in ,

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Nihayetin Ardındaki Başlangıç gerici bir Webcomic. İşte bu fantastik seri ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey. Nihayetin Ardındaki Başlangıç ya da İngilizce Webcomic. Hikaye Arthur Leywin adında ilginç ve özgün bir karakter etrafında geçiyor.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç, gizemli bir ölüm geçiren ve büyü dünyasında yeniden doğan güçlü ve varlıklı Kral Grey’in, Arthur Leywin adında bir bedende doğmasıyla başlıyor. Bilge bir kral olarak önceki yaşamının bilgisi ve tecrübesi ile yeni bir hayata ve maceraya atılıyor.

Şu anda serinin yüzden fazla bölümü var ve gittikçe hikayesi derinleşiyor. İşte Nihayetin Ardındaki Başlangıç hakkında bilinmesi gerekenler.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç TurtleMe Tarafından Yazıldı

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Nihayetin Ardındaki Başlangıç ilk başta web novel idi ve yazarı Brandon Lee, edebi mahlası ise TurtleMe. Bu yüzden serinin yazarı da TurtleMe olarak geçiyor. Korede doğup Washington’a yerleşen yazarın elinden harika fantastik eserler çıkıyor.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç TurtleMe’nin ilk eseri fakat popülaritesinden dolayı 6 Temmuz 2018’de webcomic’e uyarlandı.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Hem Web Comic Hem Web Novel

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Mangaların, manhwaların, çizgi romanların romanlardan alınmış olması alışılageldik bir şey. Fakat Nihayetin Ardındaki Başlangıç’ın internette yayınlanan roman versiyonu en az webcomic’i kadar popüler. Tapas romanın ilk bölümünü 18 Ocak 2017’de yayınladı ve şu anda romanın dokuz cildi var.

Web novelin 325 resmi bölümü olmasına rağmen yolda bir cilt daha var. Ayrıca, web novelin aksine webcomic’de 120 bölüm bulunuyor ve harika çizimleri var.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Reenkarnasyon Temalı Bir Yapım

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Reenkarnasyon bir çok animeye mangaya, manhwaya, webcomic’e konu olmuş olsa da Nihayetin Ardındaki Başlangıç reenkarnasyon temasına çok özgün yaklaşıyor. TBATE’nin konusu King Grey’in etrafında şekilleniyor. Bu kral Dicathen kıtasında Arthur Leywin olarak yeniden doğuyor.

Fakat, Arthur öyle bomboş doğmuyor. Geçmiş hayatından kalan bilgiler ile kendisini hemencecik güçlendirebilecek kabiliyete sahip doğuyor. Üç yaşında büyücülüğünü açığa çıkarıyor ki Dicathen’de çok nadir yaşanan bir olaydır bu.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç’ın Ana Karakteri Arthur Leywin

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Ana karakter Arthur Leywin Reynolds ve Alice Leywin’in çocuğudur. Önceden de söylediğimiz gibi üç yaşında büyücülüğe erişmiştir. Fakat erken güçlenmesi Arthurun tek kabiliyeti değildir.

Dicathen’deki büyücüler farklı farklı büyüleri kontrol edebilmektedirler fakat Arthur basit formlar olan su ve ateşin üstüne buz ve şimşeği de kontrol edebilmektedir. Genç yaşında Arthur, Sylvia adında bir ejderha ile tanışır. Bu ejder canavar iradesini yani güçlerini ona transfer eder. Böylece Sylvia adında bir ejder kanından dostu olmuş olur.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Mana Bazlı Büyü Sistemi Kullanıyor

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Çoğu fantastik hikaye gibi Nihayetin Ardındaki Başlangıç da mana kullanıyor. TBATE’deki “mana” büyücüler tarafından güce çeviriliyor. Büyücünün çekirdeği ne kadar açık renkli ise o kadar fazla mana kullanıp güçlü büyüler yapabiliyor. Büyücülerin çekirdekleri şu şekilde gidiyor: Siyah, kırmızı, turuncu, sarı, gümüş ve beyaz.

