in ,

Red Flag Seme İçermeyen Boys Love Webtoon Önerisi

Boys Love Webtoon

Son yıllarda popülaritesini arttırmış olan Boys Love türü günümüzde büyük bir okuyucu ve hayran kitlesine sahiptir. Son zamanlarda yeni çıkan güncel serileri takip ederken çoğunun rahatsız edici içeriklere sahip olduğuna karar verdim. Bu yüzden genel olarak içeriği temiz herhangi bir trigger warning içermeyen serileri derlemeye karar verdim. Derlediğim bu serilerin bazıları sadece yetişkin okuyucular için uygun olup Yaoi kategorisindedir. Bunu dikkate alarak okumanızı öneririm.

The Third Ending

image 3 4

İlk sezonu Lezhin Comics tarafından hayata geçirilen bu seri 2 sezondan oluşmaktadır ve yetişkin okuyucu kitlesi için uygundur. Suh Yoonseul herkes tarafından sevilen ve mükemmel bir hayat yaşayan biridir. Ancak bir gece hayatını altüst eden bir rüya görür. Bu rüya geçmişte soğukkanlı bir şekilde Kang Jun’u reddetmesiyle ilgili bir rüyadır. Kang Jun’u rüyasında gördüğü her gün ona bir uğursuzluk getirir. Bu uğursuzluktan nasıl kurtulabilir? Kang Jun’a onun aslında iyi bir insan olduğunu göstererek mi? Bu yolda Yoonseul Jun’la yakınlaşmaya karar verir. Acaba Jinx den kurtulabilecek mi?

Serinin en sevdiğim kısmı serinin adının nereden geldiğini anladığımız an. Daha önce hiç bl okumadıysanız bu seri sizin için güzel bir başlangıç olacaktır.

It’s Just a Dream… Right?!

image 4 3

Karakterlerin ilişkisi dışında konunun da gayet güzel işlendiği bir seri It’s Just a Dream… Right?! Özellikle doğaüstü ve büyü temalı serileri seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Jungoh asistan olarak yarı zamanlı bir işte çalışmaya karar verir ama beklemediği bir şey vardı. Ibeom adında sevimli ama bir o kadar da huysuz bir şamanla, insanların rüyalarının içine girerek çalışmaktı. Ama beklemediği bir şey daha vardı. Ibeom’un sadece cinsel arzularının yerine getirilerek kurtulabileceği bir kâbus fidesi tarafından lanetlenmesiydi. Acaba Ibeom’un kabus fidesinden kurtulmasına kim yardım edecek?

İlginizi Çekebilir:  Boruto: Kurama Nasıl Hayatta Kaldı?

Semantic Error

image 5 2

Romandan uyarlanan bu serinin ayrıca geçen yıl içinde K-Draması da çıkmıştır ve Teen Vogue’un 2022 yılının en iyi BL dizisi ödülünü almıştır.

Chu Sangwoo katı kuralları olan ve kararlarından vazgeçmeyen bir bilgisayar bilimi öğrencisidir. Bir gün profesörlerinin verdiği grup ödevindeki tüm işlerin kendisine kaldığını görür. Bu yüzden sunacağı sunumda diğer grup arkadaşlarının adını silerek tek başına sunum yapar. Ancak bunu yaptığında son sınıf öğrencisi olan Jang Jae Young’un akademik beklentilerine ağır bir darbe indireceğini bilmiyordu. Jae Young, Sangwoo’ yla tamamen zıt özelliklere sahip bir karakterdir. Stil sahibi, eğlenceyi seven ve hepsinden önemlisi olağanüstü derecede popüler biri. Yurt dışında okuma şansını kaybeden Jae Young, Sanwoo’dan intikamını almaya kararlıdır. Ama birlikte çalışmak zorunda kaldıklarında aralarında tuhaf bir çekim başlar…

The Pizza Delivery Man and The Gold Palace

image 6 1

Babasının pervasız yatırımı ve kumar alışkanlığı yüzünden, Woowon ve annesi hayatlarını bu borçları ödemek için heba eder. Annesi hastalığı yüzünden kırsal bölgeye dönmeye mecbur kalır ve tek başına mücadele eder. İyi kazandığı yarı zamanlı işinden kovulur ve yeni bir iş ararken arkadaşı zengin mahalledeki pizzacıda teslimat işine girmesini önerir. Burası sadece güzel yemekleriyle değil, güzel ve yakışıklı çalışanları ile de ünlüdür.

Woowon çekici birisidir, görüşme için başvurduğunda anında kabul edilir. Seoan bütün hayatını tek bir hatayı bile affetmeyen sert babasının kontrolü altında yaşar. Kendini yiyip bitirir. Bu durum sosyal anksiyete ve panik atak ile sonuçlanır. En sonunda işinden istifa eder ve kendini dünyadan soyutlayarak yaşamaya başlar. Bir gün, birisi Seo’ya ufak bir iyilikte bulunur. Uzun zamandan sonra ilk defa başka bir insandan korkmaz. Hayattan yorulmuş bir şekilde yaşayan iki gencin romantizm dolu aşk hikayesi.

Smyrna & Capri

image 7 2

BL okuma geçmişiniz varsa eğer mutlaka çizerin farklı serilerine denk gelmişsinizdir. Brothers Without a Tomorrow’ a ait olan bu seri omegaverse türündedir. Ama bildiğiniz omegaverslerden biraz farklı olabilir. Zira burada ana çiftimizin ikisi de alfa…

“Theo Peserus”, tahta geçecek çocuğu doğurma kehanetiyle burun buruna olan bir hane reisidir. Diğer alfaları davet ederken yaptığı gibi, o gece de yatağında gözleri kapalı yatarken partnerini bekliyordur. O sırada Peserus Kalesi’nin ıssız koridorunda tutuklanan Devrimci grubun alfa lideri olan “Sram Marita” kaçmak için etrafta koştururken belli bir feromon kokusuna çekilir ve bir odaya girer. Odada, sanki bir omegaymış gibi birçok feromon bulunduran Theo adında bir alfanın gözleri kapalı bir şekilde yatakta yattığı ortaya çıkar. Garip feromon kokusu, Sram’ı sarhoş eder ve amacını kaybetmesine sebep olur. O geceden sonra Sram tekrar yakalanır ancak kaçtığı için idam edilmek üzereyken Theo onu kurtarır.

Dangerous Convenience Store

image 8 3

Gangsterlerin uğrak yeri olan bir markette çalışan Yeo Eui-jun, orada çalışmanın tehlikeli olduğu gerekçesiyle işten ayrılmak istese de çalıştığı yerin saatlik ücreti diğer marketlere kıyasla bir iki katı kadardır!

Alacağı tek kuruşa bile ihtiyacı olan Eui-jun, tehditleri olabildiğince göz ardı edip çalışmaya devam etmek zorunda kalır. Günlerden bir gün, diğer gangsterlerden daha çok bir gangster gibi görünen Bum Geon Woo ortaya çıkar. Onun ortaya çıkması diğer gangsterleri susturmaya yetiyordur… Peki Eui-jun bu markette kazasız belasız çalışmaya devam edebilecek mi?

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen: Gojo’nun Sukuna’ya Karşı Kazanması İçin 6 Neden

Starfield

Starfield: Nerede bu Red Mile?