in , , ,

One Piece Nedir? Sıralanmış En İyi 10 Hayran Teorisi

One Piece Nedir? One Piece Teorileri

One Piece’in hayranları, Gol D. Roger’ın gizemli hazinesinin ardındaki gerçek hakkında oldukça yaratıcı ve potansiyel açıdan doğru birtakım teoriler ortaya atarlar.

One Piece’e adını veren hazinenin ardındaki gizem yaklaşık otuz yıldır okuyuculardan gizlenmeye devam ediyor. Özellikle Monkey D. Luffy ve Hasır Şapka Korsanları için olmak üzere hikâyedeki birçok korsan mürettebatının tek itici gücü olmaya devam etmekte. Efsanevi Kral’ın kendisi yani Gol D. Roger, en büyük servetini Laugh Tale adasında bırakmış. Bu adanın nerede olduğu ve bu hazinenin neler içerdiği manga tarihinin cevaplanmamış en büyük sorusu olmaya devam ediyor.

One Piece ve ünlü hazinesiyle ilgili hayran teorileri birkaç nesle yayılmış durumda. Seri de sonlara doğru yaklaştığından okuyucular en yaratıcı hayran fikirlerini ortaya atmaya başladı. En azından One Piece hazinesinin Luffy’nin yol boyunca edindiği arkadaşları olmayacağı belli. Hayal bile edilemeyecek değerde fiziksel bir nesne olması çok daha muhtemel.

Van Aguer’in Bahsettiği Gibi Bir Dünya

Joy Boy Bunu Araştırabilmek İçin Tüm Gezegeni Arkasında Bırakır

Van Aguer jpg

Reddit kullanıcısı 4parkour, Roger’in One Piece hazinesini bulduğunda neden güldüğüne ilişkin oldukça yaratıcı bir fikir ortaya atar. Teorilerine göre Korsan Kral, Piero Manzoni tarafından 1961 yılında inşa edilen Le Socle du Monde’a benzer olan baş aşağı duran bir kaide (bir heykel tabanı) bulur. İtalyanca olan bu ifade İngilizcede “Dünyanın Tabanı” olarak tercüme edilmektedir.

Başka bir deyişle dünyanın en büyük hazinesi olan One Piece, dünyanın kendisinden başka bir şey değildir. Böyle bir hazinenin keşfi en az Beyazsakal’ın bahsettiği kadar dünyayı alt üst edebilir. Söz konusu hazinenin baş aşağı duran bir kaide olması böyle bir ifadeyi en uç mantıksal sonuca kadar götürebilir.

İlginizi Çekebilir:  Burcuna Göre Hangi Bungou Stray Dogs Karakterisin?

One Piece Şaka Yapabilmek İçin Bulunmaz Bir Fırsat

Luffy bu ‘altın top’ hazineyle oldukça iyi vakit geçirirdi

Enel

Mola haftası genellikle One Piece ile ilgili en çılgın hayran teorilerinin ortaya atıldığı haftadır. Şaka ya da değil, Reddit kullanıcısı 50thsun, hayran teorisini Sazae-Oni olarak bilinen bir Japon mitolojik yaratığa dayandırır. Hikâyeye göre bir korsan mürettebatı boğulmakta olan bir kadını kurtarır ve onlarla romantik bir ilişki kurduktan hemen sonra kadın onların değerli ‘taç mücevherlerini’ çalar ve mürettebatı onları geri alabilmek için tüm maddi varlıklarından vazgeçmeye zorlar.

50thsun, Joy Boy’un bir zamanlar dev bir altın top setine sahip olduğunu ileri sürer. Imu veya Deniz Ana, Sazae-Oni’yi temsil ederken Joy Boy da korsan mürettebatını temsil eder. Günün sonunda bu kayıp top One Piece’nin kendisidir. Eğer bu doğruysa Roger tüm bu saçmalığa kesinlikle bir taraflarından gülerdi. Tüm Kırmızı Hattı yok etmek için bu kesinlikle tuhaf bir yol olurdu.

Bir Süper Kahraman Çizgi Romanı Hayata Geçiriliyor

One Piece, One Piece Mangasından Başka Bir Şey Değildir

Luffy jpg

Senior_Pea_9311 adlı kullanıcının Reddit’te paylaştığı bir gönderiye göre, fmcorea.com’daki pek çok Koreli okur One Piece hazinesinin seyirciyle hikâye arasındaki duvarı yıkan bir çizgi roman olabileceğini savunur. Hayran teorisi, Luffy’nin kendisini yaşayan bir karikatüre dönüştüren nihai tekniği Gear 5’in ortaya çıkmasından sonra popüler olur.

