in ,

Minato Hiç Ölmeseydi Naruto Nasıl Değişirdi?

Minato gelmiş geçmiş en büyük shinobilerden biri. Hayatta kalmayı başarsaydı, Konoha’da bir fark yaratabilir miydi?

Naruto, Hokage olmayı arzulayan genç bir ninjanın hikayesini anlatan, tüm zamanların en popüler anime ve manga serilerinden birisi. Dizide geniş bir karakter kadrosunun yanı sıra shinobi klanları, ters köşeler, derin arka plan hikayeleri gibi birçok unsur var. Hikaye, on yıldan fazla bir süre önce Konoha’da baş karakter Naruto doğduğunda meydana gelen olayların anlatılmasıyla başlıyor. Konoha, efsanevi dokuz kuyruklu canavar tarafından saldırıya uğrar ve çok sayıda kayıp verilir. Dördüncü Hokage bile canavarla yaptığı savaşta hayatını kaybeder. Sonuç olarak, köylüler dokuz kuyruklu canavara düşman olurlar. Ölmeden önce, Dördüncü Hokage canavarı daha yeni doğmuş bir bebek olan Naruto’nun vücuduna mühürler.

Dizide ilerleyen bölümlerde, kahraman Dördüncü Hokage’nin Naruto’nun babası Minato Namikaze olduğu ortaya çıktı. Naruto, ailesi hakkında hiçbir şey bilmeden büyüdü. Yine de Minato’nun ölümünden sonraki tek trajedi bu olmadı. Eğer Minato hayatta kalmayı başarsaydı, dizi oldukça farklı olabilirdi.

Naruto Yalnız Büyümezdi

Naruto
Naruto

Naruto’nun Konoha köylüleri tarafından dışlanmasının nedeni , dokuz kuyruklu canavara olan nefretlerini ona ev sahipliği yapan çocuğa yöneltmeleriydi. Canavar sadece sevdiklerinin canını almakla kalmayıp aynı zamanda sevgili Hokage’lerinin de canını almıştı. Köyü korumak için canını veren kahramanın oğlu olduğunu bilmeden kendi çocuklarına baş belası olarak gördükleri bu çocuktan uzak durmalarını öğütlediler. Naruto, onu koruyacak bir akrabası olmadan büyüdü.

Üçüncü Hokage, daha gençken onunla ilgilense de yardımı çoğunlukla finansaldı. Hiruzen, Naruto’nun kimliğini onu korumak amacıyla sakladı, ancak bu, çocuğun hayatını daha da perişan hale getirdi. Naruto’ya annesinin soyadı olan Uzumaki verildi, böylece kimse onun Minato’nun oğlu olduğunu öğrenmeyecekti. Minato hayatta olsaydı, Naruto bu kadar aşırı bir muameleye maruz kalmazdı. Dışlanmanın hüznü ve yalnızlığı, hayatının geri kalanında onunla kaldı.

İlginizi Çekebilir:  30 Yıl Sonra, G Gundam Anime Yönetmeni Yepyeni Bir Hikaye Yazmak İçin Geri Dönüyor

Uchiha Klanının Kaderi Farklı Olabilirdi

Naruto
Naruto

Uchiha klanının katledilmesinin, Üçüncü Hokage’nin kötü yönetiminin ve zayıf liderlik becerilerinin doğrudan sonucu olduğu inkar edilemez. Diğer Hokage’lerden farklı olarak Hiruzen, köyü yönetme konusunda köyün büyüklerine aşırı güvendi. Onlara çok fazla güç verdi ve köy, Hiruzen yerine onların kontrolüne girdi. Köyün yaşlılarından biri olan Danzo Shimura, köydeki gücünü birçok yönüyle kötüye kullandı. Kendisine Hokage olmak için bir yol yaratabildiği sürece, kime ne olduğu umurunda bile değildi.

