in ,

Naruto Anatomisi: Orochimaru’nun Vücudunun Tuhaf Geçmişi

Yıllar süren deneyler Orochimaru’nun vücudunu o kadar değiştirdi ki o artık neredeyse insan bile değil.

Anormal vücutlar Naruto için alışılmamış bir şey değil. Dizide birçok karakterin garip vücudu ve daha da garip yetenekleri buluyor. Diriltilen cesetler, canlı kuklalar, vücutlarından kemik ateşleyebilen ninjalar pek sıra dışı değil fakat geriye kalan tüm karakterlerden daha farklı bir vücuda sahip bir karakter var. Leaf’in efsanevi Sannin’lerinden biri olan Orochimaru gerçekten akıllara durgunluk veren bir anatomiye sahip.

Yıllarca kendine yaptığı deneylerden sonra Orochimaru’nun bedeni aşırı derecede değişti. Gelinen noktada Orochimaru’ya insan demek bile çok zordu. Kendine yaptığı bu deneyler ona yeni bir korkunç kılık ve beraberinde tuhaf yetenekler vermişti. Orochimaru’nun garip bedenine ve onunla yapabildiği her şeye yol açan karanlık geçmişini inceleyelim.

Orochimaru Vücudunu Neden Değiştirdi?

Orochimaru
Orochimaru – Naruto

Orochimaru daha çok küçükken ailesi öldü ve onu yetim bıraktılar. Yaşadığı bu deneyimden sonra Orochimaru insan vücudunun inanılmaz biçimde kırılgan ve hayatın da bir o kadar kısa olduğunu düşündü. Orochimaru, insan sınırlarını aşmak için ölümsüzlüğü elde etme konusunda takıntılı hale geldi. Bu takıntı, yalnız küçük bir çocuğu hedeflerine ulaşabilmek için her şeyi yapmaya hazır, sadist bir yetişkine dönüştürdü. Orochimaru, yıllar boyunca yüzlerce masumun ölümüne sebep olan etik dışı deneyler gerçekleştirdi. Bu deneylerden elde ettiği verileri kendi vücudunu değiştirmek için kullandı.

Orochimaru’nun en büyük yeteneklerinden biri olağanüstü iyileştirme faktörüdür. Neredeyse aldığı tüm yara veya hasarları çok kısa bir sürede iyileştirebilir. Vücudunun kopmuş uzuvlarını yeniden kaynaştırabilir ve hatta eğer vücudu ikiye bölünmüş olsa bile onu tekrar birleştirebilir. İyileştirme yeteneği, eski takım arkadaşı Tsunade tarafından geliştirilen şifalı jutsuya çok benzemektedir. Eğer vücuduna verilen hasar çok fazlaysa, derisini değiştirerek tamamen iyileşmiş bir vücudu yeniden canlandırır.

Ölümsüzlüğün peşinde olan Orochimaru, diğer insanların bedenlerini ele geçirmesini sağlayan bir jutsu geliştirmiştir. Bu hem onun ömrünü uzatmasına hem de vücudunun yeni yetenekleri kazanmasını sağlamıştır. Yine de bu jutsunun bir dezavantajı vardır; her 3 yılda bir, bulunduğu beden onu zayıflatmaya ve reddetmeye başladığında yeni bir bedene geçmesi gerekmektedir. Bu durum, Orochimaru’nun bir bedeni ele geçirdiği ve hayatta kalabilmek için yeni bir beden aramak zorunda kaldığı sonsuz bir döngü yaratmıştır.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 10 Satoshi Kon Anime Filmi & Serisi, Sıralı

Orochimaru’nun Gerçek Formu

Orochimaru
Orochimaru – Naruto

Orochimaru, yeni bedenlerini her zaman yılan estetiğine ve temasına uyacak şekilde değiştirir. Vücudunun şeklini istediği şekilde değiştirebilir ve daha fazla manevra kabiliyeti için onu abes uzunluklara uzatabilir. Kurbanlarını uzak mesafeden hızlıca ısırmak için sık sık boynunu uzatır. Bu yetenek, klonu olan Mitsuki’ye de geçmiştir. Ayrıca Orochimaru, yeni vücudunun görünümünü orijinal formuna benzeyecek şekilde değiştirebilir.

Orochimaru’nun şimdiki görünüşü artık onun geçmişteki gerçek görünüşü değildir. Sayısızca deney ve vücut değişikliğinden sonra, korkunç bir şeye dönüşmüştür. Aslında Orochimaru’nun gerçek görünüşü, gövdesi yüzlerce küçük beyaz yılandan oluşan dev bir beyaz yılan şeklindedir. Yeni bir kurbanın vücudunu ele geçirmeye çalıştığında bu formuna dönüşür ve neredeyse tüm kurbanlarının tüketilmeden önce gördüğü son şey bu görünüştür.

Orochimaru’nun gerçek formu inanılmaz derecede güçlüdür. Hâlâ onu öldürmeyi neredeyse imkânsız kılan etkileyici iyileştirme yeteneklerini korumaya devam eder. Normal güçlerine ek olarak, Orochimaru’nun kanı bu formda zehirli hale gelir. Kan havaya maruz kaldığında hızla buharlaşır ve bunu soluyan herkesi felç eder. Orochimaru’nun gerçek formu, onu mükemmel bir avcıya dönüştürmektedir.

Orochimaru’nun Son Hali

Orochimaru
Orochimaru – Naruto

Dördüncü Shinobi Savaşı’nın sona ermesine doğru Sasuke, Kabuto’nun hücrelerini kullanarak Orochimaru’yu diriltti. Kabuto’nun, güçlü ninjaların çeşitli yetenekleriyle büyük ölçüde vücudunu değiştirdiği için Orochimaru diriltilmesiyle birlikte bu yeni güçleri de kazandı. Bununla birlikte, daha büyük çakra rezervlerine sahip oldu ve iyileştirme yetenekleri daha da gelişmiş bir hale geldi. Ne kadar güçlenmiş olsa da bu, Orochimaru’nun değişimlerinin sonu değildi.

Diriltildikten kısa bir süre sonra Orochimaru, bir Beyaz Zetsu klonunun bedenini ele geçirdi. Bu klonun gövdesi, daha önce bedenini aldığı herkesten çok daha güçlüydü. Klon, son derece güçlü bir ninja olan Birinci Hokage’nin hücrelerine sahipti. Bu klon bedenle birlikte Orochimaru’nun iyileştirme yetenekleri artık kusursuzdu. Kayıp uzuvlarını çok az bir çabayla anında yeniden üretebilirdi.

Bu son hali, Orochimaru’nun ölümsüzlük hayallerini gerçekleştirmişti. Klonun bedeni asla eskimeyecek ya da yıpranmayacak yani Orochimaru’nun bir daha asla yeni bir bedene geçmesine gerek kalmayacaktı. Artık hayatta kalmak için beslenmeye de ihtiyacı yoktu. Yıllarca süren araştırmalar, deneyler ve cinayetlerden sonra, Orochimaru nihayet mükemmel vücuduna kavuşmuştu.

İlginizi Çekebilir:  Solo Leveling: Arise Oyunun Çıkış Tarihi Açıklandı!


The Ice Guy and His Cool Female Colleague

The Ice Guy and His Cool Female Colleague Fragmanı, Yayın Tarihi, Konusu ve Son Haberleri

En İyi Futbol Animesi

Sırasıyla En İyi 12 Futbol Animesi ve Mangası