in , ,

Seslendirme Sanatçısı Masako Sugaya Vefat Etti.

Nobody’s Boy’un Remi’si, Aim For The Best!’in Maki Aikawa’sı ve Urusei Yatsura’nın Kitsune’sine ses veren sanatçı yaşamını yitirdi.

Masako Sugaya

Yetenkli Ses Sanatçılarının bulunduğu Arts Vision Ajans’ının Salı günü yaptığı açıklamaya göre ses sanatçısı olan Masako Sugaya 25 Şubat tarihinde sebebi bilinmeyen bir hastalıktan dolayı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sugaya, 1937 yılında Tokyo’da doğdu. Nobody’s Boy Remi animesinde Remi karakterini, Laura vea Little Girl on the Prairie animesinde Mary Ingalls karakterini, Space Boy Soran animesinde Chappy karakterini, Aim For The Best! (Ace o Nerae!) animesinde Maki Aikawa karakterini, Perman animesinde Ganko karakterini, Urusei Yatsura animesinde Kitsune karakterini ve Ninja Hattori-kun animesinde de Kenichi Mitsuba karakterini seslendirmişti. Sugaya, Japonya dışında da seslendirmeler yapmıştır, bunlardan bazıları ise Miami Vice dizisinden Tommy karakteri ve Goonies filminden Richard “Data” Wang karakteri. Birçok esere seslendirme yapan Masako Sugaya 83 yaşında vefat etmiştir.

Diğer haberlerimiz:
Shojo Manga Öncüsü Olan Eiko Hanamura 91 Yaşında Vefat Etti.
The Promised Neverland: Kesinlikle İzlenmesi Gereken Bir Anime Olmasının 10 Sebebi

İlginizi Çekebilir:  En İyi Fullmetal Alchemist Openingleri
Bungo Stray Dogs 1

Burcuna Göre Hangi Bungou Stray Dogs Karakterisin?

The Morose Mononokean

The Morose Mononokean Mangası 8 Nisanda Bitiyor!