Danzo, tüm eylemlerinin köyün iyiliği için olduğunu iddia etti. Ancak çıkarları için köyün fertlerini feda etmekten çekinmedi. Uchiha klanının yaşadığı trajedinin ana sebebi oydu. Tüm klanı acımasızca öldürdükten sonra klanın güçlerini kendisi için çaldı ve daha fazla güç elde etmek için kullandı. Minato hayatta olsaydı, köyün yaşlılarının bu kadar çok güce sahip olmasına asla izin vermezdi. Itachi, küçük kardeşinin hayatını kurtarmak için sevdiklerini öldürmeye ve her şeyi feda etmeye zorlanmazdı. Üstelik Sasuke, ailesini, çok saygı duyduğu ağabeyinin ellerinde kaybetme kabusuyla yaşamak zorunda kalmazdı.

Kakashi Tek Başına Acı Çekmek Zorunda Kalmazdı

Naruto
Naruto

Hayatındaki her şeyini kaybetmiş olan Kakashi’nin, aklını başında tutan tek şey Minato ve ailesine göz kulak olmaktı. Hamileyken Kushina’yı korumak için gölgelerde saklanırdı. Minato ve Kushina öldükten sonra Kakashi’nin umursadığı kimse kalmamıştı. Minato, ekibinin hayatta kalan son üyesiydi, bu nedenle ölümü Kakashi için büyük bir darbe oldu. O zamana kadar Kakashi, Anbu’nun bir üyesiydi. Trajediden sonra hayatını Konoha için bir insan silah olarak yaşadı.

Kakashi kasıtlı olarak birbiri ardına tehlikeli görevler üstlenir ve yoluna çıkan her rakibi öldürürdü. Hareketleri, Hiruzen’in dikkatini çekti ve Hiruzen, Kakashi’nin topluma tekrar karışmasına yardım etmeye karar verdi. Kakashi’ye bir Genin takımına kaptan olmasını ve onlarla birlikte görevlere gitmesini emretti. Takım 7 kurulduktan sonra, Kakashi nihayet kabuğundan çıktı ve hayatını yeniden yaşamak için bir amaç buldu. Ancak Minato hiç ölmemiş olsaydı, Kakashi Anbu’da geçirdiği süre boyunca cehennem kâbusunu yaşamak zorunda kalmayacaktı. Ayrıca Kakashi değer verdiği tek bir kişiyi bile koruyamamanın verdiği ağırlığı taşımak zorunda kalmayacaktı.

İlginizi Çekebilir:  Bleach: İchigo’nun Bankai’si Sennen Kessen-hen’de Neden Farklı?

Kök’ün Varlığı Son Bulurdu

Naruto
Naruto

Kök, Konoha’nın yararına olan pis işleri yapmak için Danzo tarafından yönetilen gizli bir organizasyondu. Shinobi ulusları sürekli olarak birbirleriyle savaş halinde olduğundan Konoha, Üçüncü Hokage’nin onayıyla aşırı önlemler aldı. Hiruzen, onlara herhangi bir şekilde fayda sağladığı sürece Danzo’nun yaptıklarına göz yumacaktı. Hiruzen ellerini kirletmekten çok korkuyordu, bu yüzden tüm önemli kararları Danzo’ya bırakarak ona ederinden daha fazla güç verdi.

Minato’nun bir Hokage olarak geçirdiği süre oldukça kısaydı. Hiruzen’den daha iyi bir lider olmasına rağmen, iktidarda olduğu süre, köyü ve işleyişini temelden değiştirmek için çok kısaydı. Ancak hayatta olsaydı ve Hokage olarak çalışmaya devam etmiş olsaydı, bu gizli organizasyona kolaylıkla son verebilirdi. Gizli yöntemler kullanmak ve masum insanların hayatlarını mahvetmek yerine, köyü korumanın yeni yollarını bulurdu.

image 34

Gelmiş Geçmiş En İyi Anime Açılış Şarkıları

Oyasumi Punpun

Oyasumi Punpun Benzeri En İyi 11 Manga