in ,

MyAnimeList’e Göre En İyi 10 Manhwa

Manhwa

Manhwa, Güney Kore kökenli bir çizgi roman türüdür. Japon mangasıyla pek çok benzerliği olsa da farklı olduğu noktalar da var.

Manhwalar soldan sağa okunur ve çoğunun sayfaları renklidir. Bu çizgi roman türünü merak eden manga hayranları, içinde pek çok türden hikayeyle karşılaşacaklar.

Manhwa, manga kadar popüler olmasa da Kore hikayeleri ile zenginleştirilmiş bu çizgi roman türü de kayda değer bir ün yapmış pek çok seriye ev sahipliği yapıyor. Bugün, manhwalardan uyarlanma birçok Kore dizisi ve filmi online platformlarda en çok izlenen serilerin başını çekiyor.

Eleceed (8.40)

image 52

Okuyucular bu manhwa’yı okumadan önce Eleceed teriminin ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikir sahibi olmasalar da bu, hikayenin heyecan dolu havasının içine çekilmelerine engel olamıyor. Eleceed, suçla savaşırken kedi güçlerinden yardım alan Jiwoo’yu anlatıyor.

Jiwoo daha sonra bir kedinin vücuduna hapsolmuş olan Kayden adında gizli bir ajanla karşılaşır. Bu iki sevimli kahraman, bir dizi kötü adamı yenmek için yeteneklerini birleştirir. İşin ilginç tarafı, ne Kayden ne de Jiwoo birbirlerinin varlığından zevk almaktadır.

Kuzeyin Kılıcı (8.40)

image 53

Kuzeyin Kılıcı kulağa bir ortaçağ animesinden veya Çin wuxia kurgusundan fırlamış gibi geliyor. Bu manhwa, dövüş sanatları türünün sayısız unsuru üzerine inşa edilmiş olsa da, The Legend of the Northern Blade aynı zamanda karışıma ağır dozlarda drama katıyor.

Northern Heavenly Sect’in üyeleri, insanlığı yalnızca Silent Night olarak bilinen gizemli bir varlıktan korumakla görevlidir. The Legend of the Northern Blade, dağlık evinden kaçtıktan sonra kendi kendine savaşmayı öğrenen kahraman bir savaşçı olan Mowoon ile başlar. Sonunda Mowoon’a bir seçenek sunulur – hiçbir şey yapmamak ya da babasının ölümünden sorumlu olanların peşine düşmek.

Tower Of God (8.40)

image 54

Tower of God’ın ilk birkaç bölümünde Young Bam, Rachel “Kule”ye tırmanırken onu kaybeder. Daha sonra kendisi tırmanmaya ve her şeyin dibine inmeye karar verir. Ancak bölgeye vardığında, tüm vahşi canavarlar ve kadim sırlarla başa çıkmak için ne kadar hazırlıksız olduğunu kısa sürede fark eder.

Bam, yolculuğunda sayısız düşmanla, özellikle de itibari kulenin her katını yöneten Yöneticilerle yüzleşmek zorundadır. Young Bam, görevini tamamlarsa tüm hayallerini gerçekleştirecek ama zirveye çıkmak kolay olmayacak.

The Breaker (8.40)

image 55

The Breaker, birçok dövüş sanatı sahnesi içeren bir seri. Manhwa, Nine Dragons Lisesi’nde her gün zorbalığa uğrayan bir zavallı olan Shioon’u takip ediyor. Bir gün, Chun Woo adında bir adamın korkunç görünüşlü bir grup adama karşı kendini savunmasını izler.

Shioon, Chun Woo’ya nefsi müdafaa sanatını öğretmesi için hemen şantaj yapmaya karar verir. Ne yazık ki kahramanımızın, Chun Woo’nun karmaşık geçmişinden ve altlarında gelişen ürkütücü yeraltı dünyasından haberi yoktur. The Breaker, MyAnimeList’te 8.40 puan alarak oldukça sağlam bir hikaye ve kurguya sahip olduğunu kanıtlıyor.

The Boxer (8.42)

image 56

Anime ve manga hayranları muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en ikonik spor animelerinden biri olan Hajime no Ippo’yu duymuşlardır. The Boxer, Yu adlı zorbalığa uğramış bir gencin hikayesini anlatırken benzer bir arka plan kullanıyor. Yu, daha sonra dövüş stratejisine dahil ettiği, gelen saldırılardan kolaylıkla kaçabilme gibi ender bir yeteneğe sahip.

