in ,

3. Sezon Fragmanıyla Mob Psycho 100 Hareketli Bir Dönüş Yapıyor!

Mob Psycho 100, uzun süredir beklenen üçüncü sezon fragmanıyla sevenlerine göz kırparken cast ekibini de açıklamış oldu.

Mob Psycho 100 animesinin üçüncü sezonunun uzun metrajlı ilk fragmanı yayınlandı. Eleştirmenler tarafından övgüye boğulan animenin yapımcıları, dizinin ana kahramanı Shigeo “Mob” Kageyama’nın evrendeki doğum tarihine atıfta bulunarak 3. Sezon fragmanını 12 Mayıs’ta yayınladı.Renkli ve bir o kadar da coşkulu olan fragmanda, Mob ve Reigen’in bu Ekim’de vizyona girmesi planlanan yeni sezonda karşılaşacakları bazı tuhaf ve üzücü durumların ön izlemesini görüyoruz. Sezon ilk olarak 2021’de kısa bir teaser fragmanı ile duyurulmuştu.

YouTube video

Mob karakteriyle tekrar karşımıza çıkan Setsuo Ito’ya, Final Fantasy VII Remake’te de yer alan Takahiro Sakurai, Reigen karakteriyle yine eşlik edecek. Bu sezon onlara Serizawa rolünde Getbackers’dan aşina olduğumuz Takanori Hoshino, Tome Kurata rolünde Spy x Family’den tanıdığımız Atsumi Tanezaki ve Tsubomi rolünde Space Dandy’den Uki Satake katılacak. Serinin 2. Sezonunda “ana yönetmen” olarak görev yapan Yuzuru Tachikawa, “yönetici yönetmen”liğe terfi ederken, Sk8 the Infinity’den Takahiro Asui animenin yeni “ana yönetmen”liğini yapacak. Anime, bir kez daha My Hero Academia ve Eureka Seven serisinin anime uyarlamasının arkasındaki animasyon stüdyosu olan BONES ile ekranlarımızda olacak.

Mob Psycho 100, dış görünüşü ortalama bir öğrenci olarak betimlenen fakat aslında dünyanın en güçlü medyumlarından biri olan Shigeo “Mob” Kageyama’nın hikayesini anlatıyor. Akıl almaz telekinetik güçlerini kontrol altında tutmak için, soğukkanlı tutumunu koruması ve güçlü duygular ve hisler yaşamaktan mahrum kalması gerekmektedir. Bu da onun ortaokul hayatını özgürce yaşamasını engellemektedir. Kendisini bir ruh kovucu olarak tanıtan karizmatik dolandırıcı Reigen Arataka ile karşılaşıp, ondan medyum yeteneklerini nasıl kontrol edebileceği hakkında yardım alabileceğinin sözünü alınca, Mob, Reigen Arataka’nın yanında çalışmaya başlar.

İlginizi Çekebilir:  İzlemeniz Gereken En İyi Kore Animeleri

Animenin hikayesi, One Punch Man’in de yazarı olan ONE tarafından kaleme alınan aynı adlı manga eserine dayanmaktadır. Shogakukan’ın “Ura Sunday” dergisinde 2012 yılında ilk gösterimi yapılan hikâye, aynı dergide 2017’nin sonlarına kadar serileştirildi. 2016 ve 2019 yıllarında ilk iki sezonu çıkan Mob Psycho 100, Crunchyroll’un lisans haklarını satın almasıyla internet üzerinden yayınlandı. 2018 yılındaysa aynı isimde bir Live Action film çekildi ve Netflix aracılığıyla izleyenlere sunuldu.

İsekai Anime

Hak Ettiği Değeri Görmeyen 13 İsekai Anime

İsekai Anime

Gelmiş Geçmiş En İyi İsekai Animeleri