in , ,

Romantic Killer: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Bu ilgi çekici romantik komedi animesinin fragmanı Netflix tarafından yayınlandı ve neler göreceğimiz biraz gösterildi

Mangaka’lar için en gurur verici şey, mangalarının anime adaptasyonu alması olabilir. Ve şimdi bu manganın Wataru Momose de gururlanmış olmalı.

Geçtiğimiz ay, Netflix bu güzel animenin fragmanını yayınladı. Ülkemizde mangası çok bilinmese de Japonyadaki okurlara göre çok eğlenceli olacak gibi duruyor. İşte Romantic Killer animesi ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Romantic Killer’ın Konusu

Romantic Killer
Romantic Killer

Romantic Killer animesi Anzu Hoshino adında, kendini okulun popüler çocuğunun peşinden koştuğu bir shojo animesi konusu gibi bir hayatın içinde bulmuş bir kızdır. Romantik ilişkileri sevmeyen kızımızın hayatına Riri adında bir peri girer ve iksinin arasını yapmaya çalışınca olaylar alt üst olur. Şimdi ise yalnız başına yaşamak için ekstra uğraş göstermesi gerekmektedir.

Konu biraz gülünç gelse de romantizm ile alakası olmayan bir kadın karakteri shojo temalı bir animede görmek ilginç geliyor. Hikaye ilerledikçe öğreneceğiz ki, bu periler insan nüfusunun artırılması için yollanan büyülü canavarlarmış. Ve denilene göre bu planın ilk deneği olmaya en uygun kişi Anzu’dur.

Romantic Killer Fragmanı

YouTube video
Romantic Killer

Yayınlanan kısa fragmanda iki ana karakteri görüyoruz. Biraz erkeksi duran Anzu Hoshina ve peri Riri. Anzu hayatında bir erkek olmadan yalnız bir şekile oyununu oynarken Riri bir anda fırlıyor ve onu aşk hayatına atılması için zorlamaya başlıyor. Bu zorlama işleminin ilk adımı, Anzu’nun aşk hayatında sıkıntı çıkarabilecek eşyalardan kurtulmak oluyor.

Anzu’nun çok sevdiği video oyunlarını, çikolatalarını ve hatta kedisini bile aldıktan sonra inatçılığı dışında aşk hayatının önünde hiçbir engel kalmıyor. Bu fragmanın ana teması Riri ile Anzu’nun aşk üzerine çatışmaları gibi gözüküyor. Riri büyülü bir varlık olduğundan Anzu’nun yumruklarıyla yok edilemiyor bu yüzden de Anzu’nun tek yapabileceği bu periye alışmak. İkisinin zıt kişilikleri sayesinde bu anime çok komik bir seri olacak gibi gözüküyor. Manga’nın çok başarılı olması da bu sebepten geliyor olabilir.

Romantic Killer Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler

Romantic Killer
Romantic Killer

Serinin mangası ilk olarak LINE Manga’da yayınlandı, kitlesi yeterince büyüdükten sonra kendisine resmi Shueisha Jump+ uygulamasında yer edindi. Hatta ikinci Dikey Manga Ödülü’nü kazandı. O zamandan beri Japonya’da fan kitlesi büyüdükçe büyüdü. Yayıncı firma Viz Medya, animeyi İngilizce’ye çevirip Amerika’da yayınlama hakkını daha yeni aldı. Bu yüzden bu seri amerikanlar arasında pek bilinmiyor. Ama bu, seriyi izlemek ve okumak isteyen birçok kişi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Tuhaf konusunun dışında animede ilgi çekici çok fazla şey var. Seriyi, The World Ends with You’nun adaptasyonunu yapan yönetmen Kazuya İchikawa ve animasyonu yapan stüdyo Domerica yapıyor. Noragami ve Karakai Jōzu no Takagi-san gibi animelerle bilinen senarist Hiroko Fukuda da bu animenin kadrosunda. Muzikler, Ryou Kawasaki(Fumetsu no Anata e) ve açılış şarkısı YURiKA(Beastars) tarafından yapılıyor.

Romantic Killer Ne Zaman Yayınlanacak

Romantic Killer
Romantic Killer

Romantic Killer’ın yayın tarihi de çok merak edilenler arasında. Romantic Killer, 27 Ekim Perşembe 2022 tarihinde Netflix’te yayınlanacak. İsteyenler Romantic Killer’ı tekte izleye bilir çünkü ilk sezonun bölümlerinin hepsi aynı anda yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir:  Chainsaw Man: Dört Atlı Kim?
Lise Animesi

Sırasıyla En İyi 25 Lise Animesi

İsekai Anime

Karakterin Dünyasına Döndüğü En İyi İsekai Animeler