in ,

Platinum End: Yayın Tarihi, Fragmanı, Konusu & Bilmeniz Gerekenler

Platinum End’in mangası bu senenin başlarında sona erdi fakat fanları yakında hikayenin başka bir versiyonuna kavuşacaklar. Geçen yılın sonuna doğru iyilik adına efsanevi, psikolojik savaş olan Platinum End’in animesinin 2021’in sonbaharında her yerdeki ekranlara geleceği duyurulmuştu. Yaratıcılarının ikonik serisi Death Note’un popülerliğinden sorumlu bazı ortak konusal unsurları olan animenin 24 bölümlük bir sezonu olması planlanmış ve en az bir sezon daha bekleniyor. İşte izleyicilerin gelecek olan animeyle ilgili bilmesi gerekenler:

Platinum End’in Konusu

Platinum End

Platinum End’in konusu suistimale uğramış varlığına son vermek üzere intihar etmeyi düşünen, kötü muamele görmüş bir genç olan Mirai Takahashi’nın etrafında dönüyor. Her nasılsa Mirai hayatına son veremeden koruyucu meleği Nasse tarafından kurtarılır. Gizemli güçlerle donatılan Mirai, yolsuz amcası ve teyzesinden haklı intikamını alır.

Sonrasında ise Nasse, Mirai’ye Tanrı’nın tam anlamıyla 99 gün sonra emekliye ayrılacağını ve kendisinin yerine geçebilecek seçilmiş kişiler arasında Mirai’nin de olduğunu söyler. Mirai’nin geleceği şimdi onun adına belirlenmiştir çünkü kimin ilahiyat kazanacağının belirleneceği yarışmaya katılıp katılamayacağını seçme hakkı yoktur. Fakat seçilmiş kişilerden çoğu yaratımı yönetmek adına ne gerekiyorsa yapmaya hazır, diğer yarışmacıları öldürmek de buna dahil.

Platinum End’in Fragmanı

YouTube video

Animenin fragmanı yakın zamanda yayınlanmış ve şovun başlangıcı hakkında fikir vermişti. Fragmanın başında Mirai bir binadan atlar ve ona kendisinin koruyucu meleği olduğunu, ona meleksi güçler vermeyi planladığını söyleyen Nasse tarafından kurtarılır.

Platinum End Hakkında Bilmeniz Gereken Haberler

Platinum End

Platinum End’in orijinal mangası 2015’te başladı ve bu yılın Ocak ayına kadar devam etti. Efsanevi manga Death Note’un yaratıcıları Tsugumi ohba ve Takeshi Obata tarafından yazılıp çizilmiştir. Bu yüzdendir ki aynı çizim tarzı ve benzer konusal ögeler içerir. Jump Square’de yayımlanan serinin İngilizce yayımıyla serinin tamamını İngilizce çıkarmış olan Viz Media ilgilenmişti.

İlginizi Çekebilir:  3. Sezon Fragmanıyla Mob Psycho 100 Hareketli Bir Dönüş Yapıyor!

Animenin geleceği ve serinin Signal.MD tarafından üretileceği Jump Festa ‘21 online etkinliğinde duyurulmuştu. Signal.MD çoğunlukla anime filmleriyle ilgilenmesine karşın yakın zamanda çıkmış FLCL Progressive ve Dragon Goes House-Hunting gibi televizyon serilerinin de arkasındaydı. İlk seri 24 bölüm olacak ve Hideya Takahashi tarafından yönetilecek iken ikinci seri Kazuchika Hise tarafından halledilecek. Takahashi Jojo’s Bizarre Adventure serisinin açılışlarında çalışmıştı, bu da onun bu kadar geniş bir hikayeyi anlatabileceğini gösteriyor.

Platinum End’ın Yayın Tarihi

Platinum End

Serinin gelmesine çok kalmadı, fanların Mira’nin Platinum End animesinde boy göstermesini görmek için sadece birkaç ay daha beklemeleri gerekiyor. Serinin Japonya’da TBS’de Ekim ayında yayınlanacağı belirlendi. Ne yazık ki ne zaman uluslararası olacağı ve hangi platformda gösterileceği belli değil, o yüzden de İngilizce konuşan fanların animenin keyfini çıkarmak için biraz daha beklemesi gerekecek.

Vanitas no Carte

Vanitas no Carte: Yeni Fragman ve Yeni Bilgiler

Hiromu Arakawa

Fullmetal Alchemist’in Yaratıcısı Yeni Mangasını Duyurdu