Bununla birlikte, ilgisiz kahramanı eğitmekte ısrar eden şampiyon bir boks antrenörü olan K olmasaydı Yu kaybolmuş ve yalnız olacaktı. Boxer, hayatta kalma sanatını güzel bir hikaye anlatımıyla buluşturen ilgi çekici bir manwha.

Who Made Me A Princess (8.44)

image 57

Günümüzde Japonya’da yaşayan genç bir kadın uyandığında kendisini bir Japon peri masalından bir karakter olan Athanasia de Alger Obelia olarak yeniden doğmuş olarak bulur. Athanasia’nın hikayesinin nasıl bittiğini bildiğinden, tüm trajedileden kaçınmak için elinden geleni yapar

Sorun şu ki, hikaye başladığında yeni Athanasia sadece beş yaşındadır. Sonuç olarak, biraz başarılı bir taktik olan sevgi ve şefkat kullanarak zalim babasını kazanmaya karar verir. Who Made Me a Princess, aile melodramından siyasi entrikalara kadar her şeyi içeriyor ve bu da onu inanılmaz derecede okuması keyifli bir seri yapıyor.

Bastard (8.50)

image 58

Bastard’ın kahramanı Seon Jin, babasından çok korkmaktadır. Dahası sevilen bir fedakar ve örnek vatandaş gibi görünse de babasının kalbinde yer alan karanlığı sadece oğlu bilmektedir. Jin’in babasının yeni transfer öğrenci olan Yoon Kyun’a ilgi duymasıyla her şey değişir.

Jin çok geçmeden Yoon’u, babasının seri katil yöntemlerinden koruması gerektiğini fark eder ve Yoon’u oldukça zor seçimler yapmaya zorlar. Yoon’un ölmesine izin vermek ve canavar babasına isyan etmek arasında bir seçim yapmaya zorlanır. Bastard, MyAnimeList’teki 8.50 puanı ile üst sıralarda yer alıyor.

Wind Breaker (8.58)

image 59

Wind Breaker, okulda başarılı olmak için hep baskı altında kalmış genç bir lise öğrencisi olan Jay Ja Hyun’un hayatını anlatıyor. Kahramanımız, Taeyang Lisesi’nin öğrenci başkanı olur ancak unvanını herhangi bir şekilde kötüye kullanmayı reddeder. Jay’in bisiklet sürme yetenekleri kısa sürede diğer profesyonel bisikletçiler ve okul arkadaşlarından biri olan Yoon Min Woo tarafından fark edilir.

Wind kısmen neşeli bir hikaye ve serideki karakterlerin kaybedecek çok şeyi yok. Fakat bu, yine de hikaye sürükleyici olmaktan alıkoyamıyor. İzleyiciler, adeta bir film izler gibi hissettirdiğinden Wind Breaker’ı baştan sona okumayı bırakamayacaklar.

The Horizon (8.68)

image 61

The Horizon, savaşta yetim kalan iki çocuğun hayatları etrafında dönen yürek burkan bir drama. Studio Ghibli’nin Ateşböceklerinin Mezarı’na benzer şekilde, bu iki karakterin geçim ve teselli için birbirlerine güvenmekten başka çaresi yok.

Beklendiği gibi, ikisinin de hayatta kalmak için gerekli şeylere erişimi yoktur ve bu durum onları her seferinde onları zor seçimler yapmaya zorlar. The Horizon, karamsar havasına rağmen, varlıkları adeta hayatta kalmakla yaşamak arasındaki farkı gösteren kahramanları arasındaki birçok tatlı ve şefkatli anı içeriyor.

Solo Leveling (8.69)

image 62

Solo Leveling, büyünün herkes tarafından yapılan bir şey geldiği bir ülkede gerçekleşir. Sıradan insanlar artık canavarlarla savaşan ve zaferleri için para kazanan süper insanlardır. Sung Jin-Woo da böyle bir Avcıdır, ancak bir dövüşçü olarak son derece zayıftır.

Bir gün Jin-Woo’dan imkansız bir eğitim programını tamamlaması veya korkunç sonuçlarla yüzleşmesi istenir. Başlangıçta tereddütlü olan genç çocuk, sonunda buna dünyanın en güçlü Avcısı olmasına yardım edecek bir fırsat olarak bakmayı seçer. Solo Leveling, şu anda bir RPG oyununa ve bir animeye uyarlanma sürecinde.

İlginizi Çekebilir:  Neden Stüdyolar ‘Boys Love’ Animeleri İçin Daha Çok Çalışmalı?
Netflixte Yayınlanan En İyi Anime Dizileri

Netflixte Yayınlanan En İyi Animeler

Horimiya

Horimiya Yeni Sezonuyla Yayında!