in ,

Netflix Anime Önerileri

Netflix Anime Önerileri

Netflix Anime Önerileri başlığımız ile tekrar sizlerle birlikteyiz. Netflix Anime Önerileri derken kastettiğimiz tabii ki Türkiye’de yayınlanıp, içerisinde Türkçe alt yazıları olan serilerdir. Ülkemizde maalesef ki Netflix Anime Önerileri başlıklı bir liste yapmak oldukça zor. Malum, diğer ülkelerdeki kadar yoğun bir anime tüketimi ülkemizde maalesef yok. Biz de elimizden geleni yaparak olabildiğince özgün bir anlatımla Netflix Anime Önerileri başlığını sizler için derledik.

Kotaro Lives Alone

Netflix Anime Önerileri

Kotaro Lives Alone, kendi başına yaşayan 4 yaşındaki bir kahramanı konu alıyor. Bu kendi kendine yeten fırlama, başkasına güvenmeyi reddediyor, ancak tüm komşularına karşı inanılmaz derecede kibar ve arkadaş canlısı. Manga sanatçısı olan komşusu Shin Karino, yalnız olmanın nasıl bir şey olduğunu anlar ve Kotaro ile çabucak arkadaş olur.

Kotaro Lives Alone‘da bulunan aile dinamikleri, aidiyet ve diğer insanlarla empati kurma temalarına sahip tatlı bir yaşamdan kesitler animesidir. Kotaro, hayranlarının yardım edemediği ama kök saldığı sevimli bir kahramandır. Spy x Family hayranları için mükemmel animedir.

Bölüm Sayısı: 10
Anime Türü: Komedi, Dram

Küçük Cadı Akademisi

Netflix Anime Önerileri

Küçük Cadı Akademisi’nin sıcak atmosferi ve iç ısıtan çizimleri kesinlikle izleyicilerden nostalji uyandıracak. Duygusal güdümlü bir anlatıma ve seyircinin ne yapacağını bilemeyeceğinden daha sevimli karakterlere sahip Little Witch Academia, büyülü kız temalı anime hayranları için mükemmel büyüleyici bir anime.

Küçük Cadı Akademisi’nin, Luna Nova Akademisi’ne kayıt yaptıran Akko’yu konu alır. Her zaman Shiny Chariot gibi cadı olmayı hayal ederdi. Shiny Chariot, Akko’nun çocukken katıldığı bir festivalde sihir gösterisine ev sahipliği yaptı ve o zamandan beri bu hayal kafasına kanca gibi takıldı.

Bölüm Sayısı: 25
Anime Türü: Macera, Komedi, Fantastik, Okul

Hunter x Hunter

Netflix Anime Önerileri

Hunter X Hunter, uzun zamandır anime izleyicilerin en sevdiği battle shounen animesidir. Birçok anime severin kalbinde yer tutmuştur. Hunter X Hunter animesi, Balina Adası’ndan ayrılan Gon Freecs’i konu alır. Arazi olmuş babasının izlerini takip etmek ve bir Avcı olmak isteyen Gon elbette ilk adımı zorlu Avcı Sınavını geçmek.

Gon büyüdüğü yerden ayrıldıktan sonra Kurapika ve Leorio ile tanışır. Sınav sırasında en yakın arkadaşı olacak Killua ile tanışır. Bu dörtlü sınavdan sonra ayrılmaz hale geldi ve kendi yollarına gittikten sonra her zaman aralarını yakın tuttular.

Bölüm Sayısı: 148
Anime Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik, Shounen

İblis Keser

Netflix Anime Önerileri

Artık Demon Slayer‘ın bölümlerinin tümü Netflix’te mevcut olduğuna göre, en büyük modern anime serilerinden birine giriş yapmak için mükemmel bir fırsat. İblis Avcısı, İblis Öldürme yolculuğuna başlarken Tanjiro adında genç bir iblis avcısını ele alır.

Kendisi, iblise dönüşen kız kardeşi için bir tedavi bulmak istiyor. İblis Keser duygusal, aksiyon dolu ve Kojuro Sengoku ve Tengen Uzui gibi büyüleyici karakterlerle dolu.

Bölüm Sayısı: 26
Anime Türü: Aksiyon, Fantastik, Tarihi, Shounen

JoJo’s Bizarre Adventure

Netflix Anime Önerileri

Tatsumi, köy hayatı yaşayan genç ve güçlü bir savaşçıdır. Tatsumi ve 2 arkadaşı geçim zorluğu yaşayan köyleri için para kazanma ümidiyle imparatorluk başkentine doğru yol alırlar. Lakin, büyük hevesle geldikleri başkent tahminlerindeki gibi çıkmayacaktır.

Bölüm Sayısı: 151
Anime Türü: Aksiyon, Macera, Doğaüstü, Shounen

Vinland Saga

Netflix Anime Önerileri

Vinland Saga, kendisini modern bir klasik olarak sağlamlaştırmış bir seinen anime serisidir. Vinland Saga’nın konusu Thorfinn’in etrafında dönüyor. Thorfinn, babasının Askeladd’ın ellerinde ölümünü gördükten sonra paralı asker oldu. Thorfinn, Askeladd’ı öldürmek ve babasının intikamını almak için avlarken babasının barış isteklerini terk eder.

Vinland Saga’nın intikam hikayesi animenin odak noktasıdır, ancak aynı zamanda birçoğunun ilginç bulabileceği viking kültürüne gerçek dünya referansları açısından da zengindir.

Bölüm Sayısı: 38
Anime Türü: Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Seinen

Castlevania

Netflix Anime Önerileri

Uzun süredir devam eden Japon video oyunu serisine dayanan Castlevania, Netflix’in yetişkinler için en iyi animasyon başlıklarından biri olmaya devam ediyor. Dracula’nın karısı cadı olmakla suçlanıp yakıldıktan sonra Kara Prens, idamında rol oynayanları yok etmek için bir iblis ordusunu çağırır.

