in , ,

One Punch Man Mangası’ndaki En İyi 10 Dövüş

One Punch Man Mangası’ndaki En İyi 10 Dövüş

Özet

  • One Punch Man, Drive Knight, Flashy Flash ve Saitama gibi kahramanların zorlu rakiplerle karşılaştığı destansı dövüşlere sahip.
  • Manga, dövüş sahnelerini yepyeni bir seviyeye yükselten muhteşem koreografi ve karmaşık sanatıyla ortaya eşi benzeri olmayan savaşlar çıkarıyor.
  • Saitama, ezici gücüne rağmen onu ciddileşmeye ve gerçek gücünü sergilemeye iten büyülü savaşlara giriyor.


One Punch Man mangası, yetenekli çizeri Yusuke Murata sayesinde inanılmaz bir sanata sahip. Bu hayranlık uyandıran sanatı tamamlayan bazı koreografilerle herhangi bir manga serisindeki en iyi dövüş sahnelerinden bazılarını ortaya çıkarıyor.

Saitama’nın ezici gücü göz önüne alındığında, serideki herhangi bir dövüşün zorlayıcı olması garip görünebilir ancak Saitama’nın hiç yer almayıp onun yerine S Sınıfı kahramanların veya serinin en büyük kötü adamı Garou’nun parlamasına izin veren çok sayıda harika dövüşler de mevcut. Saitama bile nefes kesici dövüş sahnelerinden payını alıyor ve bu onu bir anlığına da olsa ciddileşmeye zorlayan rakiplerle karşı karşıya getiriyor.

Not: Çeşitli nedenlerden dolayı One Punch Man’in bölüm sıralaması Japonca ve İngilizce versiyonları arasında farklılık göstermektedir. Bu liste Viz’in İngilizce sürümündeki bölüm sıralamasını kullanmaktadır.

Drive Knight vs. Nyaan

One Punch Man 115 ve 116.’ncı Bölüm

Drive Knight vs. Nyaan

Drive Knight, Canavar Derneği arcının başında derneğin yöneticisi Nyaan ile savaşıyor ve hayranlar S sınıfı siborg kahramanı ilk kez savaşırken görüyor. Drive Knight kendisini bir motosiklete dönüştüren “Chariot” modu, at adam benzeri bir robota dönüştüren “Knight” modu ve uçmasını sağlayan “Rock” modu da dahil olmak üzere çeşitli dönüşümler gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Webtoon'lar Animedeki Bir Sonraki Büyük Olay mı?

Savaş tam bir bölüm sürüyor ve Drive Knight, hasar almamak için onun bedenine saklanmak gibi numaralar yapmaya çalışan acımasız kedi canavarla savaşmak adına tüm modlarını kullanıyor. En sonunda kendini aşırı ısıtarak Nyaan’ı yeniyor ve yanmış kedi canavarı bıçaklayabileceği bir yere çıkması için zorluyor.

Flashy Flash vs. Hellfire Flame ve Tempest Wind

One Punch Man 93 ve 94.’ncü Bölüm

Flashy Flash vs. Hellfire Flame ve Tempest Wind

Flashy Flash inanılmaz hıza sahip bir ninja kahramandır ve bu özelliği nedeniyle dövüşleri genellikle çok etkileyicidir. Canavarlar Derneği arcının başlarında Flashy Flash, kendisiyle aynı köyden olan ve güçlenmek için canavar hücreleri yiyen Hellfire Flame ve Tempest Wind adlı iki ninjaya karşı çıkıyor. Üçü de son hızla birbirleri etrafında koşarken savaş da inanılmaz bir hızla ilerliyor.

İkiye karşı bir olan bu savaşta, Flashy Flash’ın performansı özellikle göze çarpıyor ve dövüş sırasında meydana gelen yıkım seviyesi Tatsumaki’nin şehri yok eden saldırısıyla (ileride daha fazla olmak üzere) eşdeğer hâle geliyor. Flashy Flash her iki canavarı da tek vuruşuyla ikiye bölerek savaşı yeteneğine yakışır zarif bir şekilde sonlandırıyor.

Garou vs. Superalloy Blackluster

One Punch Man 121, 124.1 ve 127.’nci Bölüm

Garou vs. Superalloy Blackluster

Garou’nun çok sayıda harika dövüşleri vardır ancak Blackluster’a (Darkshine olarak da bilinir) karşı olan savaşı sergilediği katıksız güçle ortaya çıkıyor. Blackluster saf kaslardan oluşan iri bir figür ve aynı zamanda fiziksel eğitimiyle gücün zirvesine çıkmış bir insan. Bununla birlikte kazanmaya o kadar alışmış ki korku hissetmenin nasıl bir şey olduğunu unutmuş ancak Garou bunu ona kısa sürede içinde hatırlatacaktır.

