in ,

No Game No Life: İkinci Bir Sezon Olacak Mı?

No Game No Life animesinin sadece bir sezonunun olmasının animenin çok geniş çaplı bir kitlesinin olmasıyla bir alakası yok. Peki, anime ikinci bir sezonla devam edecek mi?

Devam eden isekai türündeki anime, manga ve light novel trendleri için ilk popüler serilerden birisi. No Game No Life düzensiz yayın programına rağmen oldukça popüler kaldı. Animenin özellikle fazlaca birikmiş seveniyle beraber hayranları, serinin karakter tasarımlarını ve canlı animasyonları ile renk seçimlerini beğenen eleştirmenleri var.

Bununla beraber seri hala çok popüler, özellikle serinin orijinal light novel formu. No Game No Life animesinin sadece bir sezonu var. Bunun muhtemelen serinin popülerliği ile bir ilgisi yok. Bunun yerine serinin devam edebilmesi için yeterli içerik olmamasından dolayı kaynaklanıyor. İşte No Game No Life hayranlarının potansiyel ikinci bir sezonun neden bu kadar uzun sürdüğü ile ilgili bilmesi gerekenler.

No Game No Life Animesinin Çıkış Kaynağı ve Başlangıç Hikayesi

No Game No Life

Hikaye çok oyunculu oyun dünyasındaki hakimiyetleri ve başarıları ile bilinen Shiro ve Sora adındaki içine kapanmış iki üvey kardeşi konu alıyor. Oyunlardaki üstün yetenekleri, boyutlar arası bir tanrı olan Set’i bile satrançta yenmelerini sağlıyor. Set ise Shiro ve Sora’yı Disboard adındaki oyun temelli bir dünyada yaşamalarına izin vererek ödüllendiriyor. Bu dünyada anlaşmazlıklar kumar ve oyunlarla çözülüyor. Farklı krallıklar belirli kazananları tarafından temsil ediliyor. Shiro ve Sora Elkia krallığının düşesi Stephanie ile takım olurlar, ve bu topraklardaki herkesi farklı oyunlarda yenerek kendilerine bir nam oluştururlar.

Yayına 2012 yılında Yuu Kamiya tarafından Light Novel olarak başladı. Yayına başladığından beri manga uyarlaması ile çoktan 10 bölüme ulaştı. Madhouse 2014 yılında bir anime adaptasyonu üretti fakat anime sadece 12 bölümlük bir sezonla bitti.

İlginizi Çekebilir:  Evangelion: 3.0+1.0’ın Sonuncu ve Spoiler Dolu Fragmanı

No Game No Life Animesinin İkinci Bir Sezonu Olacak Mı?

No Game No Life

Şu an kadar serinin devam etmeye en çok yaklaştığı yer 2017 yılındaki anime filmi No Game No Life: Zero’dur. Adından anlaşılacağı gibi bu film animenin ön tanıtım serisidir ve light novel’in altıncı bölümünün anime uyarlamasıdır. İkinci bir sezonun eksikliğine rağmen yayınlar hâlâ çok popülar ve kâr ettiriyor. Light Novel’in yayın programının böyle düzensiz olmasının en büyük sebebi. Birinci sezon yayınlandığından beri sadece altı bölüm novel yayınlandı. Bunların son birkaç bölümü hikayenin devamı ile ilgili bile değil. Bu nedenle birinci ve potaniyel ikinci bir sezonun arasındaki bu uzun süre mantıklı geliyor.

Yaratıcı Yuu Kamiya serinin oluşturulması sırasında talihsiz sağlık problemleriyle sıkıntılar çekti. Bu yüzden ilk başlarda kendisinden görsel ağırlıklı manga yerine light novel yapması istendi. Bu sağlık sorunları sürekli daha kötüye gitti ve muhtemelen 2018 yılından beri yeni bir light novel bölümünün yayınlanmamasının sebebi. Bu durum ikinci bir anime sezonu için yeterince içerik bırakmıyor, özellikle yapımcılar yine içerik kaynağına yetişmekten korkuyorlar. Bu sebeple No Game No Life animesinin ikinci sezonu için serinin light novellerinin paylaşıldığı zamandan daha fazlasına ihtiyacı var.

İsekai Anime

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Isekai Anime

Slam Dunk

Slam Dunk: Animenin Yeni Filmi Ne Hakkında Olmalı?