Teori doğru olsun ya da olmasın, uyanan Şeytan Meyvesi ile Joy Boy arasında kesinlikle bir bağlantı vardır. Wano Country Arc’ının doruk noktasında Zunesha, Gear 5’ı etkinleştirdikten sonra Luffy’nin Joy Boy’un ikinci gelişi olduğunu iddia eder. Ohara Kütüphanesi’nden Arthur da Joy Boy’un insanların yüzüne gülümseme getiren bir çizgi romandan kurgusal bir süper kahraman olduğu fikriyle bu teoriyi genişletir. Eğer bu doğruysa Luffy’nin Şeytan Meyvesi’nin bir Efsanevi Zoan olduğu fikriyle güzel bir bağlantı kurar.

Zümrüt Şehrine Doğru

Hasır Şapkalılar Zümrüt Şehri Henüz Bulamadı

image 2

Jaya Arc’ında Bellamy, üç farklı konsepti saf peri masalı diyerek reddeder. Bunlardan en az ikisinin gerçek olduğu doğrulanır. Birincisi Beyazsakal’ın Marineford Arc’ında son nefesini verirken One Piece’in var olduğunu iddia etmesi; İkincisiyse Nico Robin’in Skypiea Arc’ında Shandora’nın altın şehrini keşfetmesidir. Geriye sadece henüz bulunmamış bir rüya hazinesi olan “Zümrüt Şehir” kalır.

Zümrüt Şehir, çocuk hikâyesi Oz Büyücüsü’ne açık bir göndermedir ve kahramanlar için nihai varış noktasıdır. Eski krallıklar gibi teknolojik açıdan gelişmiş bir yerdir. Baskın yeşil renk düzeni Oda’nın karakterlerinin yaşadığı mavi dünyayla da tam bir tezat oluşturacak ve dünyanın eskiden daha fazla toprağa sahip olduğuna dair popüler bir hayran teorisine uygun düşecektir.

Kayıp Tarihin Yazılmış Biçimi

One Piece Tüm Poneglifleri Sona Erdirecek Bir Poneglif Olabilir

Robin jpg

Bazen karmaşık bilmecelerle uğraşırken en basit cevap en iyi sonucu verir. Bu gerçek, One Piece’in nihai Poneglif olduğunu ve ponegliflerin One Piece her neyse onun bir parçası olduğunu belirten özellikle popüler bir fantezi teorisi için de geçerlidir. Roger birkaç nadir hazine toplayıp hepsini bir araya getirir ve devlet herkesi karanlıkta tutmak istediğinde bilgi kesinlikle güçtür. Bu, tek bir kişiye dayandırılamayacak kadar uzun yıllara yayılan bir hayran teorisidir.

En azından Laugh Tale’de her ne varsa tüm dünyanın gerçek tarihini de açıklamak zorunda kalacağı kesin. Okuyucular Roger’in neden “çok erken” geldiğini sorabilirler. Bu noktada mevcut Kadim Silah Poseidon ve Shirahoshi, One Piece serisinin muhtemel son oyunundaki unsuru hesaba katmak için çok gençtir.

Bu Dünyada Tüm Günahlar Meyve Verir

Şeytan Meyvelerinin Bu Seride Mutlaka Bir Çıkış Noktası Olmalı

Luffy Seytan Meyvesi jpg

Vegapunk’ın da teorileştirdiği, One Piece hakkında birden fazla kaynaktan on yılı kapsayan yaygın bir hayran teorisine göre Şeytan Meyveleri’nin basit bir hayal gücünün ötesinde belirli bir kökeni olmalıdır. Bazı okuyucular Laugh Tale’de bir yerlerde yatan bir Şeytan Meyvesi ağacı olabileceğine inanıyor. Yani en azından her şeyin başladığı yerde bir tür bitki olmalı.

Şeytan Meyveleri insanların arzularının dışavurumudur ve suya karşı zayıf olmaları ve Imu’nun elementle olan güçlü bağları göz önüne alındığında Joy Boy’un bununla bir ilgisi olması muhtemeldir. Bir Şeytan Meyvesi ağacı bu rüyaların neden meyvelere dönüştüğünü de açıklayabilir. Laugh Tale, rüya kavramının kendisini yok etmek isteyen Dünya Devleti’nden saklayacak kadar gizli bir yerde olabilir.

Imu’nun Planları Güme Gidiyor

One Piece’de Küresel Seli Durdurmanın Bir Yolu Var

Imu jpg

Vegapunk, One Piece’nin “The King is a Fighting Piece” adlı 1113. bölümündeki duyurusuyla okuyucuları şoke eder. Ona göre tüm dünya çok yakında sular altında kalacaktır. Imu da Ana Alev’i kullanarak Lulusia’yı haritadan silip deniz seviyesinin yükselmesine neden olur.

