in ,

Pluto Anime Uyarlaması Netflixte!

Osamu Tezuka’nın klasikleşmiş eseri Astro Boy’un “Dünyadaki En Büyük Robot” arcına dayanan manga serisi Pluto, ilk bölümü 2023 yılında yayınlanacak.

Kültürel açıdan ikonikleşmiş Astro Boy’a dayanan manga Pluto, Netflix tarafından animeye uyarlanıyor.

Netflix, Naoki Urasawa ve Takashi Nagasaki’nin manga serisi olan Pluto’nun 2023 yılında anime uyarlaması ve prömiyeri olacağını duyurdu. Fragmanda sırasıyla Gesicht, Atom ve Uran’ı seslendiren Shinshu Fuji, Yoko Hikasa ve Minori Suzuki yer alıyor. Dört dakikalık olan fragman, muhteşem bir animasyon şöleni ve gizemli bir müzik sunuyor.

AnimeNewsNetwork haberine göre Urasawa, yaklaşmakta olan uyarlama konusundaki heyecanını dile getirerek, “Pluto’ya dayalı bir anime yapma zorluğunu üstlenen herkesin cesaretini alkışladıklarını” söyledi. Nagazaki, “Pluto, Tezuka’nın felsefesini miras alıyor ve sadece savaş karşıtı bir mesaj iletmekle kalmıyor, bize her iki tarafta da acı olduğunu hatırlatıyor… ama yine de geriye kalan tek cevap barış.” Pluto’yu denetleyecek ve merhum Astro Boy’un mangakası Osamu Tezuka’nın oğlu olan Macoto Tezuka, “Bu yeni nesil animenin nasıl ortaya çıktığını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Pluto Nedir?

Pluto
Pluto

Pluto, Tezuka’nın yarattığı Astro Boy’daki “Dünyadaki En Büyük Robot” arcını, Europol için bir Alman robot müfettişi olan Gesicht’in oynadığı sürükleyici bir cinayet soruşturmasına uyarlıyor. Hikaye, orijinal manga serisindeki gibi zirkonyum bir dış cepheye sahip olmak yerine, İngilizce’de “yüz” olarak telaffuz edilen Gesicht’i insansı bir dedektif olarak gösteriyor. Gesicht, katilin boynuz benzeri yapılar oluşturmak için kurbanların kafataslarına bir şeyler soktuğu, robotları ve insanları içeren bir dizi cinayeti araştırmakla görevlendirilir. Ancak bir robotun bir insanı öldürmesinin üzerinden neredeyse on yıl geçmesine rağmen robotun suçlu olduğu ortaya çıkınca işler daha da sorunlu hale gelir.

Serinin sekiz tankōbon cildi bulunuyor ve Eylül 2003’ten Nisan 2009’a kadar Big Comic Original’da yayınlandı. Urasawa başlangıçta Pluto fikrini başka birinin yazmasını amaçladı, ancak başkalarından cesaret aldıktan sonra fikrini değiştirdi ve kendi yazmayı seçti. Serinin yaklaşık 8,5 milyon kopyası satıldı ve 2005’te Japonya Medya Sanatları Festivali’nde Mükemmellik Ödülü de dahil olmak üzere savaş, barış, umut ve aşk temalı çok sayıda ödül ve adaylık kazandı.

Pluto prömiyeri 2023’te Netflix’te yapılacak.

İlginizi Çekebilir:  Berserk Mangasının Yaratıcısı Kentaro Miura Vefat Etti
Kusuriya no Hitorigoto

Kusuriya no Hitorigoto Fragmanı, Yayın Tarihi, Konusu ve Son Haberler

Chainsaw Man

Chainsaw Man: Dört Atlı Kim?