in , ,

Re-Main: Fragman, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler

Ünlü stüdyo MAPPA’nın en yeni serisi Re-Main, lise su topu dünyasına dalıyor. İşte şimdiye kadar anime hakkında bildiklerimiz.

MAPPA, serilerinin birçoğu hem eleştirmenler hem de izleyiciler arasında en övülen ve mutlak hit olmaya devam eden anime prodüksiyon stüdyolarından biridir. Yakında çıkacak olan serileri Re-Main ile yetenekli stüdyo, animasyon alanındaki marka kalitesini tamamen yeni bir anime özgünlüğünde su topu dünyasına getirmeyi planlıyor. İşte MAPPA hayranlarının bu yaz yayınlanmaya başlamadan önce yeni spor serisi hakkında bilmesi gereken her şey.

Re-Main Konusu

Re-Main

Hikaye, bir zamanlar ortaokulda su topu dehası olan Minato Kiyomizu adında genç bir lise öğrencisini konu almaktadır. Travmatik bir kaza onu sporu bırakmaya zorlar ve Minato’nun hayatında büyük bir boşluk bırakır. Ancak, arkadaşlarının teşviki sayesinde Minato, lisede spora geri dönmeyi planlıyor.

Ne yazık ki takımımız, kazanan bir takım olma hedefinde birkaç aksilikle karşılaşıyor, bunlardan en önemlisi su topu takımındaki çoğu kişinin su topunda pek iyi olmaması. Diğer önemli karakterler arasında Minato’nun arkadaşı Eitaro Oda, su topu takım kaptanı Jo Jojima ve Minato’nun hem geçmişini hem de onu önceden sporu bırakmaya neyin zorladığını bilen bir kız olan Chinu Kawakubo yer alıyor.

Re-Main Fragman ve Haberler

YouTube video

Geçtiğimiz günlerde anime için bir tanıtım fragmanı yayınlandı ve hikayenin nasıl gelişeceğine dair fikir verdi. Teaser, esas olarak Minato’nun üzücü geçmişine ve günümüzdeki dostları ile sınıf arkadaşlarına yansıtmadan önce onun üzerindeki etkisine odaklanıyor. Beklendiği gibi, gösterinin animasyonu çarpıcı ve canlı bir şekilde renkli, sadece her bir su damlasının ıslaklığını değil, animasyon aynı zamanda da kaslı erkek karakterlerin Free! benzeri çekiciliğini de vurguluyor.

Bandai Namco ve MAPPA tarafından yapılan serinin arkasındaki beyinler arasında süper kahraman animesi Tiger & Bunny‘nin yazarı Masafumi Nishida da yer alıyor. Karakterlerin yakışıklı tasarımları Aori Fujika tarafından yürütülüyor. Shiho Tanaka animasyonu denetlerken Kana Utatane de dizinin müziklerini besteliyor.

Seslendirme kadrosunda Minato Kiyomizu rolünde Yuto Uemura, Eitaro Ota rolünde Kotaro Nishiyama, Jo Jojima rolünde Subaru Kijima ve Chinu Kawakubo rolünde Lynn yer alıyor. Açıklanan diğer karakterler arasında sırasıyla Soma Saitou, Makoto Furukawa, Tasuku Hatanka ve Daisuke Hirose tarafından seslendirilen Shugo Amihama, Takekazu Eijiri, Yutaka Babayaro Inomata ve Yoshiharu Ushimado yer alıyor.

Re-Main Çıkış Tarihi

Re-Main

İlk olarak bu yılın Mart ayında duyurulan seri için yüzeysel bir özetin ötesindeki bilgiler şimdilik çok az. Ancak bilinen şey şu ki, Re-Main 4 Temmuz’da TV Asahi’nin NUMAnimation yayın kuşağının bir parçası olarak yayınlanacak. Bu kuşak, Steel Jeeg gibi klasikleri ve World Trigger gibi daha güncel animeleri de izleyiciye sunmuştu.

Umarız dizi, bu yaz Japon yayın hayatına başladığında, izleyicilerin seçici gözlerindeki kupayı eve getirmeden önce kulvarda birkaç tur atmış olur.

İlginizi Çekebilir:  Vanitas no Carte: Yeni Fragman ve Yeni Bilgiler
Dante Zogratis

Black Clover: Dante Zogratis Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Record of Ragnorak e1617461942188

Record of Ragnarok: Fragmanı, Konusu, Yayın Tarihi ve Bilmeniz Gerekenler