in ,

Mieruko-chan Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Mieruko-chan, sıra dışı bir hayatta kalma tekniğini bize gösteren bir animedir, o nihai teknik ise ürkütücü şeyleri görmezden gelmek!

Halihazırda bir sürü korku animesi var fakat hiçbiri Mieruko-chan gibi değil. Aynı ismi taşıyan 2018 yapımı mangaya dayanan anime, ölümsüz ruhları görüp duyabilen bir liseli kızı anlatıyor. Bu, sıradan bir doğaüstü seri gibi gözükse de Mieruko-chan, tüm kalıpları yıkan bir seridir.

Serideki ana karakterimiz etrafındaki hayaletleri kelimenin tam manasıyla görmezden gelerek okuyucuları ters köşe yapar ve paranormal olayları bambaşka bir boyuta taşır. Mangasının oldukça tutulması, anime uyarlaması yapılmasına yol açtı. İşte bu sonbaharda prömiyer vermeden önce bu seri hakkında bildiklerimiz.

Mieruko-chan’ın Hikayesi

Mieruko-chan

Seri, bir gün hayaletleri ve ruhları görebildiğini, ayrıca onlarla iletişim kurabildiğini fark eden lise öğrencisi Miko Yotsuya’yı konu alıyor. Ruhları ve hayaletleri görebilme gücü birçok insanı ömür boyu korku ve işkenceye sürükleyebilecekken, Miko onlardan tamamen kaçınmak ve onları görmezden gelmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Fakat karşılaştığı en büyük sorun; en yakın arkadaşı olan Hana’nın, ruhları ve hayaletleri kendisine doğru çekmesidir. En yakın arkadaşının bu özelliğinden dolayı Miko, ruhlardan ve hayaletlerden bir türlü kaçamıyor.

Anime, Kadokawa Shoten tarafından 2018’den beri yayınlanan Tomoki Izumi’nin mangasına dayanmaktadır. Yen Press, şu anda mevcut olan ciltlerin beşini İngilizce olarak yayınladı. Anime bu yılın başlarında duyuruldu ve korku-komedi konusu ile bağdaşan cadılar bayramı zamanında, yani Ekim ayında çıkacağı açıklandı. Manganın hala devam ettiği göz önüne alındığında animenin kesin bir sona sahip olacağını pek zannetmiyoruz.

Miko İstemese De Hayaletlere Fısıldayan Kız Olmuştur

Mieruko-chan

Mieruko-chan’ı ilginç kılan unsurlardan biri de korkunç ruhların görünüşleri ve davranışlarının tutarsız olmasıdır. Bu, algılarını değiştirerek bir hayaletin iyi mi kötü mü olduğunu anlamasını zorlaştırır. Serideki en korkunç görünümlü hayaletler aslında sadece yardım veya sohbet isterken, kötü niyetli ruhlar ise daha uysal ve insani gözükebilir. Bu, komedinin bir parçasıdır; yani bir ruh nasıl gözükürse gözüksün, Miko onları görmezden gelmeye çalışır.

Toplum içindeyken bir hayaletin dikkatini üzerine çekmekten kaçınması, durumu daha da kötü hale getirir. Bu, sürekli olarak korkunç bir atmosfere sahip bir seri değil de daha çok komedi unsurunu içeren bir yaşam kesiti serisidir fakat hikaye bazen gerçekten korkutucu bir bölgeye sapar. Bununla birlikte, ürkütücü şeylerden düpedüz kaçınması, Mieruko-chan’ı korku-komedi aleminde kendine özgü bir yer sahibi olmasında yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Mahjong Animesi Pon no Michi’nin İlk Fragmanı Yayınlandı
Izuku Midoriya

Izuku Midoriya’yı Ne Kadar Tanıyorsun?

En İyi İsekai Manhwa

En İyi İsekai Manhwa Serisini Seçiyoruz!