in ,

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Manhwasının Diğer İsekailerden Daha İyi Yaptığı 8 Şey

İnanılmaz hikaye anlatışından karakter gelişimine kadar Nihayetin Ardındaki Başlangıcın diğer mangalardan daha iyi yaptığı şeyler.

İsekai animeleri ilk başta çok popüler oldu ve harika bir şekilde ilerliyordu fakat son senelerde çıkan animeler nedense hep kendini tekrar ediyormuş gibi hissettiriyor. Fakat, Nihayetin Ardındaki Başlangıç webcomic’i diğer isekai mangalarının aksine yeniden doğma olayını çok güzel işliyor.

TurtleMe tarafından yazılan fantastik internet romanından esinlenilen bu seride, King Grey adlı karakterimiz Dicathen’de yetenekli bir büyücü olarak yeniden doğuyor. Bu seri, klişe isekai konularını okurun gözüne sokmamayı başarıyor. İşte Nihayetin Ardındaki Başlangıcın diğer isekai mangalarından daha iyi yaptığı şeyler.

Nihayetın Ardındaki Başlangıçta Hiç Fan Service Yok

Nihayetın Ardındaki Başlangıç
Nihayetın Ardındaki Başlangıç

Seyircilerin ilgisini çekmek amacıyla anime manga sektöründe çok fazla fan service yapılıyor. İsekai anime ve mangaların çoğunda bu fan service epey kullanılıyor ve bazen rahatsız edici derecede olabiliyor. Bazı sahneler keyifli bir içerik tüketmeyi bekleyen insanları cinsel sahneler ile şaşırtıp hayal kırıklığına uğratabiliyor.

Başından beri Nihayetin Ardındaki Başlangıçta hiçbir şekilde fan service yok. Onun yerine hikayeye odaklanılıyor ve cinsel sahnelerle rahatsız edilmeden sürekli büyücülerin savaşlarını ve maceralarını seyrediyoruz. Böyle klişe sahnelerin olmaması bu webcomic’i iyi yapan şeylerden biri.

Nihayetin Ardındaki Başlangıcın Çok Özgün ve Detaylı Bir Güç Sistemi Var

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Çoğu isekai mangada çok karışık büyü sistemi olduğu ve bu güçlerin nasıl kazanıldığının yeterince açıklanmadığı bir gerçek. Manga yazarları genellikle bu güçlerin nasıl kazanıldığına değinmiyor. Bu yüzden ana karakterler genelde durduk yere aşırı güçleniyorlar ve hiçbir şekilde hikayeyle bağlantısı da yapılmıyor.

Fakat güç sistemi denilince Nihayetin Ardındaki Başlangıç hepsini cebinden çıkarır. Hikayede büyücülerin bu güçleri nasıl kazandığı ve mana sistemi çok güzel şekilde anlatılıyor.

Nihayetin Ardındaki Başlangıcın Ana Karakteri Gereksiz Yere Güçlü Değil, Yetenekli Birisi

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

İsekai ana karakterleri karakterleri ve güçleri bakımından çok değişiklik gösteriyor. Bir MMORPG oyununa sıkışmış olabiliyorlar, slime gibi bir hayvanın güçlerine sahip olabiliyorlar ve çoğu şeytan kral oluyor. Ana halleri hariç bu karakterlerin çoğunun ortak bir noktası var. Her zaman başından itibaren aşırı güçlü oluyorlar. Bu yüzden genelde bu absürt derecede güçlü karakterin gücünü kullanması dışında bir şey seyredemiyoruz.

Diğer serilerin aksine Nihayetin Ardındaki Başlangıçtaki karakterimiz Arthur, çok yetenekli bir karakter olduğundan dolayı zekasını kullanarak yeteneklerini geliştiriyor. Arthur, mana konusunda inanılmaz derecede yetenekli olsa da bazı yan karakterler ile baş edemiyor. Bu yüzden, seyirciler Arthur’un güçlenmesindeki zorluklara tanıklık edebiliyorlar.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç İsekai Harem Klişesini Altüst Ediyor

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Genelde İsekai mangalarında gereksiz bir harem konusu oluyor. Bu klasik konuya genellikle fan service de eşlik ediyor ve insanın keyfini kaçırıcı bir hal alabiliyor.

