in ,

Naruto’daki Susanoo Kullanıcıları Sıralaması

Naruto

Naruto evreninde, Susanoo kullanıcıları en güçlü shinobiler arasındadır.

En güçlü yeteneklerden olan The Susanoo, Uchiha klanına mensup ve iki gözünde de Mangekyo Sharingan açılmış kişilerde ortaya çıkar. En güçlü savunma olarak da bilinen Susanoo, kullanıcıların çakrasından oluşan ve onlar adına hareket edebilen devasa, insana benzeyen bir yaratıktır.

Susanoo, ilk kez Itachi Uchiha tarafından Sasuke’ye karşı son koz olarak kullanmasıyla göründü. Zamanla, diğerleri de Susanoo’yu kullanma gücü gösterdi. Mangekyo Sharingan’a sahip olan her Uchiha’da açılmasına rağmen, kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterir. Naruto’da bilinen 7 Susanoo kullanıcısı vardır.

Shisui Uchiha

Naruto

Ünlü Uchiha dâhilerinden biri olan Shisui, olağanüstü yetenek ve becerilere sahip bir Konan jonindi. 3. Büyük Ninja Savaşı sırasında çok yakını olduğu birinin ölümüne tanık oldu. Bu da Mangekyo Sharingan’ı elde etmesine yol açtı. İki gözünde de açıldığı için Susanoo’yu kullanma yeteneğine sahip oldu.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution’da Shisui’nin geçmişinde Susanoo’yu kullanabildiğini görüyoruz. Bu yeteneğin onun versiyonu tamamlanmamış olsa da, büyük ihtimalle Danzo tarafından bir gözü çalındığı için, bir shinobi taburunu ele geçirecek kadar güçlüdür.

Itachi Uchiha

Naruto

Klan katili olarak da bilinen Itachi Uchiha, Fuyoku Uchiha’nın büyük oğlu, Uchiha ayaklanmasını bastırmak için tek gecede tüm klanını katletti. Mangekyo Sharingan’ı ile ünlü olan Itachi, Shisui Uchiha’nın canını aldığında bu yetenek uyandı. Bu yüzden Itachi bu güçlü gözlere erişti. Ayrıca bu ona Amaterasu’nun siyah alevlerini ve çok güçlü Tsukugemi genjutsu’yu kullanma yeteneği verdi.

Itachi’nin gözlerinin üçüncü gücü Susanoo’ydu. İlk olarak Sasuke ile savaşında görünen Itachi’nin Susanoo’su özeldi. Full-Body Susanoo olmasa da onu neredeyse yenilmez kılan iki tane ruhani silaha sahipti. Full-Body Susanoo’ya kıyasla ne kadar güçlü olduğu bilinmiyor ancak muhtemelen biraz daha zayıf olurdu.

Madara Uchiha

Naruto

Tüm zamanların en güçlü Uchiha’larından biri olan Madara, Full-Body Susanoo’yu açığa çıkaran ilk kişidir. Çocukken, normalden daha erken bir şekilde Sharingan’ı açıldı ve ilerlemesi burada da durmadı. Mangekyo Sharingan’ı elde etmek için yakın arkadaşını öldürdü ve kardeşinin ölümünden sonra Mangekyo Sharingan’ını ebedi kılmak için gözlerini nakletti.

Bu tanrısal gücü kullanan Madara, o dönemin en güçlü shinobisi olan Hashirama Senju ile boy ölçüşecek kadar güçlüydü. Aslında, EMS güçleriyle birlikte, Madara Hashirama ile en az 3 gün boyunca eşit seviyede savaştı. Ayrıca dağların bile yanında cüce kaldığı Full-Body Susanoo’yu ortaya çıkardı. Çoğu zaman kaybetse de Madara’nın bu yeteneği kullanması olağanüstüydü. Hatta bu yeteneğini kuyruklu bir canavar üstünde bile kullandı.