Dövüş sona erdiğinde Blackluster kesinlikle kaybediyor ancak içinde bulundukları yapının çökmesi dövüşün düzgün bir sonuca ulaşmasını engelliyor. Dövüş, Garou’nun ne kadar hızlı büyüdüğünü ve nasıl değişmeye başladığını gösterirken aynı zamanda Garou’nun henüz insanlığını kaybetmediğini de ortaya koyuyor.

Çocuk İmparator vs. Anka Adam (İkinci Dövüş)

One Punch Man 96-98.1 Bölüm

Cocuk Imparator vs. Anka Adam Ikinci Dovus

Çocuk İmparator ile Anka Adam’ın dövüşü tartışmalıdır çünkü bölümler derlenen cilt için yeniden çizilmiş ve bu da dövüşü oldukça değiştirmiştir. Yine de dövüşün her versiyonu da harika. Çocuk İmparator, daha önce sahip olduğundan çok daha fazla güce sahip olan yeni doğmuş Anka Adam’a karşı en iyi “oyuncaklarından” bazılarını çıkarıyor.

One Punch Man için alışılmadık olan bu dövüş, Evangelion’daki EVA’nın pille çalışmasına benzer şekilde dar bir zaman sınırında çalışan dev bir robot içeriyor. Robot bazı inanılmaz saldırılar yapabilse de Anka Adam’ın, savaşta kendisine yardımcı olması için ölü canavarları canlandırmak gibi kendine özgü etkileyici yetenekleri var. Savaş şaşırtıcı bir şekilde Anka Adam’ın tekrar Canavar Piliç Adam’a dönüşmesiyle sona eriyor ve onu çaresiz hâle getiriyor.

Zombi Adam vs. Pureblood

One Punch Man 99.’ncu Bölüm

Zombi Adam vs. Pureblood

Zombi Adam’ın Pureblood’a karşı dövüşü mangada oldukça kısadır fakat Zombi Adam’ın yenileme yeteneği sayesinde akıllarda kalıcı bir dövüştür. Kendisi de inanılmaz derecede yenilenme özelliğine sahip bir vampire karşı defalarca öldürülse de her seferinde ayağa kalkarak hem izleyen canavarları hem de Pureblood’ı şoke ediyor.

Zombi Adam’ın dövüş süresince 200 defa öldüğü söyleniyor fakat acımasızlığı sonunda onu galip getiriyor. Dövüş hem silah hem de kılıç oyunlarını içeriyor ve bir yıpratma savaşına dönüşmesine rağmen eğlenceli kalmayı başarıyor. One Punch Man’in açık ara en kanlı dövüşlerinden biri.

Garou vs. A/B Sınıfı Kahramanlar

One Punch Man 79 ve 80.’inci Bölüm

Garou vs. AB Sinifi Kahramanlar

Kahraman Death Gathling liderliğindeki bir grup A ve B sınıfı kahraman, “Kahraman Avcısı” Garou’yu yakalamaya çalışıyor ve onu kalmakta olduğu terk edilmiş bir eve kadar takip ediyor. Ancak orada Garou’yu ziyarek etmekte olan Tareo adında bir çocuk olduğunu bilmiyorlar. Bu nedenle zaten yaralı olan Garou, çocuk zarar görmeden sekiz kahramandan oluşan grubun tamamını yenmek zorunda kalıyor.

Garou’nun çok sayıda rakiple karşı karşıya geldiği ancak yine de galip geldiği inanılmaz bir dövüş oluyor. Her bir kahramanı ustalıkla idare ediyor, onlara karşı kendi numaralarını kullanıyor ve çok sayıda saldırıyı savuşturuyor. Garou’nun daha önce yaralanmış olması yani ciddi bir dezavantaja sahipken sekiz sağlam kahramana karşı galip gelmesi durumu daha da etkileyici kılıyor.

Bang vs. Canavar Garou

One Punch Man 146, 148 ve 151. Bölüm

Bang vs. Canavar Garou

Garou’nun eski ustası Bang ile olan dövüşü merakla beklenen ve hayal kırıklığına uğratmayan bir dövüş olur. Garou dövüş esnasında bir canavara dönüşünce konuşamaz hâle gelir ancak savaş becerisi de hiç bu kadar büyük olmaz. Sadece Bang’in ona öğrettiği teknikleri kullanmakla kalmaz aynı zamanda Bang’in kendi saldırılarını taklit ederek ona karşı kullanır. Garou, Bang ile Bomb’un kombo hareketini bile tek başına yapabilir.

