in ,

Naruto Vs. Luffy: Kim Kazanır?

Naruto vs. Luffy

One Piece ve Naruto iki ikonik Shonen Jump serisi, iki serinin de hayranları arasındaki en komik tartışmalardan biri: Luffy ve Naruto arasındaki bir dövüşte kim avantajlı olurdu? İşte karşınızda Naruto vs. Luffy, kim kazanırdı? Ve neden?

Anime tarihinin en tanınmış iki kahramanı olan Naruto Uzumaki ve Monkey D. Luffy, kendi dünyalarının liderleri ve kahramanları olarak kendilerine bir yol çizmiş olan iki özel karakter. Naruto’nun yolculuğu onu başarısız bir yetimden Konoha’nın Hokage’sine dönüştürürken, Luffy’nin Korsan Kral olma hayali, onu geveze bir çocuktan One Piece dünyasının kudretli Deniz İmparatorlarından birine dönüştürdü.

Naruto ve One Piece‘in popülerliği nedeniyle, birçok hayran her iki serinin ana karakterleri arasındaki bir dövüşte kimin kazanacağını merak edebiliyor. Naruto ve Luffy birçok yönden benzer olsalar da ikisi de hem güçlü hem de zayıf yanları olan güçlere sahip.

Luffy Naruto’yu Neden Yener?

Luffy Çocukluk Döneminde Daha İyi Bir Eğitim Aldı

Luffy

Naruto, Dokuz Kuyruklu Tilki İblis Kurama sayesinde doğmuş ve güçlerini kazanmış olsa da 12 yaşına kadar etkili bir şekilde eğitim almaya başlamamıştı. Öte yandan Luffy, yaklaşık 7 yaşındayken Gomu Gomu no Mi’yi yedikten kısa bir süre sonra eğitime başladı. Luffy’nin korsan olmasını istemeyen büyükbabası Garp, onu haydutlarla yaşamaya göndermiştir.

Garp’ın bu kararı Luffy’yi, iyi ya da kötü, onu güçlendiren birçok kötü duruma sürükledi. Bu erken olgunlaşma sürecinin en önemli örneği, Luffy’nin Porchemy tarafından yakalandığı ve bilgi almak için işkence gördüğü zamandı. İşkence işe yaramamış olsa da, Luffy bir karakter olarak güçlendi ve bu da dayanıklılığına yardımcı oldu.

Luffy Tüm Rakiplerinden Daha Çok Yiyor

Luffy

Luffy ve Naruto arasındaki diğer bir karşılaştırma yazısı, çok fazla yemek yediklerini kabul etmeden tamamlanmış sayılmaz. Naruto rameni, özellikle de Ichiraku’yu çok sevmesiyle bilinir ve kendisinden daha fazla yemek için gelen herkese meydan okuyacaktır. Öte yandan Luffy, Gomu Gomu no Mi’nin güçleriyle geliştirilmiş elastik bir mideye sahiptir.

Luffy

Luffy kendini her boyuta taşıyabildiğinden, Naruto’yu bir yemek yeme savaşında yenmekte hiçbir sorun yaşamazdı. Kayıtlara geçmeli, Naruto köydeki en iyi yiyici bile değildir – bu onur karısı Hinata’ya aittir.

Luffy’nin Dövüşmek İçin Ellerine İhtiyacı Yok

Luffy

Elleri olmadan, Naruto’daki bir ninja Taijutsu’dan başka bir şey yapmakta zorlanır. Naruto’nun ana ninjutsuları olan Gölge Klonları ve Rasengan’ı yapmak için tek başına ellerine ihtiyacı vardır. Eğer Luffy Naruto’nun ellerini alırsa, kazanma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Luffy’nin dövüşmek için ellerine ihtiyacı yok. Alabasta Destanı’nda Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanının elleri balmumuyla bağlıydı, ancak güçlerinin çoğu, jutsu gibi özel hareketler yapmasını gerektirmediğinden, iyi dövüşebildi.

Luffy’nin Savunma Yetenekleri Kimseninkine Benzemiyor

Luffy

Naruto’nun muazzam bir saldırı gücü vardı, ancak en iyi savunması darbeleri almak ve sonra çakrasını kullanarak onları iyileştirmektir. Defansif olarak sunabileceği pek bir şey yoktur. Öte yandan, Monkey D. Luffy’nin emrinde pek çok savunma aracı vardır. Gum-Gum meyvesi sayesinde vücudu kauçuklaştığı için, sopayla vurulduğu sürece güçlü darbelere dayanabilir.

Buna ek olarak, Luffy’nin Silahlanma Haki’si neredeyse tüm saldırılara karşı koymasını sağlarken, Gözlem Haki’si de ona neredeyse tüm gelen tehditleri tahmin etme yeteneği verir. Naruto’nun ana uzmanlık alanları Rasengan ve Kurama Yumrukları olduğundan, saldırıları Hasır Şapka’nın ekmeğine yağ sürer.

Luffy’nin Dövüş Hızı Rakipsiz

Luffy

Naruto son derece hızlı – en güçlü Sharingan’ın bile takip edebileceğinden daha hızlı hareket edebilir – ancak bu onu anime evrenindeki en hızlı kişi yapmaz. Aslında, Monkey D. Luffy, hareketlerini takip etmek için One Piece‘teki en nadir yeteneklerden biri olan Gözlem Hakisi’nin kullanılmasını gerektiren bu hız seviyesini açıkça aşmış gibi görünüyor. Dördüncü Vites Yılan Adam formunu aldığında, Luffy’nin hız seviyesi neredeyse rakipsiz bir hal alıyor. Beşinci Vites formu ile Naruto ve Luffy arasındaki fark daha da büyür.

Naruto Luffy’yi Neden Yener?

Naruto Talk No Jutsu Kullanıyor

Naruto

Monkey D. Luffy’nin karizmatik bir karakter olduğu inkar edilemez. Nereye giderse gitsin, arkadaş edinebilen bir karakter, hatta bazıları ondan nefret eden bir grup mahkûmdan bir ekip bile oluşturdu. Öte yandan Naruto, bütün bir kıtanın görüşlerini kendi lehine değiştirmiştir.

Başlangıçta, Naruto’nun aptallığı ve karanlık sırrı Konoha köyünün ona tepeden bakmasına neden olmuştu ancak sert muamelelerine rağmen, hızla kurtarıcı rolüne büründü. Pain’e karşı savaş sırasında köy, Naruto’yu desteklemeye başladı ve Dördüncü Büyük Ninja Savaşı’ndan sonra tüm ulusların saygısını kazandı. Pain, Nagato’nun ölümünden önce, kötü adam olma fikrini bile değiştirdi ve Naruto’ya saygısının bir işareti olarak saldırılarıyla öldürülenleri canlandırdı.

Naruto Bir Tanrıyı Yere Sermişti

Naruto

Luffy bir Deniz İmparatorunu yenmiş olabilir, ancak Naruto birkaç kez tanrı benzeri Otsutsuki klanı ile karşı karşıya gelmişti. Luffy normal insanlara/yaratıklara karşı savaşta harika olsa da, asla Kaguya ve kardeşleri kadar güçlü biriyle karşılaşmamıştır.

Naruto

Naruto’nun Pain, Sasuke ve Kaguya ile olan savaşlarının hepsi Naruto’nun galip gelmesiyle sonuçlandı. Boruto’nun ana konusu Otsutsuki Klanı’nın Ateş Diyarı sakinleri ile devam eden savaşın etrafında dönmektedir, bu nedenle Naruto şüphesiz tanrısal gücünü daha birçok kez gösterme fırsatına sahip olacaktır.

Naruto Muazzam Bir Ateş Gücüne Sahip

Naruto

Temel formunda Naruto son derece güçlü bir karakter. Ancak, Bilgeliğin Altı Yolu Modu ve Kurama Modunu birleştirdiğinde, Luffy’nin karşılaşabileceği her şeyden daha güçlü bir hal alır. Luffy ne yaparsa yapsın bu modda Naruto’ya karşı koyacak kadar güçlü olamaz.

İçinden çok fazla çakra akan Naruto, bileğinin bir hareketiyle büyük bir yıkıma neden olabilir. Sasuke ile yaptığı son savaşta, tek bir saldırıyla etraflarındaki alanı kilometrelerce yok etmiştir. Luffy ortalığı kasıp kavurabilir ancak ham ateş gücü Naruto’nun en büyük becerileriyle karşılaştırıldığında hala sönük kalmaktadır.

Naruto Uzaktan Çok İyi Dövüşüyor

Naruto

Luffy gerçek bedeniyle dövüştüğü için, yakın mesafeden dövüşme yeteneğinden yoksundur. Öte yandan, Naruto uzaktan kullanılabilecek çeşitli teknikler ve silahlar kullanabilir. İmza yeteneği Rüzgâr Salınımı’dır: Rasenshuriken, kesici rüzgar çakrasından yapılmış bir silahtır.

Fırlatılabildiği için, Naruto Luffy’nin menziline girmek zorunda kalmadan onu kullanabilir. Buna ek olarak, Naruto savaşta sadece kendisinin değil Gölge Klonlarının da olmasına alışmıştır. Birçok klonu Luffy ile kafa kafaya dövüşürken gerçek Naruto geride durabilir ve mükemmel bir menzil kombinasyonu yaratabilir.

Naruto Suda Kendini Kolayca Savunabilir

Naruto

Şeytan Meyvesi yemiş biri olarak Monkey D. Luffy’nin, özellikle de bir korsan olduğu düşünüldüğünde, özel bir zayıflığı vardır. Suda hayatta kalamaz. Bu, Naruto’yu onun için zayıf bir rakip yapar çünkü Shinobi’lere çakralarında ustalaşarak su üzerinde yürümeleri öğretilir.

Naruto‘nun tek yapması gereken Luffy’yi bir su kütlesinin yanına götürmek ve onu suya atmaktır. Naruto ayrıca yeni teknikler öğrenme konusunda da oldukça ustadır ve özellikle su üzerine odaklanan birkaç tekniği vardır. Biraz çalışma ve Kurama’nın gücünü arkasına alarak, Naruto bu avantajını Luffy’yi alt etmek için kolayca kullanabilir.

Naruto Vs. Luffy: Kazanan Naruto

Naruto

Sonunda Naruto’nun kazanmasının birçok nedeni var. Her şeyden önce, Luffy eğitime Naruto’dan daha erken başlamış olabilir ancak Naruto eğitime başladıktan sonra ona rehberlik edecek çok daha iyi öğretmenlere ve akıl hocalarına sahipti. Yetenekleri karşılaştırıldığında, Luffy’nin güçlerinin çoğu klasik çizgi film güçleri olarak kabul edilir, yani çirkin oldukları kadar aptalcadırlar. Her iki karakter de zaman zaman biraz aptal olma eğilimindeyken, Naruto’nun yetenekleri inanılmaz derecede odaklanma gerektiren, ciddi yeteneklerdir ve güçlü olmasına rağmen, Luffy’ninki fazla düşünme gerektirmez.

Naruto’nun kendisiyle birlikte savaşacak gölge klonlar yaratabilmesi ve ana bedeninin ultra esnek Luffy’den oldukça uzak durabilmesi, ona geleceğin korsanlar kralına karşı üstesinden gelinmesi zor bir avantaj sağlar. Dahası, Naruto hala Kurama’ya ve onu destekleyecek devasa çakrasına sahip olduğu için, karşısına çıkan hemen hemen her düşman için durdurulamaz bir güce sahip bir karakterdir. Baryon Modunda, Naruto, Gölge Klonları, Luffy’nin dikkatini dağıtırken kendisini avantajlı bir konuma getirecek kadar hızlı olacaktır.

İçerik Yazarı Benio-san

Fantastik kitap aşığı, çevirmen, yazar✨

Bir cevap yazın

Anime Karakterleri

Sağlam Kişiliği Olan, Yanınızda ise Sırtınızın Yere Gelmeyeceği Karakterler

The Boy and the Heron

The Boy and the Heron: Miyazaki’nin Son Büyük Eseri