in , ,

Reincarnated as a Sword: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Slime olarak hayata dönen, örümcek olarak yeniden dirilen karakterlerden sıkılan İsekai hayranları ilk görüşte Reincarnated as a Sword’a burun kıvırabilir fakat endişelenmeyin: Reincarnated as a Sword, bu tarz isekaileri “dilimlemeye” geliyor! Hikaye, isekai türündeki animelerle benzerlik gösterse de, türün jenerik özelliklerinden bir şekilde ayrılmayı başarıyor gibi duruyor.

Bununla birlikte, günümüzdeki isekai popülaritesine bakarak bu türden nefret edenlerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu düşünürsek, animenin kötü olacağını düşünen şüpheci bir kalabalık olmazsa olmaz. Aynı zamanda bu tarz serilere ilgi duyanlar da, serinin ne zaman yayımlanacağı, nerede izlenebileceği hakkında bilmek istiyorlardır. Yayımlanmasına haftalar kalan Reincarnated as a Sword ile alakalı bilgileri, isekai severler (ve isekai karşıtları) bu konumuzda bulabilirler.

Reincarnated as a Sword’un Konusu

Reincarnated as a Sword
Reincarnated as a Sword

Yuu Tanaka’nın novel olarak kaleme almaya başladığı Reincarnated as a Sword, diğer neredeyse tüm ana karakterlerde olduğu gibi, hikayeye kahramanca(!) başlıyor. Yani bir trafik kazasında ölerek. Sonrasındaysa, isimden de anlaşılacağı gibi, bir kılıç olarak, farklı bir dünyada uyanıyor ve Fran isimli kaderi pek yolunda gitmeyen köle bir kedi kadın tarafından bulunuyor.

Fran ile çıktıkları görevde onu savunarak ve onunla ekip olarak “Usta” ismini ediniyor. “Usta” ismi, böyle bir şey için uygun bir isim olmasa da, yeni müttefiki ile tıpkı bir baba kız ilişkisi içerisinde kendilerini buluyorlar. İsekailerdeki bazı klişeleri bu durum malumca değiştirirken, ana karakterin silahlanmaya karşı tutumu, aksiyonu da yanında getiriyor.

Reincarnated as a Sword’un Fragmanı

YouTube video
Reincarnated as a Sword

Yayımlanan son fragmanıyla birlikte, isimden yola çıkarak insanların akıllarında canlandırdıklarından çok daha farklı bir izlenim ediniyoruz. Komedi unsurlarının yanı sıra, Fran’in “Usta” ile buluşmasını ve karşılarına çıkan her şeyi yok etmeleri gibi epik sahnelere de şahit oluyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Naruto: Itachi Uchihaları Neden Öldürdü?

Aksiyon ve macera türünün diğer örneklerinde genellikle komediye daha çok ağırlık verirken, burada aksiyonun ve maceranın araya kaynamadığını görebiliyoruz. Diğer isekailerle karşılaştırıldığında animasyonların akıcılığı ve keskinliği, şovun ucuz ve para sağmak için yapılmadığını gösteriyor.

Reincarnated as a Sword’un Arkasındaki Ekip ve Kadro

Reincarnated as a Sword
Reincarnated as a Sword

C2C, Reincarnated as a Sword’un anime uyarlamasının arkasındaki stüdyo olmakla birlikte, bundan önceki en büyük yapımı da bir diğer isekai serisi olan Tsukimichi: Moonlit Fantasy isimli animeydi. Tıpkı o animede olduğu gibi, Reincarnated as a Sword’un yönetmenliğini de Edens Zero gibi oldukça ilgi gören bir animenin de baş yönetmeni olan Shinji Ishihira üstleniyor.

Takahiro Nagano ve Atsuki Saito senaryoları, karakter tasarımlarını ve animasyon yönetmenliğini üstlenirken, Fairy Tail ve Naruto Shippuden’in müziklerinin bestekârı Yatsuhara Takahashi, serinin müziklerini üstleniyor. Usta’yı Shin-ichiro Miki seslendirirken, Fran’e de Ai Kakuma hayat veriyor. Ami Koshimizu, Wataru Hatano, Tetsu Inada, Rumi Okubo ve Shinpachi Tsuji de sırasıyla Amanda, Klimt, Donadrond, Nell ve Gallus karakterlerini seslendiriyor. Kishida Kyodan & The Akeboshi Rockets tema şarkısını, Maon Kurosaki ise bitiş şarkısı olan “more<STRONGLY “yi seslendiriyor.

Reincarnated as a Sword’un Yayın Tarihi

Reincarnated as a Sword
Reincarnated as a Sword

Reincarnated as a Sword, Japonya’da, 5 Ekim’de Tokyo MX kanalında ilk gösterimini yaptıktan sonra BS Asahi ve ABC TV’de yayınlanacak. Lakin bu bölümlerin tamamını ABEMA yayın hizmeti aracılığıyla bir hafta önceden görebilmemiz mümkün. Ne yazık ki, Crunchyroll veya Funimation gibi uluslararası bir anime yayın servisinin, serinin altyazılı veya dublajlı bir versiyonunu sunup sunmayacağına dair bir açıklama henüz yok. Yine de Sentai Filmworks’ün seriyi Asya dışında lisanslaması, böyle bir duyuru ihtimalinin çok da uzak olmadığının habercisi olabilir.

Danganronpa

Danganronpa’daki En Kötü 10 Karakter

Bilge Okuyucunun Bakis Acisi 1024x512 1

Bilge Okuyucunun Bakış Açısı: [SPOILER]’ın Öldü ve İç Burkan Sahnelerde Huzura Kavuştu