Fakat Nihayetin Ardındaki Başlangıçta klasik harem konusundan eser yok. Onun yerine hikaye, Artuhur Leywin ile Tessia Eralith’in sağlıklı arkadaşlığını işliyor. Bu arkadaşlık klasik klişe haremden farklı ve kalpler ısıtan sahneler ile de karşılaşabiliyoruz.

Nihayetin Ardındaki Başlangıçta İnsan Dışı Varlıklara Dönüşme Yok

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Son yıllarda çıkan isekai mangalarda genellikle canavar benzeri yaratıklara dönüşme konusu çok popüler. Örneğin Overlorddaki karakter iskeletsi bir varlığa dönüşüyor. Tensei shitara Slime Datta Ken animesinde de Rimuru Tempest adlı ana karakter Slime’a dönüşüyor.

Bunların aksine Nihayetin Ardındaki Başlangıçta Arthur eski hayatındaki insan görünüşünde yeniden doğuyor ve bu sayede seyirciler karakterin gelişimini yakından takip edebiliyor. Arthur, yeni ve genç insan vücudunu ve gelişmiş savaş tekniklerini kullanarak ilerliyor.

Nihayetin Ardındaki Başlangıcın Çizimleri Diğer Pek Çok Mangadan Daha İyi

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Genelde mangalar siyah beyaz çizilir bu yüzden detaylara pek fazla yer yoktur. Yusuke Murata’nın One-Punch Man’i ve Berserk hariç elbette, ki o mangalar isekai değil zaten. Fakat Nihayetin Ardındaki Başlangıç renkli ve detaylı bir çizime sahip. Bu sayede okurlar karakterlerin savaştaki hareketlerini kolayca anlayabiliyor.

Bu çizim tarzı sayesinde hikayenin ilerleyişi ve fantastik bölümler güzel destekleniyor. Örneğin, Elshire Ormanı ve Elenoir Krallığı inanılmaz güzel çizimlere sahip.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Karakter Gelişiminde Çok Başarılı

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

İsekai teması her geçen yıl büyüdükçe, hikayelerin kalitesi de paralel olarak düştü. Son çıkan isekailerin çoğunda hikaye, ana karakterin yeteneklerine odaklandığından karakter gelişimine çok az yer kalıyor. Adamakıllı bir karakter gelişimi olmayan isekailer, bu yüzden dolayı da yetersiz kalıyorlar.

Fakat, Nihayetin Ardındaki Başlangıç karakterlerin gelişimini çok güzel şekilde okurlara yansıtıyor. Arthur mesela, önceden soğuk ve çekingen biri olmasına rağmen Dicathen’e geldiğinde Arthurun bu özelliklerini değiştirmeye çalıştığını okurlar fark edebiliyor.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Pek Çok İsekai Manga’dan Daha İyi İlerliyor

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
Nihayetin Ardındaki Başlangıç

Genelde isekai mangaların amacı okurlara kaliteli bir eğlence sağlamak iken son zamanlardaki isekai hikayeleri boş konuları çok kötü şekilde işliyor. Bu yüzden detaylı ve tahmin edilmesi zor bir isekai mangası görmek zor.

Lakin, Nihayetin Ardındaki Başlangıç güzel bir hikayeye sahip ve bu hikayeyi tahmin edilmesi zor gelişmelerle çok iyi işliyor. Bunun en iyi örneklerinden biri kimsenin beklemediği bir olay olan Xyrus Akademisi’nin düşüşü. Nihayetin Ardındaki Başlangıç kimsenin beklemediği bu olayı çok güzel bir şekilde işledi ve nasıl gerçekleştiğini de çok iyi anlattı. Yani, bu noktaya gelene kadar hikaye o kadar iyi işlenmişti ki yaşanan olayların Xyrus Akademisinin düşüşüne sebep olacağını hiçbir okur göremedi.

İlginizi Çekebilir:  Berserk Manga Okuyanlara Müjde: Seri Devam Edecek!
Mushikaburi-hime

Mushikaburi-hime Animesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Spy x Family

Spy x Family’nin En iyi 10 Özelliği