in ,

Ordu Kurma Temalı Webtoon Önerileri

Webtoonlardaki savaşlar, ordu kurma dahil olduğu zaman çok daha keyifli bir hal aldığından sizin için ordu kurma temalı webtoon önerileri.

Dijital çizgi romanlar son zamanlarda çok fazla popülarite kazanmaya başladı. İlk başta bir elin parmağını geçmeyecek kadar seri bulunurken şimdi yüzlerce seri binlerce okura sesleniyor. Bu serilerin türleri, kısa bölümlerden oluşan komik yapımlardan uzun ve geniş hikayelilere kadar uzanıyor.

Fanların pek çok sevdiği bir tür ise ana karakterin kendi ordusunu kurduğu türde seriler. Ordu kelimesi illa insanlardan oluşacağı anlamına gelmiyor. Ana karaktere hizmet eden her türden canlılar topluluğu ordu sayılıyor. Solo Leveling’den Taming Master’a kadar ordu kurmaya hizmet eden webtoon önerilerini derledik.

Solo Leveling

Webtoon Önerileri
Solo Leveling

“Kapılar” adında gizemli geçitler dünyanın dört bir yanında açılmaya başladığından beri Solo Leveling çok değişti. Her Kapı düzgün ele alınmazsa canavarlar ile uğraşmak zorunda kalınabilir. Fakat bu canavarlar ortaya çıktıkça insanlar da belli güçler kazanıyor. Bu güçleri kazanan kişilere avcı deniyor ve bu canavarların asıl görevi Kapıları kontrol altına alıp içindeki canavarları öldürmek. Bunların arasında ise ana karakterimiz E-Seviye Avcı Sung Jinwoo bulunuyor.

Sung Jinwoo E seviye olarak başlamış olsa da bu durum pek uzun sürmüyor. Arkadaşları için canını feda etmeye çalışırken bu hareketinin sayesinde özel bir güç kazanır. Bu güç sayesinde ölüleri istediği gibi canlandırıp kontrol edebilmektedir. İlk başta sadece birkaç cesede hükmedebiliyorken kendisi güçlendikçe ordusu da güçlenir. Bir yerden sonra bir insanın maksimum gücünü geçer. Hatta bir gün gelir ki kontrol ettiği cesetlerin her biri ortalama bir avcı insanın gücüne sahip olur.

Yalnız Ölüçağıran

Webtoon Önerileri
Solo Necromancy

Yalnız Ölüçağıran (Solo Necromancy) biraz daha basit bir konuya sahip. Ana karakter Seongwu zorunlu ordu servisinden yeni dönmüştür. Ve garip olaylar yaşanmaya başlar. Herkesin önünde kartlar oluşmaya başlar ve hepsine bir sınıf tercih ettirmek zorunda bırakır. Seongwu ölüçağıran sınıfını seçer ve sonrasında bunun ne anlama geldiğini öğrenir. Canavarlar ortaya çıkar ve insanları öldürmeye çalışırlar. İnsanlar dışarı baktıklarında tek gördükleri her yerdeki cesetlerden dolayı cehenneme dönmüş bir dünyadır. Seongwu elindeki güç ile hem kendini hem de diğer öğrencileri kurtarmak zorundadır.

Sınıfı adından da anlaşıldığı gibi ölüleri çağırmasını çağırır. Daha doğrusu, Seongwu ölülerin iskeletlerini canlandırabilmektedir. Solo Leveling’in Sung Jinwoo’su gibi bu iskeletler Seongwu ne derse yapmaktadır. Hatta hayatlarını Seongwu için kendi hayatlarını feda etmektedirler. Mantıken ölen insan ne kadar güçlüyse doğan iskelet de o kadar güçlü oluyor. İlginç olan şu ki, bu iskeletlerin başka bir amacı daha vardır. Bunlar sadece asker değillerdir, ayrıca bomba görevi de görürler. Seongwu istediği zaman yeteneklerinden birini kullanarak askerlerini havaya uçurabilir.

The Gamer

Webtoon Önerileri
The Gamer

The Gamer WEBTOON platformunda yerini ilk alan serilerden biri ve serinin şu an 400’den fazla bölümü var. Ana karakterimiz Jihan Han’ın hayatı belli bir yetenek kazandıktan sonra çok değişir. Bir gün dünyayı bir video oyunu gibi görme yeteneğini kazanır. Hem kendisinin hem başka insanların kabiliyet puanlarını görebilmektedir ve bunun sonrasında belli başlı görevler alır. Bir video oyunu bağımlısı olarak bu durumu avantajına çevirmeyi çok iyi başarır. Bir büyücü rolünü edinir ve elinden gelen her şeyi yaparak güçlenmeye başlar.

Bir büyücü olduğundan Jihan, rolünün uzaktan savaşmak olduğuna karar verir. Herhangi bir savaşa girmeden önce tüm hazırlıklarını yapar ve bu hazırlıklardan biri de aşırı fazla golem üretmektir. Bu golemler hem yardımcı rolü oynar hem de savaşa atılırlar. Jihan şimdiye kadar binlerce golem yarattı ve yaratmaya devam ediyor. Hatta bu golemleri yaratan bir fabrika bile kurdu.

Taming Master

Webtoon Önerileri
Ehlileştirme Ustası

Bu listedeki diğer webtoon önerilerimizin aksine Taming Master apokaliptik bir dünyada geçmiyor. Hikayesi sanal bir dünya olan Kaillanda geçiyor. Burada, üniversiteli bir video oyunu bağımlısı Jinsung, İan adlı karakteri oynamaktadır. Normalde okçu olan bu karakter bir anda sınıf değiştirerek canavar terbiyecisi olur.

Seçtiği terbiyeci sınıfından da anlaşılacağı gibi İan, Kaillan’daki her canavarı terbiye edip onlara sahip olabilmektedir. Ne kadar canavarı varsa o kadar güçlenmektedir. Tek dezavantajı ise seviye atlamak çok zor olmaya başlar çünkü her bir tecrübe puanını canavarlarıyla paylaşmak zorundadır. Durum böyle olunca, İan sahip olacağı canavarları dikkatli seçmelidir. Ve öyle de yapar. İan’ın canavarları bir elin parmağı kadar da olsa, canavarların her biri çok güçlü karakterleri alt edebilecek güçtedirler.

Sizin de bu listede olmazsa olmaz dediğiniz webtoon önerilerinizi yorumlarda belirtin lütfen.

İlginizi Çekebilir:  Yaoi Veya Yuri Olmayan En İyi 9 LGBTQ Mangalar
Hunter x Hunter

Hunter x Hunter Neden En İyi Shounenlerden Biri?

Webtoon Önerileri

Ana Karakterin Geçmişe Döndüğü En İyi Webtoon Önerileri