Garou, Bang’i ölümcül bir yumrukla güç bela sıyırdıktan sonra onu ölümün eşiğine getirir. Sonrasında Garou yoluna devam ederken Bang, kendisinden intikam almaya hevesli Çirkin Führer ile mücadele etmek zorunda kalır.

Tatsumaki vs. Psikoz-Orochi

One Punch Man 126, 128 ve 131.’inci Bölüm

Tatsumaki vs. Psikoz Orochi

Tatsumaki, One Punch Man’in en güçlü kahramanlarından biridir ve bu dövüş ona her şeyini ortaya koyma fırsatı verir. Canavar Derneği’nin beyni Psikoz’u bulduktan sonra Psikoz, Canavar Kral Orochi ile birleşerek savaş alanında yükselen devasa bir karma yaratığa dönüşür. Ancak bu Tatsumaki’nin sonunda kendini salıverebileceğini bilmesi nedeniyle gözünü hiç korkutmaz ve gülümseyerek karşılık verir.

Tatsumaki bu dövüşte bütün bir şehri canlandırarak mermiye dönüştürüp Psikoz-Orochi’ye fırlatmasyıla inanılmaz bir güç sergiler ve belki de serinin en yıkıcı ikinci sahnesini ortaya koyar. Dövüş devam ederken başka kahramanlar da ona katılır ancak yanlış anlaşılma olmasın bu savaşın yıldızı Tatsumaki’dir.

Saitama vs. Boros

One Punch Man 34 ve 36.’ncı Bölüm

Saitama vs. Boros

Serideki ilk büyük dövüş, Saitama’nın Karanlık Madde Hırsızları’nın Lideri Boros’la karşı karşıya geldiği dövüştür. Bu noktaya kadar Saitama’nın karşılaştığı her rakip, kel kafalı kahramanın çok az çaba sarf etmesiyle yere serilir ancak Boros diğerlerinden çok daha üstündür. Boros, Saitama’yı Ay’a fırlatacak kadar inanılmaz güçte sert bir tekme atar. İşte o zaman Saitama ciddileşmek zorunda kalır.

Saitama, Boros’un son saldırısıyla yüzleşir ve serinin ilk Ciddi Yumruk’unu fırlatarak Boros’un tamamen parçalanmasına, gemisinin yok olmasına ve bulutların kilometrelerce ayrılmasına neden olur. Hayranlar ilk kez Saitama’nın gerçekte neler yapabildiğini burada görür ve bu One Punch Man’in olması gerektiği kadar nefes kesicidir.

Saitama vs. Kozmik Garou

One Punch Man 158 ve 166.’ncı Bölümleri Arası

Saitama vs. Kozmik Garou

Tamamen güçlenmiş Garou ile Saitama arasında uzun zamandır beklenen hesaplaşma oldukça heyecan vericidir. Genos’u öldüren Garou, Saitama’yı öfkelendirir ve normalde kullandığından çok daha fazla güç kullanmasına neden olur. Garou ve Saitama’nın mücadelesi onları Jüpiter’in uydularına kadar götürür ve burada Saitama basit bir hapşırıkla gezegenin büyük bir bölümünü yok ederek savaşlarının Dünya’da gerçekleşmesi hâlinde ne kadar yıkıcı olabileceğini gözler önüne serer.

Dövüş birçok şaşırtıcı an içeriyor ve yedi bölüm boyunca sürerek onu serideki en uzun bire bir dövüş hâline getiriyor. Garou, Saitama’nın yeteneklerini kopyalayarak kısa süreliğine de olsa neredeyse onun gücüne eşit bir güce sahip oluyor.

Bu dövüş, ne dilediğine dikkat edilmesi gerektiğinin iyi bir örneğidir çünkü Saitama’ın savaştan istediği her şeyi içermesine rağmen Genos’un ölümü nedeniyle hiç zevk almadığı bir savaşa dönüşür. Bu da dövüşte duygusal bir dayanak kazandırmaya yardımcı olur ve sonuçta One Punch Man mangasının en büyük dövüşü olmasını sağlar.

Naruto Evrenindeki En Büyük Gizemler!

10 Büyük Naruto Gizemi

Naruto En İyi Dövüşleri

Naruto’daki En İyi 10 Dövüş, Sıralı