in

Netflix Anime Önerileri

Netflix Anime Önerileri başlığımız ile tekrar sizlerle birlikteyiz. Netflix Anime Önerileri derken kastettiğimiz tabii ki Türkiye’de yayınlanıp, içerisinde Türkçe alt yazıları olan serilerdir. Ülkemizde maalesef ki Netflix Anime Önerileri başlıklı bir liste yapmak oldukça zor. Malum, diğer ülkelerdeki kadar yoğun bir anime tüketimi ülkemizde maalesef yok. Biz de elimizden geleni yaparak olabildiğince özgün bir anlatımla Netflix Anime Önerileri başlığını sizler için derledik.

Netflix Anime Önerileri

A Whisker Away

Netflix Anime Önerileri
A Whisker Away (Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu)

Ebedî gizem anlamına gelen “Muge” lakabıyla Miyo Sasaki, parlak bir kişilik, hem evde hem de okulda enerjik birisidir. Sınıf arkadaşı olan Kento Hinode’ye karşı da boş değildir. Miyo defalarca Kento’nun dikkatini çekmeye çalışır fakat Kento onu fark etmez bile. Sonraları ona yaklaşmanın tek yolunun Kento’yu bir kediye dönüştürmesi olduğunu anlar, fakat bir noktadan sonra kedi ile arasındaki bağ oldukça garip bir hal almaya başlar.

Bölüm Sayısı: 1
Anime Türü: Okul, Komedi, Dram, Romantizm, Doğaüstü Güçler

Kakegurui

Netflix Anime Önerileri
Kakegurui: Compulsive Gambler

Kakegurui, bir öğrenci değişim programı üyesi olan öğrenci Yumeko Jabami’nin bir lisedeki tuhaf kumarbaz ve hiyerarşik rolünü konu alıyor. Japonya’nın en varlıklı aileleri olarak öğrenciler, tüm sorunlarını hiyerarşik düzen içerisinde kumar oynayarak çözüyorlar.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Oyun, Okul, Shounen, Psikolojik, Gizem, Dram

My Hero Academia

Netflix Anime Önerileri
Boku no Hero Academia

Neredeyse herkesin özgünlük adı verilen bir güce sahip olduğu ve bundan dolayı artan suç oranlarını en aza indirmeye çalışan Kahramanların herkes tarafından sevildiği bir dünyada ana tutkunuz kahraman olmak olsaydı fakat özgünlüğe sahip olmasaydınız yine de çabalar mıydınız? Çünkü Midoriya Izuku karşılaştığı onca zorluğa rağmen ter döküp, çabalandığı zaman neler yapılabileceğini gösterdi.

Bölüm Sayısı: 13
Anime Türü: Aksiyon, Okul, Shounen, Süper Güçler, Komedi

Spirited Away

Netflix Anime Önerileri
Sen to Chihiro no Kamikakushi

Chihiro, babasının iş değişikliğinden dolayı başka bir şehre taşınmak zorunda olan 10 yaşında üzgün ve hırçın bir kız çocuğudur. Chihiro ve ailesi, yapacakları yolculukta esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalacaklardır. Chihiro, bir cadının hüküm sürdüğü ve karşı çıkanların hayvana dönüştüğü bir evrene gelir.

Bölüm Sayısı: 1
Anime Türü: Macera, Doğaüstü Güçler, Dram

Akame ga Kill!

Netflix Anime Önerileri
Akame ga Kill!

Tatsumi, köy hayatı yaşayan genç ve güçlü bir savaşçıdır. Tatsumi ve 2 arkadaşı geçim zorluğu yaşayan köyleri için para kazanma ümidiyle imparatorluk başkentine doğru yol alırlar. Lakin, büyük hevesle geldikleri başkent tahminlerindeki gibi çıkmayacaktır.

Bölüm Sayısı: 24
Anime Türü: Fantastik, Aksiyon, Macera

One Punch Man

Netflix Anime Önerileri
One Punch Man

Yendiği onlarca canavardan sonra gönüllü olarak yaptığı kahramanlığın gün geçtikçe rutinleştiği ve monotonlaştığını, onu zorlamayıp, heyecanlandırmadığını fark eden Saitama, karşısına çıkan tüm zorlu rakipleri tek yumrukta amel defterini kapatır.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Aksiyon, Parodi, Bilim Kurgu, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Seinen, Komedi

The Seven Deadly Sins

Netflix Anime Önerileri
Nanatsu no Taizai

Liones Krallığının eski baş kutsal şövalyesi ölü olarak bulunduktan sonra Yedi Ölümcül Günah olarak adlandırılan ekip okları üzerine çeker. Tüm krallıkta aranmaya başlayan ekip, birkaç yıl sonra suçsuzluğunu kanıtlamak ve bağlı olduğu krallığı kurtarmak için tekrar bir araya gelmeye çalışır.

Bölüm Sayısı: 24
Anime Türü: Fantastik, Aksiyon, Shounen, Doğaüstü Güçler, Macera, Ecchi

Sword Art Online

Netflix Anime Önerileri
Sword Art Online

Girdiğiniz oyunda ölmek, gerçek hayatınızı da etkileseydi ne yapardınız?
MMO oyunlara Kirito ismiyle kayıt olan kahramanımız işte bu sorunun merkezinde kapana kısılıyor. Fethedilmeyi bekleyen 100 katlı bir dünya. Oyundan çıkması engelleniyor ve eğer oyunda ölürse, gerçekte de hayatını kaybediyor. Fakat bu şartlar altında Kirito’yu zorlayan ne fethedilmeyi bekleyen 100 katlı dünya, ne de bu dünyada bulunan yaratıklar olacaktır. Kirito için en zorlu süreç, uğraşması gereken insanlar ve yapması gereken seçimler olacaktır.

