in ,

My Dress Up Darling Sevenlerin Okuması Gereken 10 Manga

My Dress Up Darling‘in geri dönüşünü beklerken okumanız gereken iş yeri romantik komedilerinden okul aşklarına kadar türlü konu içeren mangaları sizler için derledik.

2022 kış sezonunda çıktığında My Dress Up Darling büyük popülarite kazandı. İkinci sezonunun geleceği yeni duyuruldu ve mangasını sevenler hangi sahnenin animasyonunu daha çok merak ettikleri konusunda tartışmadan duramıyor. Bu sırada insanlar My Dress Up Darlingin dönüşünü beklerken hangi mangayı okusalar diye kararsız kalıyorlar.

My Dress Up Darling otaku ve cosplay kültürüne balıklamasına dalan özgün bir seinen romantik animesi. Ana karakter Wakana Gojo olmasına rağmen tüm ilgiyi harika stili ile Marin Kitagawa alıyor.

My Androgynous Boyfriend Çok “Şık” Bir Romantizm Serisi

My Dress Up Darling
My Androgynous Boyfriend

My Androgynous Boyfriend, My Dress Up darling severlerin kesinlikle hoşuna gidecektir. Konumuz, sevgilisi Meguru’yu çok seven ana karakterimiz Wako Machida. İkisi de modaya çok düşkün olsa da Meguru, harika makyaj yeteneği ve cinsiyet belirtmeyen giyiniş tarzı sebebiyle çok sevene sahip.

Wako sıkı çalışan bir yazardır ve Meguru da sevgilisine güzel gözükmek için dış görünüşüyle kafayı yemiştir. Oldukça sıra dışı bir aşk hikayeleri olsa da ilişkilerinin önemli noktası bu değil. Tamekou tarafından yazılan My Androgynous Boyfriend çok tatlı ve estetik görünüşe önem veren herkesin seveceği bir yaşamdan kesitler mangası.

Hatsu*Haru’da Zıt Kutuplar Cidden Birbirini Çekiyor

My Dress Up Darling
Hatsu*Harui

Shizuki Fujisawa’nın yazdığı Hatsu*Harui, bir tomboy ile çapkın olmak isteyen iki karakter arasındaki tatlı aşkı anlatıyor. Ana karakterimiz Kai, kızların kalpleriyle oynamayı seven biridir. Fakat ona yüz vermeyen Riko ile tanıştığında işler değişir.

Riko sert biridir ve Kai’ye haddini bildirmekten korkmaz. Çok asi birisidir ve Kai’nin ödünü koparır. Yine de her ne kadar terslese de ona karşı bir ilgi duyduğunu inkar edemez. Hatsu*haru zıt kişiliklere sahip insanların birbirini nasıl çektiğini gördüğümüz harika bir manga.

My Love Mix-Up! Kaotik Bir Başyapıt

My Dress Up Darling
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up! doğru zamanda doğru yerde olmanın önemine parmak bastığı gibi ayrıca oradaki durumun farkında olmanın da ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Aoki aşık olduğu kişi Hashimoto’dan bir silgi aldığında başlıyor. Sonrasında bu ödünç aldığı silginin üzerinde bir başkasının isminin yazılı olduğunu görüyor (birinin ismini silgiye yazıp o silgiyi bitirmenin, kişiyi size aşık edeceğine dair bir inanış bulunmaktadır) sonrasında sevdiği kızdan aldığı silginin üzerindeki adı okurken, silginin üstünde adı olan İda ana karakterimizi kendisine aşık zanneder.

My Love Mix-Up! çok kaotik olaylar içeriyor. İda ve Aoki kendilerini cinsel yönelimlerini sorgularken bulurlar ve başından beri aslında birbirlerini sevdiklerini anlarlar.

Kimi No Todoke Dokunaklı bir Romantizm Serisi

My Dress Up Darling
Kimi No Todoke

Kimi No Todoke’nin ana karakteri, Halka filminden Sadako Tamamru’ya benzediği için alay konusu olan Sawako Kuronumadır. Sawako hiçbir zaman bu alaylara karşılık vermemiş birisidir.

Kimi No Todoke’de içe dönük olan ana karakterimiz dışa dönük olan Shouta Kazehaya ile bilrikte oluyor. Okurlara çok duygusal anlar yaşattıracak bir seri bu.

Horimiya’da Aşk İtirafından Sonra Yaşananları Görebiliyoruz

My Dress Up Darling
Horimiya

My Dress Up Darling’de Wakana ile Marin arasındaki aşk gerçekten yavaş gerçekleşiyor. Sürekli bi olacak mı olmayacak mı diye seyirciyi düşündürüyor. Kendi kendilerine itiraf etmiş olsalar da seyirci arada kalıyor.

