı ve 12. cilt de, 6 Haziran 2023’te çıkacak.

Attack on Titan

Attack on Titan: Eldialılarca Ahiret Var Mı?

Oshi no Ko

Oshi no Ko: Yayım Tarihi, Fragmanı, İçeriği ve Son Güncellemeleri