Beyaz çekirdekten üst bir büyücü kademesi olmadığı düşünülüyor fakat Sylvia’nın son sözlerinden çıkarım yapılırsa beyazın üstünde de bir kademe olabilir. Ayrıca, serideki büyücüler çağırıcı, güçlendirici ve yayıcı olarak üçe ayrılıyor ve hepsinin kendine has özellikleri var.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Epik Fantastik Bir Hikaye

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Epik fantastik hikaye normal fantastik hikayenin bir alt koludur. Epik fantastik hikayeye göre okuyucular bilmedikleri bir dünyaya götürülürler. Genellikle epik fantastik hikayelerde karakter ya çatışmaları durdurmaya çalışır ya da kötü güçlere bir son verir.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç kesinlikle bu kategoriden bir yapım. TBATE okuyucuları başka bir dünyaya götürülüyorlar ve orada bilmedikleri büyü, mana canavarları, büyücüler gibi onlara tanıdık olmayan şeylerle karşılaşıyorlar. Ayrıca şu anda seride bir çatışma ortamı başlıyor gibi ve tabii ki de Arthur bu çatışmanın tam ortasında kalacak.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Popüler Bir Seri

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Webcomic okumayan pek çok insan bu serinin ne kadar popüler olduğunun farkında değil fakat serinin animasyonunun olmadığı düşünülürse bu gayet normal. Fakat, onca farkındalığa rağmen TBATE epey büyük bir kemik kitleye sahip.

Öncelikle seri harika puanlara sahip, Amazon Prime’da Web Novelinin ilk cildi 4.7 puan aldı. Manganelo gibi ünlü manga sitelerinde ise TBATE’nin 70 milyonun üzerinde izlenmesi var. Ana yayınlandığı platform olan Tapas’da ise 19.4 milyon izlenmeye sahip.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Mangadan ve Manhwa’dan Farklı

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Nihayetin Ardındaki Başlangıca sık sık bazı fanlar manga veya manhwa diyebiliyor. Peki ikisinden biri mi? Manga dediğimiz şey siyah beyaz çizimlere sahip japon bazlı yapımlara deniyor ve sağdan sola doğru okunuyor. Manhwa ise renkli ve yukarı doğru kaydırarak okunan yapımlara deniyor. Ayrıca Manhwalar koreden çıkıyor.

Fakat TBATE dizayn olarak batılı stilde çizilmiş bir webcomic. Webcomicler genellikle sitelerde veya uygulamalarda yayınlanıyor. Nihayetin Ardındaki Başlangıç bir mangadan ilham alınarak yapılmış olsa da başka bir kategoriye ait bir seri.

Nihayetin Ardındaki Başlangıç Yakın Zamanda Bitmiyor

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Nihayetin Ardındaki Başlangıç webcomici aynı ada sahip web novel serisinden uyarlama bir seri. Web novelin şu an itibari ile dokuz cildi var. Webcomicin son çıkan bölümüne bakılırsa webcomic daha dördüncü cildi işliyor.

Romanı ile bağlantılı olması bir yana, hâlâ cevabını alamadığımız sorular mevcut. Mesela Sylvia Arthur’a olan son mesajında ne dedi hâlâ bilmiyoruz. Bir diğeri ise Arthur’un hapse atılması ve Xyrus akademinin düşüşü hikayeyi nasıl etkileyecek bilmiyoruz.

Nihayetin Ardındaki Başlangıcın Solo Leveling ile Ortak Noktaları Var

Nihayetin Ardındaki Başlangıç
The Beginning After The End

Chugong tarafından yazılan Solo Leveling Manhwa’sı fantastik seriler arasında epey popülar bir yapım. Solo Leveling modern fantastikler arasında olsa da Nihayetin Ardındaki Başlangıç ile ortak noktaları var. Mesela, ikisi de web novelden alınma. Solo Leveling web comici “Only I Level Up” adlı bir web romandan çıkmıştır.

Ayrıca, iki hikayede de mana terimi var. Fakat TBATE’nin versiyonu yetenek kazanarak güçlenilen Solo Leveling’in aksine biraz daha karışık. Ve son olarak da, iki karakter de güçlenme yetilerini geliştirmiş durumdalar.

İlginizi Çekebilir:  Black Clover: Dante Zogratis Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey
Bleach

Bleach: Anime Uyarlamasında Açıklanmasını Umduğumuz 10 Şey

Digimon Survive

Digimon Survive: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları