in ,

Rock Müzik Severler İçin En İyi 10 Anime

Anime

Hem rock hem de anime hayranıysanız, ikisini bir araya getiren bu anime şovlarını keşfetmekten mutluluk duyacaksınız.

Anime ve müzik genelde birlikte giderler. Hatta piyasadaki en iyi şarkılardan bazıları animelerin açılış ve kapanış müzikleridir. Müzik fanları için müziği merkezine alan ya da en azından 2. plana alan tonlarca anime serisi ve filmi var. Müzik animelerinin güzelliği özellikle bir türe bağlı olmamalarından gelmektedir. Çeşitlilik çok fazladır.

Bununla birlikte rock müzik hayranları biraz daha karanlık seriler arıyor olabilirler. Her zaman böyle olmak zorunda değildir fakat genellikle rock müzik sahneleri daha karanlık temalarla ya da ağır seslerle birlikle sahnelenir. Bu makale izlemelerinde bir doz rock müzik arayan herkes için ağır temalar sahneleyen animeleri içerir!

Doukyusei

Anime
Doukyusei

Doukyusei alt teması rock müzik olan sakin bir animedir. Öncelikle konusu, okul korosu festivaline hazırlanan iki liseli erkek hakkında bir drama ve büyüleyici derecede basit bir aşk hikayesidir. Hikaru Kusakabe, sınıf arkadaşı Rihito Sajou’nun sınıf şarkısını söylemekte zorlandığını keşfeden bir rock grubunun gamsız bir üyesidir.

Genellikle bağnaz olan sınıf arkadaşının bu yanından etkilenen Hikaru, ona koçluk yapmayı teklif eder ve iki zıt kişilik, birlikte çok zaman geçirmeye başlar. Bilinmeyen bir gelecek belirirken, bu alevlenen ilişkiye ne olacak?

Detroit Metal City

Anime
Detroit Metal City

‘Detroit Metal City’ grubunun baş şarkıcısı Soichi Negishi’yi sahneye koyan olağanüstü bir müzik animesidir. Grubu hiddetli ve nefret dolu sözlerle heavy metal şarkıları söyler ama aslında bir problem vardır. Soichi, sadece İsveç popunun tadını çıkarmak isteyen sıradan, sevgi dolu bir üniversite öğrencisi olduğu için sahnedeki kişiliğinden kesinlikle nefret etmektedir.

Hayranları onun şeytani kişiliğine bayılırken, Soichi olmadığı biri gibi davranmaktan çok sıkılmıştır. Otantik benliği ile kişiliği arasındaki bu çatışma, Detroit Metal City’nin hikayesine ilginç bir girdap ve güçlü bir anlatı yoğunluğu verir.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

K-On!

Anime
K-On!

K-On! klasik müzik animesidir. Seri Pop-punk ve J-pop arasındaki çizgide yer alsa da rock müzik hayranları, pek çok yönden müziğe bir aşk mektubu olan bu dizide kesinlikle sevecek bir şeyler bulacaklar.

Dizi, Sakuragaoka Lisesi’nin dağılmanın eşiğindeki bir kulüp olan hafif müzik kulübünü konu alıyor. Kahraman Yui, elektro gitarını takarak gitar çalmayı anında öğrenir. Genel olarak kalıplaşmış bir yapıya sahip olmakla birlikte, K-On! yine de hayattan kesitler içeren fantastik bir idol animesi olmayı başarmıştır ve herkes için çeşitli şeyler sunmuştur.

FLCL

Anime
FLCL

FLCL (Fooly Cooly olarak da stilize edilir), 2023 için yeniden başlatılan bir retro anime serisidir ve kesinlikle kafası kolayca karışanlar için uygun değildir! İlk olarak 2000 yılında yayınlanan dizi, on iki yaşındaki Naota Nandaba ve beynindeki dev robotları doğuran portal hakkında kısa ama akılda kalan altı bölümlük bir seridir.

Bu portala sebep olan kişi eski bir mavi Rickenbacker 4001 gitar ile kafasına vuran vespa motor manyağı Haruko Haruhara’dır.

Bubblegum Crisis

Anime
Bubblegum Crisis

Bubblegum Crisis , harika bir film müziği ile kısa ama tatlı bir Bilim Kurgu/Meka dizisidir. ‘Girls With Guns’ türünün öncüsü olan dizi, 1987-1991 yılları arasında yalnızca sekiz bölüm yayınlandı, ancak daha sonra birkaç yan dizi ortaya çıkardı.