Indra Otsutsuki

Naruto

Hagoromo Otsutsuki’nin oğlu olan Indra, çocukluğundan beri savaş dehası olduğu kabul edilmektedir. Savaş becerisi o kadar büyüktü ki kimse ona karşı dayanamazdı. Babasının güçlü çakrasını devralması sonucunda, Indra Sharingan’dan Kekkei Genkai’ye sahip oldu. Bu da zamanla Mangekyo Sharingan’a evrildi. Efsanevi Kekkei Genkai’nin sunduğu güç sayesinde, Susanoo’yu kullanabiliyordu.

Beklenildiği gibi, ölümsüz Mangekyo Sharingan’a sahip olmadan Full-Body Susanoo’yu kullandı. Indra’nın Susanoo’su savaşta Ashura Otsutsuki ile boy ölçüşecek kadar güçlüydü. Indra’nın olağanüstü bir Susanoo kullanıcısı olduğuna şüphe yok.

Kakashi Hatake

Naruto

Uchiha olmamasına rağmen animenin başından beri Sharingan’a sahiptir. 3.Büyük Ninja Savaşı sırasında, Obito ölürken bir gözünü Kakashi’ye hediye etti bu da efsanevi ‘Sharingan Kakashi’ye yol açtı. Naruto:Shippude’nin erken dönemlerinde, Kakashi’nin Mangekyo Sharingan’ı gayet iyi kullandığını görüyoruz ve zamanla bu yeteneğinin kontrolünü geliştirdi.

Dördüncü Büyük Ninja Savaşı’nın sonuna doğru, Kakashi’ye Obito’nun Mangekyo Sharingan’ının her ikisi ve kalan Six Paths çakrası verildi. İki gücün birleştiren Kakashi, Kaguya Otsutsuki ile bile savaşabilecek Full-Body Susanoo’yu uyandırdı. Güçlendirme geçici olmasına rağmen Kakashi’nin yetenekleri belirli bir zaman içinde herhangi bir shinobinin ötesinde güçlenmiştir ve onu bu süreçte yenilmez yapmıştır.

Sasuke Uchiha

Naruto

Sasuke sıradan bir çocukken şimdi Hagoromo Otsutsuki’nin güçlerinin yarısını kullanan bir adama dönüştü. Dördüncü Büyük Ninja Savaşı sırasında, Sasuke Itachi’nin gözlerini devraldıktan sonra Ölümsüz Mangekyo Sharingan’a erişti. Ölümsüz Mangekyo Sharingan’ı sayesinde, Sasuke, Indra gibi Six Paths çakrası tarafından güçlendirilen Full-Body Susanoo’yu uyandırdı.

Güçlerini bir adım daha yükseğe taşımak için Sasuke, Kuyruklu Canavarların çakralarını boşalttı, Susanoo’sunu daha da güçlendirmek için kullandı ve ‘Indra Susanoo’yu uyandıran ilk ve tek kişi oldu. Bu güç, daha fazla fiziksel güce ve çok yüksek çakra stoğuna sahip olan Naruto’nun Kyuubi modundan üstün olması için yeterliydi.

Hagoromo Otsutsuki

Naruto

Muhtemelen Naruto’daki en güçlü karakter olan Hagoromo Otsutsuki de Susanoo kullanıcısıydı, en azından animede. Sharingan’ı Mangekyo Sharingan’ına evrilmesi yüzünden Hagoromo, Susanoo’nun güçlerine erişim kazandı. Six Paths çakrası sayesinde Full-Body Susanoo’yu hemen ortaya çıkardı ve bu yeteneğin versiyonu dikkat çekici derecede büyük, On Kuyruk’un boyutuna yakın.

Yetenekleri, On Kuyruklu olmak için Tanrı Ağacı ile birleştirilmiş Kaguya Otsutsuki’yi geride bırakacak kadar büyüktü. Hagoromo kısa bir süre sonra Rinnegen’i uyandırmaya devam etti ve daha fazla güç kazandı, sonuç olarak bir Tanrı statüsüne yükseldi.

İlginizi Çekebilir:  No Game No Life: İkinci Bir Sezon Olacak Mı?
Demon Slayer

Demon Slayer: İblisler Evrimleşebiliyor – Ve Muzan Bunu Biliyor!

Kısa Anime

Tek Nefeste Bitebilecek Şahane 10 Kısa Anime Önerisi