Bölüm Sayısı: 25
Anime Türü: Fantastik, Oyun, Aksiyon, Romantizm, Macera

Saiki Kusuo no Psi Nan

Netflix Anime Önerileri
Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV)

Saiki Kusuo, telepati, telekinezi ve envai türden süper güçlere sahiptir. Bu güç harika gözükse de, Saiki Kusuo’nun tecrübelerine göre bu güçler öyle tahmin edildiği kadar abartılacak türden değildir. Karakterimiz bu güçlere sahip olsa da normal bir hayat sürmeye çalışır.

Bölüm Sayısı: 24
Anime Türü: Okul, Shounen, Doğaüstü Güçler, Komedi

Death Note

Netflix Anime Önerileri
Death Note

Ölüm Meleği dünyasında yaşadığı rutin hayatından sıkılmış olan Ryuk, fazladan sahip olduğu, ismi yazılıp görüntüsü kafada canlandırılan kişinin canını almaya yarayan bir defteri insan dünyasına bırakır. Hayatı boyunca isteyip de başaramadığı bir şey olmayan Yagami Light isimli bir lise öğrencisi, bırakılan bu defteri kullanarak, bu sefer de, dünyada olmadığını düşündüğü kendi adalet kavramını yaratmaya çalışır.

Bölüm Sayısı: 37
Anime Türü: Shounen, Doğaüstü Güçler, Polisiye, Psikolojik, Gerilim, Gizem

Seraph of the End

Netflix Anime Önerileri
Owari no Seraph

Tanımlanamayan ve sadece yetişkinleri etkileyen bir virüsten dolayı dünyadaki bütün yetişkinler ölür. Yetişkinler öldükten sonra geriye kalan çocuklar da Vampirler tarafından tutsak edilir. Buradan kaçmaya çalışan Yuuichirou Hyakuya ve arkadaşları Vampirler tarafından baskına uğrar.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Aksiyon, Shounen, Vampir, Doğaüstü Güçler, Dram

Castlevania

Netflix Anime Önerileri
Castlevania

1455 yılında, Lisa bir gün Dracula Tepes’in kalesine doktor olma isteğiyle gider… 1475 yılında ise Lisa Tepes, cadı olmakla suçlanıp ateşe verilmiştir…

Bölüm Sayısı: 4
Anime Türü: Aksiyon, Fantastik, Macera

Angel Beats!

Netflix Anime Önerileri
Angel Beats!

Ölümden sonraki yaşamı anlatan Angel Beats!, hayatlarını zor şartlar altında sürdürmek zorundalar, yaşamlarını yitirdikten sonra kaderlerinden dolayı Tanrı’ya isyan ederler. Yuri Nakamura isimli karakterimiz tarafından yönetilen isyancıların hepsi Shinda Sekai Sensen’e aittir. Ve Tanrı’nın meleklerine karşı savaşı anlatır.

Bölüm Sayısı: 13
Anime Türü: Aksiyon, Okul, Doğaüstü Güçler, Komedi, Dram

Nausicaä of the Valley of the Wind

Netflix Anime Önerileri
Kaze no Tani no Nausicaä

Gezegendeki doğal kaynakların yok edilmesiyle karşı karşıya kalan prenses Nausicaa, acımasız kraliçenin her şeyi yok eden ordusuna karşı halkını toplar. Gezegendeki son savaşın ve sanayinin çöküşünden bin yıl geçmiştir. Gezegeni çöller, böcekler, zehirli bitkiler sarmakta ve bazı mantar türlerinin yaydığı zehirli gazlar atmosfere yayılarak gittikçe azalan insan ırkını tehdit etmektedir.

Bölüm Sayısı: 1
Anime Türü: Fantastik, Macera

Violet Evergarden

Netflix Anime Önerileri
Violet Evergarden

Hatıra kuklaları, insanların söylediklerini ve hissettiklerini kayıt altına alan mekanik kuklalardır. Doktor Orland’ın eşi için yarattığı bu kuklaların çalışma şeması öğrenildiğinde şirketler tarafından satışa sunulur. Vakit geçtikçe çeşitli gruplar hatıra kuklalarını savaşlarda kullanılabilecek özellikler yükler. Bu kuklalardan birisi olan Violet Evergarden, en popüler hatıra kuklalardan biri haline gelecek.

Bölüm Sayısı: 13
Anime Türü: Fantastik, Yaşamdan Kesitler, Dram

İlginizi çekebilecek diğer Anime Önerileri:
İzlenmesi Gereken Kült Anime Önerileri
İsekai Anime Önerileri
En Çok Beğenilen 10 Kadın Anime Karakteri (MyAnimeList)
Anime Nedir? Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

Netflix Anime Önerileri Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız, bu Netflix Anime Önerileri listemizin ilk serisi olmakla beraber devam edeceğini söyleyebilirim. Siz de Netflix Anime Önerileri listesine eklemek istediği Netflix Anime Önerileri var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

The Morose Mononokean

The Morose Mononokean Mangası 8 Nisanda Bitiyor!

Osamu Dazai

Bungou Stray Dogs: Osamu Dazai Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey