in ,

İçinde Oyun Unsuru Bulunduran Apokaliptik Manhwa Önerisi

İçinde oyun unsuru bulunduran apokaliptik manhwalar aksiyon ve gerilim ile dolu bir hikaye sunuyor. İşte karşınızda bunlara sahip webtoonlar.

Solo Leveling, oyun elementlerini barındıran ilk webtoon olmasa da başarısı bir çok diğer yapıma ilham verdi. Webtoonun başarısı, görünüşte bir işe yaramaz bir avcıyı aşırı güçlü binlerce gölgeyi komutasında bulunduran birisine çevirmesinden geliyor. İnsanların bir orduyla dünyaya yok etme isteği bu webtoonda can buluyor.

Solo Leveling’in ünü pek çok yapıta ilham vermiş olsa da çoğu kayda değer olmuyor. Karşınızda hem apokaliptik bir dünyada geçen hem de oyun unsuru içeren webtoonlar.

Yalnız Ölüçağıran (Solo Necromancy)

Apokaliptik Manhwa
The Lone Necromancer

Seongwu adlı karakter zorunlu askerliğini yaptıktan sonra üniversitesine döner. Döndükten sonra bir olay yaşanır ve tüm üniversite bir rol seçmek zorunda kalır. Seongwu tereddüt ederek çok yıldızı var diye ruh çağırıcı olmayı seçer. Neredeyse hemen ardından, üniversite goblinlerin saldırısına uğrar. Seongwu limitli durumuna rağmen cesurca onları def eder. Daha sonra ölmemiş insanları çağırıp emrinde hizmet ettirebildiğini fark eder. İleriki görevlerinde ona çok yardımı dokunacak bu şeyi keşfetmiş olur.

The Lone Necromancer karakterlerini zor moddaki bir oyuna koyduğundan hem aksiyon hem de korku içeriyor. Seongwu hiçbir bilgi olmadan savaşa gönderiliyor ve hayatta kalmak için elleri. Bu yüzden ne yapmaları gerektiğine dair ufak bir fikirleri bulunmaktadır. Seongwu’nun soğukkanlılığı ruh çağırma yeteneğini sonuna kadar kullanmasına olanak sağlıyor ve ortaya efsane aksiyon sahneleri ve güçlenmeler çıkarıyor.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı (Omniscient Reader’s Viewpoint)

Apokaliptik Manhwa
Omniscient Reader’s Viewpoint

Kim Dokja gerçeklikten tek kaçış yolu internet romanları okumak olan bir beyaz yakalıdır. Yıllardır takip ettiği en sevdiği roman final verince romanın yazarı tarafından gönderilen bir mesaj alır. Mesajda başından beri romanı takip ettiği ve destekçi olduğu için teşekkür ediliyordur. İletide gönderilen, romanın baştan aşağı senaryosu olan dosyayı indirir ve çok değişik şeyler yaşanmaya başlar. Okuduğu romandaki apokaliptik dünya kendi dünyasıyla birleşmeye başlamıştır.

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı internet romanından geliyor denebilir fakat çok fazla oyun mekaniği barındırıyor. Birkaç tane yıldıztakımının inkarnasyonları üzerinde harcama yapmaları işleniyor. Karakterler hareketleri üzerinde ödüllendiriliyorlar ve genellikle özel güçlere sahip olmuş oluyorlar. Bazen de çok güçlü ekipmanlar alabilecekleri coinler ile ödüllendiriliyorlar. Bu coinleri kazanmanın en etkili yolu görevleri tamamlayıp olaylardan sağ çıkmak.

The Earth’s Chosen Savior

Apokaliptik Manhwa
The Earth’s Chosen Savior

İnsanların dünyaya yaptığı onca şeyden sonra dünyanın sonu gelmiştir. Fakat, Dünya herkese bir mesaj gönderir: Dünyanın 42 gün sonra ölecektir fakat seçilen birkaç kişi bu durumu engelleyebilir. Ancak seçilenlerin görevi düşünüldüğü kadar kolay değildir. Hem korkunç yaratıklarla savaşmalı hem de Dünyayı kurtaracak olan güçlerini saklamak için diğer insanları da öldürmelidirler.

Kurtarıcı olmanın karanlık tarafını gösteren bu seri The Earth’s Chosen Savior, oyuncu öldürmenin (serbeste alıp kesmenin) artı yanlarını gösteriyor. Canavar öldürmek güçlendirse de Kurtarıcılara verilen görevi yerine getirmek için asla yeterli değildir. Bu apokaliptik webtoon’da en korkunç şeyler aslında Kurtarıcılardır.

İlginizi Çekebilir:  En İyi 10 Seinen Romantik Manga, Sıralı
Kaiko Sareta Ankoku Heishi (30-Dai) no Slow na Second Life

Kaiko Sareta Ankoku Heishi (30-Dai) no Slow na Second Life, 2023 Yılında Anime Oluyor!

Solo Leveling

Solo Leveling Manhwa Çizeri Dubu Öldü!