in , ,

Horimiya: Piece, Romantik Anime Severler Kaçırmasın!

Horimiya: Piece

Anime dünyası romantizm türüne çok da yabancı olmayan bir sektör olma özelliğini taşıyor. Hatta en başarılı serilerden bazıları bu türe giriyor ve 2023 yaz sezonu, merakla beklenen pek çok seri ile doluyken romantizm türünün hayranları kesinlikle herkesin radarında olması gereken bir animeyi gözden kaçırmış olabilir, Horimiya: Piece.

Başarılı anime 2021 yılında yayınlandığında pek çok seyircinin beğenisini toplamıştı ve hızla birçok anime listesinin en üstüne yükselen serinin yeni sezonu bir devam sezonu olmaktan çok, mangada olup birinci sezonda animasyon haline getirilemeyen sahnelerden oluşan bir sezon oldu. Horimiya, birinci sezonu çıktığında hikayesiyle o kadar popüler oldu ki birçok kişi, animeyi Toradora gibi klasikleşmiş bir anime ve son zamanlarda anime dünyasının gözdesi Kaguya-sama: Love is War ile aynı seviyede görmeye başlamıştı.

Horimiya, Birinci Sezonun Finali Aceleye Gelmişti

image 1 5

Orijinal Horimiya anime uyarlaması her ne kadar başarılı olsa da kötü yanları da yok değildi. İlginç anlarla dolu uzun bir manga serisini tek sezonluk kısa bir animeye uyarlamaya çalışmanın bir sonucu olarak yönetmenin, birçok güzel ve önemli sahneyi kesmekten başka seçeneği yoktu.

Animenin hayranları hala Kyouko Hori ve Izumi Miyamura’nın ilişkisinin gelişiminden fazlasıyla zevk alsalar da hikaye, her zaman bir şeyler eksikmiş gibi hissettirdi çünkü pek çok güzel sahne ekran süresi yüzünden kesilmişti. İşte Horimiya: Piece ya da Horimiya: The Missing Pieces de burada devreye girdi ve hayranların sorunlarına mükemmel bir çözüm sundu.

İkinci Sezonu “Eksik Parçalar”, Tam Olarak Adını Yansıtıyor

image 2 4

Tahmin edilebileceği gibi, yeni sezon, hikayenin orijinalinde eksik olan belli kısımlarını uyarlamayı ve nihayetinde hayranların hiçbir güzel sahneden ödün vermeden eksiksiz bir deneyimin tadını çıkarmasını sağlamayı amaçlıyor. Fanların tepkilerine bakılınca, bunu kusursuz bir şekilde başarmış görünüyor. Görünüşte zıt kişiliklerine rağmen ilişkilerinin son derece ilgi çekici olduğunu kanıtlayan iki sınıf arkadaşı ve animenin baş karakterleri Hori ve Miyamura’nın kimyası bu yeni sezonda bir kez daha ön plana çıkıyor. Günlük hayatları çok hareketli olmasa da her bölüm romantizm ve mizah unsurlarını güzel bir şekilde bir araya getirirken keyifli bir sanat tarzıyla harmanlandığında seyir zevki oldukça yüksek bir seriye dönüşüyor.

İlginizi Çekebilir:  Gelmiş Geçmiş En İyi İsekai Animeleri

Kendi başına bir başyapıt olduğunu söylemek abartılı olur çünkü kendi hikayesi yok, animeden tam olarak keyif alabilmek için orijinalini izlemiş olmak gerekiyor. Dahası karakterlerin ilişkileri ilk sezonda zaten gelişmiş olduğundan, şaşırtıcı gelişmeler veya ciddi karakter değişimleri göze çarpmıyor. Muazzam karakter gelişimlerine tanıklık etmesek de Horimiya: The Missing Pieces, baş karakterlerin ne kadar harika bir çift olduklarını kanıtlayan güzel, tatlı ve unutulmaz anlarla dolu bir anime olduğunu kanıtlıyor.

Horimiya, izleyicileri karmaşık hikayeler veya gizemli olaylarla değil, basit, samimi ve son derece sevimli karakterlerden oluşan kadrosuyla büyüleyerek 2021’deki en iyi romantik animelerden biri olduğunu kanıtladı. Bu yeni yan hikayenin yayınlanması, sadece karakterlerin hayranları için değil aynı zamanda animeye yeni hayranlar çekmek için de güzel bir adım oldu. Sonuç olarak Horimiya: The Missing Pieces, romantizm türünün hayranlarının kaçırmaması gereken hoş bir dizi.

Anime

Anime Tarihindeki En Büyük 10 İhanet

Kagami no Kojou

Kesinlikle Kaçırılmaması Gereken Bir Anime: Kagami no Kojou