Horimiya direkt olaya dalıyor ve karakterler birkaç bölümün sonunda direkt birbirlerine açılıyorlar. Manga’da Hori ile Miyamura arasındaki sağlıklı ve gerçekçi ilişki işleniyor. Horimiya ergenlikteki ilişkilerin rahatsız edici yanlarını da gösteriyor. Ayrıca yan karakterlerin ilişkilerine de tanıklık edebiliyoruz.

Maid-sama! Klasik Bir Shoujo Romanik Komedisi

My Dress Up Darling
Maid-Sama!

Maid-Sama!, 2000’lerin en iyi shoujolarından bir tanesi. Asi bir öğrenci konseyi başkanı olan Misaki’nin okulun erkekleriyle nasıl başa çıktığını görüyoruz. Okulda çok tehditkâr birisi olsa da okuldan sonra bir Maid Cafe’de çalışıyor ve kardeşini büyütüyor.

Takumi bunu öğreniyor ve erkek öğrencilere daha iyi davranması için şantaj yapıyor. Sonrasında Takumi, Misaki’yi bir türlü rahat bırakmıyor ve her gün okuldan sonra çalıştığı kafeye gidiyor.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Bir İşyeri Romantizm Serisi

My Dress Up Darling
Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Çoğu insan hobilerini gizli tutmak ister, özellikle iş yerinde. Sonuçta oyun, anime, çizgi film gibi çocuklara yönelik şeyleri seven yetişkinlere bir garip bakılır.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii ise bu duruma karşı çıkıyor ve herkesi içindeki otakuyu dışarı vurması için gazlıyor. Kısaltması Wotakoi olan bu seride, Narumi ve Hirotaka işleniyor. Narumi; yaoi manganın, idol kişilerin ve otome oyunların sevdalısıdır. Gamer olan Hirotaka ile ise çocukluktan arkadaştır. Narumi, hobilerini iş yerinde başkalarıyla paylaşmaması gerektiğini düşünürken Hirotaka ise buna katılmaz ve çevresi ne olursa olsun hobilerini saklamaması gerektiğini düşünür.

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.(Oregairu) Aşırı İyi Bir Ana Karaktere Sahip

My Dress Up Darling
Oregairu

Oregairu’nun ana karakteri Hachiman, insanlar karakterin içinde kendilerinden bir şey bulabildiği için anime ve mangaların en popüler ana karakterlerinden biri. Hachiman, “Gençlik” kavramının dolandırıcılık olduğunu düşünen pesimist bir ergendir.

Bir gün öğretmeni onu zorla “Gönüllü Servis Kulübü”ne sokar. Burada kötü şöhrete sahip buz kraliçesi Yukino Yukinoshita ile tanışır. İkisi de popüler sayılmazlar ve şimdi herkese tavsiye vermek zorundadırlar. Kaotik bir seri olan Oregairu ilk başta light novel olarak çıktı, şimdi ise hem mangası hem de anime adaptasyonu bulunuyor.

Kamisama Kiss Sıradan Bir Kızı Tanrılar Dünyasına Gönderiyor

My Dress Up Darling
Kamisama Kiss

Kamisama Kiss, anime ve manga dünyasının en iyi aşk hikayelerinden birine sahip. Nanami babasının finansal durumu yüzünden evinden olan sıradan bir kızdır. Sonrasında tesadüfen toprak tanrısı olur. Şimdi Tomoe adlı tanrı ile ve tapınak ile başa çıkmak zorundadır.

Ayrıca Nanami, aşırı kibirli tanrılarla nasıl anlaşacağını düşünmek zorundadır. Bu tanrıların bazıları liseli bir kızın toprak tanrısı olmasına kabullenememektedir. Kamisama Kiss çok komik ve ters köşelerle dolu bir manga. Sonunda Tomoe ile Nanamı aşık oluyorlar ve tanrılar sonunda ona saygı duyuyor.

Kaguya-Sama: Love Is War Tahmin Edilmesi Zor Bir Seinen Serisi

My Dress Up Darling
Kaguya-Sama: Love Is War

My Dress Up Darling gibi Kaguya-Sama: Love Is War da bir seinen romantik komedi animesi. Okurlar asla hikayenin ne tarafa gideceğini kestiremiyor ve bu olayları daha da komik yapıyor.

Miyuki Shuiichin Lisesi’nin karizmatik başkanıdır. Kaguya ise onun yardımcısı. İkisi de birbirine deli gibi aşık olsa da asla aşklarını birbirlerine itiraf etmezler. İlk itirafı eden bu psikolojik savaşı kaybedecektir.

İlginizi Çekebilir:  The Morose Mononokean Mangası 8 Nisanda Bitiyor!
Spy x Family

Spy x Family’nin En iyi 10 Özelliği

Suzume no Tojimari

Suzume No Tojimari: Hikayesi, Karakterleri, Yayın Tarihi Ve Bilmeniz Gereken Her Şey