1113. Bölümün yayınlanmasının ardından Reddit kullanıcısı aPaulcalypse, Luffy’nin seli durdurmak için uyanan Şeytan Meyvesi güçlerini kullanmak zorunda kalacağını öne süren bir gönderi atar. I-Love-Tatertots adlı bir başka kullanıcısıysa One Piece hazinesinin bir çizgi film gider tıkacından başka bir şey olmadığına dair bir hayran teorisi öne sürer. Bu, Luffy’nin Gear 5 formundayken onu neden çekebileceğini çok mantıklı kılıyor. Aynı zamanda bu, Beş Büyüklerin neden Wano Country Arc’ında Kaido’ya karşı bu güçleri uyandırmasını can havliyle engellemeye çalıştıklarını da açıklıyor.

Aya Gidiş ve Dönüş

One Piece Hazinesi Dünyada Bile Olmayabilir

Enel Elektriku jpg

Enel’in Büyük Uzay Operasyonları, uzaylı köpekler ve robotlarla dolu antik ay kolonisi olan Birka’nın keşfini içeren özellikle uzun bir kapak hikâyesidir. O zamandan bu yana, popüler bir hayran teorisi Hasır Şapkalar’ın gezegenlerinin dünyevi sınırlarının çok ötesine geçip uzayın kendisini keşfedeceğini öne sürer. Teoriye göre One Piece hazinesi, Thousand Sunny’nin aya seyahat edebilmesi için ya bir roket gemisi ya da Franky’nin inşa edeceği roket gemisi parçalarıdır.

Vegapunk, Dünya Devleti onu tarihten silmeden önce Büyük Krallık’ın teknolojik olarak modern çağdan daha üstün olduğuna inanmaktadır. Aydaki antik şehir Birka’nın son derece gelişmiş teknolojisi göz önüne alındığında Karanlık Yüzyıl ile doğrudan bazı bağları olması mantıklıdır. One Piece hazinesi her ne ise Karanlık Yüzyıl’da ne olduğuna dair en büyük soruları yanıtlayacağı kesin.

Dünyanın Gelgitleri Değişiyor

Korsan Kral Denizi Kendi Başına Kontrol Etmek Zorunda Kalacak

Gol D Roger jpg

Drop the Pizza olarak da bilinen ünlü youtuber doropiza, eski ve modern Jaya haritaları arasındaki garip tutarsızlıklara baktıktan sonra bu hayran teorisini ortaya atar. Tahminine göre gezegen, Karanlık Yüzyıl’da bir noktada kutup kayması geçirir. Sonucunda da deniz akıntısı ters yönde ilerler ve Loguetown aslında Roger’ın Korsan Kral olarak yolculuğunun başlangıcı ve sonu olan Lodestar olabilir.

One Piece muhtemelen Luffy’nin dünyayı değiştirmesi belki de gezegeni orijinal eksenine geri döndürmesiyle ilgili olacak. Bu, su seviyeleri değişeceği için bazı adaların kıtalara dönüşmesine neden olacak ve böylece çok daha büyük bir dünya haritası ortaya çıkacak. Örneğin su altı hapishanesi Impel Down’un uzun zaman önce Dünya Devleti’nin mülkü olarak yeniden düzenlenmiş kayıp bir krallık olduğu tahmin ediliyor. Gelgitlerin değiştirilmesi başlangıçta teorileştirildiği şekliyle dünyaya kesinlikle yeni bir bakış açısı getirecektir.

Dünyanın En Büyük Partisini Vermek

Luffy One Piece’nin Her Arc’ında Büyük Bir Parti Düzenlemeyi Seviyor

Hasir Sapka Korsanlari jpg

“Ohara Kütüphanesi”nden Arthur, One Piece hazinesi hakkında büyük bir hayran teorisi oluşturmak için yıllarını harcar. Bu teori Joy Boy’u, ona miras kalan vasiyetini ve Karanlık Yüzyıl’ı çevreleyen tüm gizemleri birbirine bağlıyor. Uzun lafın kısası Arthur, Laugh Tale’in Luffy’nin Shanks’ten öğrendiği ünlü bir korsan şarkısı olan Binks’in Hatırı’na doğrudan bir gönderme olduğuna inanıyor. Şarkının son sözleri “hiç bitmeyen, amaçsızca dolaşan, kahkahalarla dolu bir seyahat masalına” veya söz konusu bir “laugh tale’e (kahkaha masalına)” atıfta bulunuyor.

Bu doğrultuda One Piece hazinesinin alkollü içecek olan Sake’den başka bir şey olmadığı teorisi ortaya atılıyor. Sake, Japon kültüründe derin köklere sahiptir. İnsanların birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Luffy, Ace ve Sabo da çocukken güçlü insani akrabalıklarını sembolize etmek için birbirlerine bardaklarını değiş tokuş etmeleriyle ünlüdürler. En sonunda Luffy tüm dünya için büyük bir parti düzenler ve onları kahkahalarla bir araya getirir.

shoujo anime

Nostaljik Hissettiren 10 Yeni Romantik Shoujo Animeleri!

Dövüş Sanatları Animeleri

En İyi Dövüş Sanatları Animeleri, Sıralı