Sayımı durdurmak için avcı Trevor Belmont ve Drac’ın kendi oğlu Alucard da dahil olmak üzere ekip toplanır. Castlevania, oyunlarının hayranları veya yeni hayranlar için mükemmel, vahşice üst düzey aksiyon ve korku içeriyor.

Bölüm Sayısı: 32
Anime Türü: Aksiyon, Macera, Vampir

Nana

Netflix Anime Önerileri

Ai Yazawa yazdığı Nana, Shoujo ve Josei demografisi arasında köprü kurarak izleyicilere Shoujo türünde pek bulunmayan zengin karakter derinliği sunuyor. Nana’daki en büyüleyici ilişkilerden biri, Nana ve Ren arasındaki çalkantılı romantizmdir. İlişkileri anime ve manga tarihindeki en tutkulu ilişkilerden biri olarak görülse de çiftin toksik ve birbirine bağımlı hale geldiği zamanlar vardır.

Bölüm Sayısı: 47
Anime Türü: Dram, Romantizm, Müzik, Shoujo

Cyberpunk: Edgerunners

Netflix Anime Önerileri

Cyberpunk: Edgerunners, Cyberpunk 2077 video oyun serisinin bir anime uyarlamasıdır. İzleyiciler, birinci bölümden beri canlı ve renkli distopik bir şehir manzarasına daldılar. Gece Şehri yolsuzlukla doludur ve Edgerunners buna karşı aktif olarak savaşır.

David Martinez sibernetik bir implant aldı ve Night City’nin bariz yolsuzluğuna karşı savaşmak için Edgerunner’lara katıldı. Ne yazık ki sibernetik iki ucu keskin bir kılıç gibidir. Bir tane takmak asla yeterli değildir; Yeterli implantla biri siberpsiko olabilir ve çılgına dönebilir.

Bölüm Sayısı: 10
Anime Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Psikolojik

Kakegurui

Netflix Anime Önerileri

Kakegurui, bir öğrenci değişim programı üyesi olan öğrenci Yumeko Jabami’nin bir lisedeki tuhaf kumarbaz ve hiyerarşik rolünü konu alıyor. Japonya’nın en varlıklı aileleri olarak öğrenciler, tüm sorunlarını hiyerarşik düzen içerisinde kumar oynayarak çözüyorlar. 

Eğer bir öğrenci borç batağına düşerse, o diğer öğrenciler için bir evcil hayvana dönüşüyor ve cinsiyetine bağlı olarak ‘’Doggy’’ ya da ‘’Kitty’’ adı takılıyor bu öğrenciye. Bu borç eğer temizlenmezse, onları mezun olduktan sonra bile takip etme şansı var.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Dram, Gizem, Okul, Psikolojik, Shounen

Seraph of the End

Netflix Anime Önerileri

Tanımlanamayan ve sadece yetişkinleri etkileyen bir virüsten dolayı dünyadaki bütün yetişkinler ölür. Yetişkinler öldükten sonra geriye kalan çocuklar da Vampirler tarafından tutsak edilir. Buradan kaçmaya çalışan Yuuichirou Hyakuya ve arkadaşları Vampirler tarafından baskına uğrar.

Bölüm Sayısı: 12
Anime Türü: Aksiyon, Shounen, Vampir, Doğaüstü Güçler, Dram

Angel Beats!

Netflix Anime Önerileri

Vampirler, anime’deki en popüler canavarlardan bazılarıdır ve ortam, bu kan emici canavarları daha da korkutucu ve abartılı yerlere iter. Alucard, vampirleri ve diğer doğaüstü tehditleri yok etmek için aydınlanmış bir orduya liderlik ederken, Hellsing ve Hellsing Ultimate, standart Drakula mitosunu yeniden keşfeder.

Hellsing, bunun için işe yarayan stilize bir görünüme sahip, ancak sonuçta gereksiz ve diğer yıkıcı vampir serilerinden türetilmiş hissettiriyor. Alucard’ın görevi giderek daha da sulanıyor…

Bölüm Sayısı: 10
Anime Türü: Aksiyon, Korku, Doğaüstü, Vampir, Askeri, Seinen

Parasyte: The Maxim

Netflix Anime Önerileri

Parasyte’de dünya, insanlara sahip olabilecek uzaylılarla doludur. Shinichi, sadece sağ eline sahip olabilen Migi adında uysal bir Parazit tarafından ele geçirilmiştir. Attack on Titan’daki Eren gibi Shinichi de bir insan-canavar melezi haline gelir ve dünyaya bakış açısı bu nedenle değişir.

Migi ve Shinichi beklenmedik bir bağdan ve birbirlerinden çok şey öğrenirler. Shinichi, hayatta daha büyük bir amaç olmayabileceğini fark ederken, Migi insanların neden bu kadar duygusal yaratıklar olduğunu anlamaya başlar.

Bölüm Sayısı: 24
Anime Türü: Aksiyon, Korku, Bilim Kurgu, Psikolojik, Seinen

Netflix Anime Önerileri Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız, bu Netflix Anime Önerileri listemizin ilk serisi olmakla beraber devam edeceğini söyleyebilirim. Siz de Netflix Anime Önerileri listesine eklemek istediği Netflix Anime Önerileri var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  One Piece: Güneş Korsanları Kim ve Şu anda Neredeler?
The Morose Mononokean

The Morose Mononokean Mangası 8 Nisanda Bitiyor!

Osamu Dazai

Bungou Stray Dogs: Osamu Dazai Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey