in ,

One Punch Man 3.Sezon’un Stüdyosu Nihayet Açıklandı

One Punch Man

One Punch Man’in sabırsızlıkla beklenen 3. sezonuyla ilgili haberler geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktı ve yeni tanıtım fragmanı 2022’de yapılan ilk duyurusundan beri hayranlarının sorduğu tek soruya cevap verdi: animasyonu kim yapacak? One Punch Man’in ikinci sezonu, yapım stüdyosunun Madhouse’dan (Death Note) J.C. Staff‘a (Is It Wrong to Pick Up Girls In a Dungeon?) geçmesinin ardından çok tartışmalı bir tepkiyle karşılanmıştı.

Ancak, ikinci sezonun üzerinden neredeyse beş yıl geçtikten ve ilk duyurudan bu yana neredeyse hiçbir bilgi yayınlanmadıktan sonra, serinin dönüşü hakkında gözle görülür bir heyecan var. Odak noktası Saitama ile Garou arasındaki merakla beklenen karşılaşma olan Tanıtım fragmanı, J.C. Staff’ın One Punch Man’in yaklaşan üçüncü sezonunun da yapımcılığını üstleneceğini ortaya çıkardı. One Punch Man 3. Sezon’un başlığı “Yüce Güç’e Karşı Nihai Korku”- en iyilerin savaşı.

YouTube video
One Punch Man 3 Sezon

Uzun Süren Bekleyiş

İlk Duyuru Neredeyse İki Yıl Önce Yapılmıştı

One Punch Man jpg

Daha önce de belirtildiği gibi, One Punch Man’in üçüncü sezonu uzun bir süre önce onaylanmıştı, ancak ikinci sezonun yayınlanmasından üç yıl sonra, Ağustos 2022’de duyurulduğunda dizinin yapımı hakkında fazla bilgi verilmemişti. İkinci ve üçüncü sezon arasında uzunca bir zaman olunca, duyurular arasında da bu kadar zaman geçince, hayranların seriyi izlemekten vazgeçeceğini düşünebilirsiniz; ancak One Punch Man ilk sezonuyla büyük bir kitle oluşturdu, ONE’ın eseri olan ve Yusuke Murata’nın tekrar çizdiği manga hala devam ediyor.

Mangada gerçekleşen çeşitli önemli olay örgüsü gelişmeleri ve ortaya çıkan yeni karakterler üçüncü sezon beklentisinin artmasına neden oldu. Bunun ötesinde, sayısız franchise’a sahip saygın bir stüdyo olan J.C. Staff’ın yapımcılığını üstlendiği ikinci sezonun prodüksiyon kalitesinin pek çok hayranı hayal kırıklığına uğratmasının ardından serinin hangi stüdyo tarafından devam ettirileceğine dair tartışmalar da heyecanı artırdı.

İlginizi Çekebilir:  Shounen Türünün Neden Bu Kadar Çok Sevildiğini Gösteren, Anime Tarihindeki En İyi 10 Turnuva

Kimler 3. Sezon Üzerinde Çalışıyor

Fragman (J.C.) Staff’ın Birkaç Üyesini Ortaya Çıkardı

One Punch Man 1 jpg

Üçüncü sezonun fragmanı aynı zamanda J.C.’de seri üzerinde çalışacak olan ve aralarında Frieren: Beyond Journey’s’in de bestekarlığını da üstlenmiş Tomohiro Suzuki’nin de bulunduğu önemli bazı personelleri de ortaya çıkardı. karakter tasarımcıları Chikashi Kubota (ana animatör: Dragon Ball Super: Broly), Shinjiro Kuroda (2. ana animatör: Sk8 the Infinity) ve Ryōsuke Shirakawa (ana animatör: A Silent Voice); müzik ise One Punch Man 1. ve 2. sezon müziklerinden de sorumlu olan Makoto Miyazaki tarafından besteleniyor.

Fragman İyiye mi İşaret?

Kendimizi Görsel Bir Şölenin İçinde Bulabiliriz

One Punch Man 2 jpg

One Punch Man 3. sezon fragmanındaki görseller oldukça etkileyiciydi; Garou ve dev bir böceksi canavar arasındaki dövüş odak noktası olurken, anlatıcı, Kahraman Avcısı Garou ve Saitama, Yüce Güç ve Nihai Korku arasındaki bir karşılaşma olarak adlandırılan yaklaşan dövüşü ima ederek beklentiyi arttırıyor. Savaşın gösterilen kısa bölümlerinde bazı muhteşem ışıklandırma ve efektler kullanılmış ve tanıtım fragmanına bakılırsa üçüncü sezon, ilk sezonu meşhur eden ihtişamı geri getirebilir; ancak bunu sadece zaman gösterecek. Henüz bir yayınlanma tarihi mevcut değil.

Akira Toriyama

Akira Toriyama, Dragon Ball’ın Yaratıcısı, 68 Yaşında Öldü!

Josei isekai

En İyi 6 Josei İsekai Manga, Sıralı