Kahraman Priscilla Asagiri, MegaTokyo şehrini hain Genom Corporation’dan ve onun biyomekanik yaratıkları Boomers’tan korumadığı zamanlarda, Priss and the Replicants’ın baş şarkıcısı olarak stres atıyor. Grup, piyasaya çıktığı 80’ler dönemi için mükemmel olan, sentez yüklü bir pop-rock çalıyor.

Bakumatsu Rock

Anime
Bakumatsu Rock

Bakumatsu Rock , rock ‘n’ roll tutkusunu herkesin bilmesini isteyen esrarengiz Ryouma Sakamoto’yu konu alıyor. Elinde elektrogitarıyla sokaklarda dolaşırken, dinleyen herkese Bakumatsu döneminin yasal olarak kabul gören müzisyenleri kadar yetenekli olduğunu gösteriyor.

Aynı isimli video oyunu serisine dayanan bu seri, Japonya’daki baskıcı bir müzik dönemini konu alıyor. Müzikleri Japonya’da kabul edilene kadar geri adım atmayı reddeden Ryouma’nın grubu, tutkularında düşündüklerinden daha fazlası olduğunu fark etmeye başlar.

Bocchi The Rock

Anime
Bocchi The Rock

Bocchi The Rock! bu listedeki en yeni orijinal anime ve Sonbahar 2022 anime sezonunun sürpriz bir hitidir. Sevimli görünümlerine aldanmayın, bu sevimli kızlar şaşırtıcı derecede ağır rock müzik yazıyorlar! Dizi, ciddi sosyal kaygı bozukluğu olan bir liseli kız ve gitarist olan Bocchi’ye odaklanıyor.

Ortaokulda bir grup kurma hedefinde başarısız olan Bocchi, hayır diyememesi nedeniyle rock grubu ‘Kessoku’ya alınır. Dizi aslında bir komedidir ama grup üyelerinin Bocchi’nin psikolojik sorunlarının her geçen gün üstesinden gelmesine yardım ettiği bazı gerçekten içten anlar bulundurur.

Zombieland Saga

Anime
Zombieland Saga

Harika kadın karakterlere öncelik veren anime hayranlarının Zombieland Saga’dan öteye bakmalarına gerek yok. Kadın karakterlerden oluşan bir kadroya sahip olan bu dizi, geleneksel idol animesinin bir uyarlamasıdır. Harika kadınlar mı? Hepsi zombi.

Çılgın menajerleri tarafından diriltilen Franchouchou üyeleri, müzikleri aracılığıyla Saga vilayetini kurtarmakla görevlendirilir. Grup, farklı performans dönemlerinden harika sanatçılar ve liderlerden oluşmaktadır. Meiji döneminden efsanevi bir fahişe olan Yugiri’den, kahraman ve en son canlandırılacak olan Sakura’ya kadar, yedi üyenin her biri benzersiz seslerini inanılmaz bir müziğe katkıda bulunmaktadır.

Nana

Anime
Nana

Nana, inanılmaz bir müzikal kimyaya sahip olan, ikisi de Nana adlı iki kadının şans eseri karşılaşmasını konu alan klasik bir animedir. Nana Osaki, rock/pop-punk yıldızı olma hayallerinin peşinden gitmek için Tokyo’ya taşınırken, Nana Komatsu sadece safça erkek arkadaşını sanat okuluna kadar takip etmiştir.

Oda arkadaşı olarak ikisi de hayallerinin peşinden ayrı ayrı ama birlikte koşarlar. Dizinin ilerleyen bölümlerine yön veren, göz kamaştırıcı müzikler ve ilginç anlatım geliştirmeleriyle dolu inanılmaz bir açılış şarkısı vardır.

JoJo’s Bizarre Adventure

Anime
JoJo’s Bizarre Adventure

Çoğu anime hayranı JoJo’s Bizarre Adventure’ı duymuştur. Tüm zamanların en iyi bilinen shonen animelerinden biri olduğu için duyulmaması çok zor. Dizi 1987’den beri devam ediyor ve asla durma emaresi göstermiyor.

Tam olarak müzik animesi izlemek için doğru bir seçim olmasa da JoJo’s Bizarre Adventure, rock müzik hayranlarını mutlu edecek tonlarca müzikal referansla dolu animeler kadar harika. Genel olarak konuşursak, gerçeküstü bir sanat tarzı ve vahşi karakterlerle çeşitli taksitlerle Joestar ailesinin nesillerini takip ediyor.

İsekai Anime

İsekai Animelerdeki En İyi 10 Dövüş Sahnesi!

One Piece

One Piece Odyssey’e Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu